PFfffffff...                                                                        21. prosince 2018

 

Skvělý vtip!                                                                    16. prosince 2018

             

Šlapanický zpravodaj 6/2018 přinesl, jak jinak, další snůšku hovadin tiskového oddělení. Dnes jen stručně o nejzákladnějších. Na titulní straně se skví nadpis " Svozový kalendář na rok 2019". Při bližším pohledu však čtenář zjistí, že nejde o svozový kalendář na rok 2019, ale na hovno. Nějaký dement totiž označil ulice pro svozové dny komunálního odpadu v textu a na obrázku přesně obráceně. Která verze platí není známo. Pro úplnost uveďme, že v posledním roce nebyl vydán jediný svozový kalendář bez chyby! Tu výše popsanou nezachytil ani autor článku, ani tiskové oddělení a ani korektura! Prostě výkvět pitomosti! Omluva do dnešního dne pouze na xichtoknize, kterou čte asi 15 občanů... Pro seniory bez internetu je správná informace prakticky nedostižná!

A ještě detail: na titulní straně zpravodaje nedokázali ani správně pojmenovat autora fotografie!

Bez zajímavosti není ani další informace o provozní době sběrného střediska odpadů. Nějaký pitomec kopíroval a kopíroval, až zkopíroval odpolední otvírací dobu i na sobotu, kdy je určitě zavřeno! Ale pitomec na chybu přišel a stačil ji publikovat do aktuálního vydání infokanálu. Na rozdíl o prvně popsané šílenosti. Tak sláva, aspoň něco.

Jenže: v infokanále je sice informace o tom, že sběrné středisko odpadů je již přístupné aspoň ve směru od hřbitova, ale jen několik "slajdů" dál je informace, že ulice Zemědělská (kde středisko leží), je od 1. října v celém rozsahu uzavřena!

A tak pořád dokola: tiskové oddělení úřadu chrlí jednu pitomost za druhou a vedení úřadu je zjevně spokojeno!

 

Půlpáni mají ... no přece půlzastávku!                            7. prosince 2018

Tož to máte asi tak: měsíc předem jsou ouřadem oficiálně oznámeny informace o tom, že nová vlaková zastávka bude zprovozněna 14.12.2018. Občané znajíce situaci na stavbě kroutí hlavami a samozřejmě nevěří. Stav prací totiž neodpovídá slibům. A tak se 14 dní před zprovozněním objeví informace nová: zastávka zprovozněna bude, ale tak jaksi napůl. Jediné co je jakž takž hotovo je pouze nástupiště na straně Brpolí. Druhé (a třetí, hahahaha?????) nástupiště a podchod se snad stihne do konce března. Ale přiznejme, je to stylové: půlpáni budou mít půlzastávku!

Za pozornost však stojí úroveň informací tiskového týmu ouřadu. Šlapanický Píár tým je totiž znám svojí pitomostí (pod vedením vedení úřadu) a svoji pověst hodlá obhájit i nyní. Debilní zprávu jsme si tu už probrali (viz 14.11.), leč věc má své pokračování v podobě diskuze občanů – viz přiložený obrázek. Stručně to shrňme: pitomci z úřadu zveřejní pitomost o projíždění zastávky. Občané se pitomosti smějí a baví se. Pitomci z úřadu se obhajují, že přetiskli oficiální zprávu SŽDC a naprosto nechápou, že by pitomě formulovanou zprávu taky mohli přepracovat. A dáme jim za pravdu. Pitomci totiž nikdy nemohou pochopit, že publikují pitomosti. Smutné, ale na šlapanickém úřadě normální. Inu, jaké vedení, takoví pitomci ...

Kdo nevěří jakou idiotštinu dokáže vyplodit šlapanický úřad, nechť čte zde:

 

Ku.va, a zase jsme se sekli...                                       29. listopadu 2018

Koaliční soudruzi a soudružky trpí drobným nedostatkem. A tím je NEVĚDOMOST! Už jsme si tu onehdy řekli, že pořádat Svatomartinské setkání o týden později (i když 11.11. bylo parádně v neděli) je poněkud mimo. Soudruzi však v nastoupeném trendu pokračují a tak rozsvěcení vánočního stromu, které tradičně připadá na první adventní neděli, uspořádali pro změnu o týden dříve! Vlastně by se dalo říci, že oč později pijí svatomartinské, o to dříve rozsvěcují stromek. Inu ČistěNezávislí pomatenci ...

 

Sláva vítězi, čest zaraženým ...                             25. listopadu 2018

Bylo nebylo a ve Šlapkách se soutěžilo. V čem? Ve sběru odpadu! No, vlastně ne tak úplně. Po pravdě, soutěžilo se spíše v tom, kdo vyprodukuje nejvíc tříděného bordelu. To už tak svázáckohrdinsky nezní, že? Pokud vás zajímá kdo byl největším producentem bordelu, dozvíte se to z tabulky otištěné ve Zpravodaji 5/2018. A vítězem dle předpokladu není Fanóš, Vašík, ba ani Anička s Míšou. Vítězem se, prosím fanfáry, tradadáááá ..... stává „ÁGé863“ s neuvěřitelným počtem 41,62 EKObodů, což je, jak jistě dle jasných kritérií každý ví, jen o pár setin za světovým rekordem!!!!

Možná se vám uvedené "informace" zdají jako vtip, ale fakt ne, je to pravda, však se do toho plátku podívejte sami. Je to jako vždy - informace úplně na hovno a ještě si publikováním takové hovadiny z občanů dělají prdel. Soudruzi tedy vyhlásili anonymní vítěze a jaksi pozapomněli, že se v květnu t.r. trošku změnila evropská pravidla GDPR. A není známo, že by jakýkoliv občan Šlapanic dal písemný souhlas k tomu, aby o něm byla shromažďována data týkající se třeba odpadu!

A v onom Zpravodaji najdete i jiné vyčerpávající informace. Mezi nejzajímavější patří srovnání počtu svezených popelnic a to v termínech „červenec 2018“ a „prosinec 2017“, no není takové srovnání nesrovnatelného rozkoší? A prý dojde i ke zlepšení a sic v tom, že se na pytle nebudou lepit kódy (že by přece jen obavy z GDPR???).

Ách jo, proč jen je ta dědina tak neskonale humorná?????

 

Mahulena, Gertruda a 17. listopad...                       17. listopadu 2018

Tož to máte f téch Šlapanicách tak: nejprve se termínově mírně opozdí oslavy 100. výročí vzniku republiky – taneční večer se místo 27.10. uskuteční až 10.11.. Z obavy těžkého procitání z opice se proto Svatomartinské ochutnávání (celostátně tradičně a nehnutě 11.11. v 11 hodin) posune až na 17.11.. Jenže v ten den je přece státní svátek – vzpomínka na nacistické (1939) a bolševické zvěrstvo (1989). Pravděpodobný vývoj dalších událostí je tedy tento: 17. listopad se bude připomínat až na vánoce, vánoce budou na Hromnice, Hromnice na velikonoce a aby už zmatek nepokračoval a všechno se uvedlo do pořádku, tak se velikonoce 2019 úplně zruší.

A teď vážněji: kterého BLBA může vůbec napadnout přesunout svatomartinskou tradici až na 17. listopad a tento významný den a dokonce státní svátek pak úplně ignorovat? Místo vzpomínky na 17. listopad se ožírat! To je fakt čistě nezávislá důstojnost a pieta! A ještě jedna kuriozita: na termínově netradiční svatomartinskou retardovanou akci prý zve Komise pro kulturu, tradice a cestovní ruch, to je fakt prdel, co? Jenže poslední zápis z jednání této komise je datován z 27. března 2017 (!!!!!). A navíc – mandát této komise skončil volbami 6. října 2018 a nová komise dosud nebyla jmenována (dle zápisů z rady). Tak co to zase pomatení koaliční soudruzi vytvořili za blábol? Inu, Šlapanice čistě retardované, Šlapanice mé!

 

Quick train station aneb plnou rychlostí do zastávky ...        14. listopadu 2018

Šlapanický úřad aktuálně zveřejnil neuvěřitelnou zprávu: Od 14. prosince bude otevřená (nikoliv otevřena) nová vlaková zastávka, kterou ovšem vlaky budou projíždět rychlostí 90 km za hodinu. Hmm, to se teda bude docela blbě nastupovat, že? Inu není nad inteligentní formulaci. Aneb další prdel z občanů........????

 

Šlapáňské hóódiny pjekně bijú...                                6. listopadu 2018

Ve Šlapanicích již existují tzv. lepšolidé (terminologie TV Barrandov). Jsou to půlpánovští chrabří jedinci, kteří vědí a činí všechno nejlépe aniž by měli pojem o světě. V podstatě tedy jde o neobolševiky, aniž by jejich inteligence stačila na to, aby věděli, co to neobolševik vůbec je. Jejich hlavním posláním je vyhledávat třídní nepřátele, zejména mezi úspěšnými podnikateli, a závidět jim a šířit o nich lži. Historie i hysterie 50. let minulého století jak přes kopírák.

Ve Šlapanicích existují i úspěšní občané, kteří jsou terčem závisti neobolševických svazáků. Jeden takový úspěšný občan věnoval skoro před dvaceti léty Šlapanicím dar. V podobě pouličních hodin umístěných přímo na Masarykově náměstí.

V nedávných dnech si jedna parta lepšolidí změnila úvodní obrázek na své xichtoknize. No a na něm jsou - to neuhádnete – právě ony hodiny darované městu jejich třídním nepřítelem! Zvláštní ideologie, že?

A tak nyní počítejme minuty kdy si tuto informaci přečtou a s obrázkem se třídně a v duchu rasové čistoty vypořádají.

 

Šlapanice v médiích                                                      1. listopadu 2018

 

Fekální retardace                                                            25. října 2018

11. června jsme si tu ukázali nebetyčnou debilitu šlapanických radničních odborníků. Při budování tzv. cyklostezky se totálním zanedbáním základního melioračního opatření umožnilo autům zaneřádit asfaltku blátem. Pěším pak vykopanými příkopy znepříjemnili chůzi nejen v dané oblasti a dokonce i po naučné stezce památkové oblasti (!!!), která s cyklostezkou vůbec nesouvisí.

Avšak pozor! Již po pouhých čtyřech měsících došlo k nápravě - viz foto. Zjednodušeně: bylo opraveno to, co prostý občan pozná při prvním pohledu! Dá se tedy říci, že sdružení Fekální Šlapanice (vládnoucí síla dědiny) je retardované za ostatními občany o pouhopouhé 4 měsíce!!!!!

 

Povolební zamyšlení...                                                     12. října 2018

aneb Šlapanice s čistým kosočtvercem!

Komunální volby 2018 dopadly tak jak dopadly. Už jsme si tu před nimi řekli, že síly jsou rozložené zhruba půl na půl, podobně jako v celostátním či světovém měřítku. Ale chyba se vloudila: nějak jsme zapomněli na důležitý fakt, kterým je nezměrná blbost půlpánů! Takže ta polovina nepřemýšlejících voličů (idioti moderní doby) byla ještě posílena o koeficient blbých půlpánů a proto ve Šlapanicích nebyly síly vyrovnány tak, jak na celém světě, naopak blbost zvítězila docela přesvědčivě.

Podívejme se na idioty moderní doby blíže. Jsou to vesměs čtyřicátníci a níže, čili lidé vychovaní internetem a moderními technologiemi, zvyklí papouškovat názory různých fejsbůkových hlasatelů pravdy a to bez používání špetky vlastního rozumu. Bez navigace v mobilu nejsou schopní  trefit ani na šlapanické Masarykovo náměstí. Líní studovat předvolební materiály a pak použít vlastní rozum s porovnáním s realitou a následně vyhodnotit. Pak ovšem populistickým subjektům typu Fekální Šlapanice stačí se mile tvářit a neuvést nepopulární informace. Ano, tak málo pak stačí idiotům moderní doby k rozhodování. Naopak, uvede-li nějaký jiný subjekt pozoruhodná, pravdivá a ne zrovna lichotivá fakta (Modří ptáci, Rozvoj), tato jsou Nezávislými idioty označeny za hospodské drby. Prostě šlapanická kavárna vymytých mozků v plném lesku. 

Idioti moderní doby samozřejmě nezažili dobu reálného komunismu a neznají historii. A tak netuší, jak jsou si jako vejce vejci podobni socialistickým svazákům z padesátých let. Kdo nejde s námi, jde proti nám!!! Pomstichtivé diletanství! Kdo je úspěšný a následně majetný, musí být popliván. Třídní nepřítel! No a když k tomu přičteme fakt, že v rámci demokracie v pojetí lůzy není umožněn přístup i autorům kritických příspěvků na jejich sociálních sítích či jsou závadné texty mazány, pak srovnání s komunisty je zcela namístě.

Na několika příkladech se pokusme analyzovat myšlenkový (hahaha) pochod voliče-idiota moderní doby. Tak třeba: nějaký debil vám před barákem v jednom jediném týdnu (září 2018) změní 3x (!!!!) dopravní značení. Kdo takového debila může volit? Samozřejmě ještě větší debil, v našem případě jde o typického idiota moderní doby. Nebo: nějaký debil způsobí, že během jediného měsíce ve Šlapanicích ubude zhruba 60 parkovacích míst (Těsnohlídkova, Nádražní). Kdo takového debila může volit? Samozřejmě ještě větší debil (viz výše). A dále: nějaký debil rozhodne o ukončení dotací pro IT a raději to zaplatí z obecní pokladny. Kdo takového debila může volit? Samozřejmě ještě větší debil (viz výše). A pokud je takových debilů většina, rozumovou argumentací nic neovlivníte. Krásný příklad nalezneme na FB Modrých ptáků. Nějaký mladý soudruh zde Modrým vyčítá jejich předvolební konstatování špatného stavu šlapanických silnic a naopak tvrdí, že šlapanické silnice jsou kvalitní. Soudruh zjevně ještě neviděl kvalitní vozovku. Ale nevědomě udeřil hřebíček na hlavičku!!! Tento svazák prostě vůbec neví, že svět může být i krásnější než to, co je za něj populisty vydáváno! Proto volí tak jak volí. Voly!

Ale nezoufejme, přátelé! I tyto volební výsledky přinášejí mnoho pozitivního. Přinejmenším ukázaly, že např. dokumenty (dopravní pasport) a vyhlášky se nemusejí dodržovat a že si v podstatě každý můžeme dělat co chceme. To je přece dobrá zpráva, ne? A hlavně výchovná pro budoucí generace! Vedení města  - náš vzor! A navíc: nadcházející volební období bude ještě více humorné než předešlé, dokonce je nebezpečí, že normální občané (=ještě stále používající svůj rozum, i když i to se budou koaliční komunisté snažit omezit) se smíchy potrhají.

A tak zvesela do nové čtyřletky. Pod vedením fekálnězávislezměněných svazáků vpřed!

PS: nejnovější vydání Šlapanického zpravodaje 5/2018 naznačuje, že se svazáky to fakt bude prdel!

 

Volební výzdoba                                                                  5. října 2018

Vládnoucí koalice oznamuje, že pravidelné páteční vyprazdňování kontejnerů na bioodpad se ve dnech komunálních voleb nekoná. Narvané kontejnery budou použity jako volební výzdoba, zcela v duchu naší myšlenkově fekální inkontinence. Prostě jsme to zvládli!

 

Bonbónek pro nerozhodné voliče                                         3. října 2018

Zajímavý přístup k nemocným a starším spoluobčanům aktuálně zvolila dosud vládnoucí koalice „Fekální Šlapanice, závisleNezávislí a Změnabezezměny“. Při totálním zvorání dopravy v oblasti Sušilova zde v rámci své primitivní inteligence zrušili i jedinou zastávku Seniorbusu. Jinými slovy, Seniorbus jezdí, ale nemá kde zastavit, neb na něj slavný dopravní pasport zapomněl! Takže vzkaz z radnice zní: důchodci, naserte si!

 

Rukověť voliče šlapáňského                                               30. září 2018

A je to tady zase: komunální volby. Další možnost, jak zkazit to, co se ještě nepodařilo těm předešlým loutkám. Dokud totiž Šlapanice nebudou mít v čele schopného manažera, nikdy se nikam neposunou, neboť dosavadní půlpánovské koalice ještě nikdy nepřinesly nic pořádného. Letmý pohled na kandidátky nám však napoví, že až na drobné výjimky, se schopní manažeři na čelních místech nevyskytují.

Kdo má rád chaos, pytlový bordel, zhoršení podmínek života ve vsi, ilegální malování po silnicích a umísťování ilegálních dopravních značek a další legrace typu debilního zúřadování a kdo se nechá obalamutit pěti vysazenými keříky, ten volí současnou koalici Fekální Šlapanice, závisleNezávislí a Změna beze změny. Jejich volební program je plný legrací. Např. tvrdí, že budou pokračovat v tradici „každý rok jedna rekonstruovaná ulice“. Jaká je skutečnost? V roce 2015 dokončili rekonstrukci Kosmákovy, která ovšem byla započata ještě před jejich vládou a v roce 2018 se podařilo rekonstruovat 50 metrů ulice 8. qětna. Rekonstrukci Jungmanky dle slibů zahájili už v roce 2015, akorát ještě furt nezačala. A to je vše. Také plány se zamořenými papírnami jsou úžasné - centrální parkoviště (ty vole, kdo by tam parkoval?), park a hřiště (ty vole, kdo by si hrál nad kontaminovaným prostorem?), domov důchodců (ty vole, nad kontaminovaným prostorem?), ...

Ale nedají se jim upřít i úspěchy, ty jsou konkrétně čtyři 1) zkultivování parkování u hřbitova, 2) totální zkurvení dopravy jednosměrkama (Sušilova a okolí, Jiráskova), vyhýbacími místy (Nádražka) a přesto že údajně „navýšili“ počet parkovacích míst, nejméně 60 jich ve skutečnosti ubylo (což byl ovšem heroický výkon). Třetím úspěchem bylo ozvučení prázdné louky městským rozhlasem (a naopak - na frekventovaných místech repro chybí). Čtvrtým nejvýznamnějším úspěchem bylo odstranění autovraku na Sušilově, k čemuž jim stačily necelé dva roky. Prostě to Zvládli!

   Největší úspěch!

Zlepšení průjezdnosti záchranných složek od - do .... Vtipné řešení!

  Městský rozhlas pro mravence

Lidový kolektiv vsadil na Mičánkovu Zlatou mládež. Do kampaně se vrhl s nasazením, neboť alespoň jedno placené místo na radnici by se šiklo. Volební program je též velmi pozitivní. Např. chtějí vybudovat koupaliště (zhruba v prostoru bývalého), ale už nepíší, kde do něj vezmou vodu. Z normálního řadu se to dost prodraží a potok je v těchto místech už kontaminován. Nebo další stěžejní bod – ten se zove „Rozjedeme kolony“ (= celých 16 aut na Nádražce v sedm ráno). Ale vzpomeňme na jejich kampaň před čtyřmi lety – tenkrát byl zase vyhlášen „Stop kolonám“ a nyní je „rozjedeme“, no čert aby se v té protimluvné koncepci vyznal. Ovšem je docela možné, že se nechali inspirovat seriálem M.A.S.H., kde „kolonou“ přezdívali destilační zařízení na výrobu alkoholu. Takže správné heslo vlastně zní: Rozjedeme pálenice! Tý vole, tak tady to zvaž, milý voliči, mohla by bejt pěkná vožíračka! A to je celý ...

Tupani 09 nepřekvapili. Jejich hlavní heslo zní „Postavíme se za vás“, čímž chtěli naznačit, že občan si vše musí prosadit sám, Tupani se totiž postaví až za něj. Představení kandidátů je neméně úderné. U konkrétních kandidátů jsou např. texty typu „ráda čtu, jezdím na výlety a věnuji se ručním pracím“, nebo „rád vařím a jsem rád, když lidem chutná“. To pak má volič hned jasno, proč takového či makového kandidáta volit, neboť byl seznámen se stěžejními vlastnostmi pro chod obce naprosto nezbytnými.

Zbývají dva subjekty – Socani a Modří ptáci. Z celostátního hlediska sice dnes skoro nevolitelní, ale v komunálních volbách to může být lepší, neboť jde o místní obyvatele, jejichž schopnosti jsou známy. Navíc – tyto dva subjekty se v uplynulém období ve Šlapanicích jevily jako nejvíc „státotvorné“, neboť používaly hlavu.

Přes halasnou anonymní (v rozporu s trojkoalicí schválenými pravidly publikování) reklamu v jarním Zpravodaji zmizelo ze scény SPD. Asi proto, že pro některé manipulátory přestalo být aktuální.

Je vcelku jasné, že výsledky voleb v dědině budou velmi vyrovnané, podobně jako v celostátním či celosvětovém pohledu, tak jak se strukturalizuje společnost (na jedné straně idioti moderní doby a ti, kteří aspoň občas myslí hlavou na straně druhé). A tak vytvořit fungující většinovou koalici bude pro kohokoliv dost obtížné. Jako nejpravděpodobnější se jeví spojení dosavadních soudruhů pod vedením Fekálních Šlapanic s lidovými hochy, nejen kvůli pocitu důležitosti, ale hlavně abychom se my, občané, měli čemu řehtat.

PS: Nezávislí Šlapanice (to je teda čeština!) si aktuálně troufli kritizovat volební materiály jiných subjektů, což si někdo dovolil historicky poprvé! Inu nezávislá půlpánovská morálka!

 

Svatý Václav s kraválem                                                     28. září 2018

Dnes je státní svátek. Dnes tedy platí vyhláška o klidu a tichu. Někdo ji zase nerespektuje. Kdopak to je? Jééé, slavné město Šlapanice!!!! Na Hřbitovní ulici pracovní ruch jako ve všední den!!! Je to pořád dokola, dopravní pasport město nerespektuje, vyhlášku o tichu také ne. Jistě dobrý příklad svým občanům!

 

27. zastupitelsvo z 12. září 2018                                        25. září 2018

Doufejme, že 27. zastupitelstvo bylo už posledním výjevem tohoto nešťastného volebního období. Mrkněme naň ve zkratce:

V diskuzi občanů nějaký starý pán napadl Modré ptáky, neboť se mu poslední leták Pohledy zdál vůči současné koalici útočný. Jenže nějak nezachytil, že úroveň útočnosti nastavila soudružka starostka svými předchozími stupidními výpady.

Diskuze zastupitelů je také výživná. Nejprve si jeden postěžoval na zmatené malování čar na kolmém parkovišti na Těsnohlídkově kvůli několika parkujícím automobilům. Čímž dal najevo svoji neznalost dopravních předpisů. Na místo sice byla umístěna přenosná značka „Zákaz zastavení“, ale ta platí pouze pro vozovku. Pokud šlo o to, aby se při malování  čar neparkovalo i na parkovišti, měla tam být i dodatková tabulka „Platí i pro parkovací plochy“.

Další zastupitel se zeptal na pomatenou montáž značek v rámci akce zjednosměrnění Sušilky. Sám prý tam nebyl (bydlí totiž daleko – nejméně 200m odtud), ale o zmatcích prý slyšel (=četl na Zrcadle). Odpověď soudruha místostarosty nepřekvapila: na místě se prý zjistilo, že některé (=polovina) značky jsou naplánovány špatně a muselo se tedy přizpůsobovat realitě. A tak vlastně provalil, jak bezkoncepčně se vedení ústavu chová! Jenže!!!! Na tuto jasnou informaci nereagoval NIKDO z přítomných zastupitelů, čili zjevně bezkoncepční chaos považují za normální!

Další zajímavou informací a kupodivu věcnou, byl příspěvek Socana 01. Upozornil na další hovadinu s dopravním značením a to na Nádražce. Tam se totiž naplánovaly a realizovaly vyhýbací místa. A to tak, že tam kde se dřív mohlo parkovat se dal zákaz a místa, kde tato vyhýbací místa mohla být bez problémů (=kde jsou zhusta výjezdy z garáží, čili se tam stejně nesmí parkovat) se úspěšně nevyužila. Výsledek: další a zbytečný úbytek parkovacích míst!

Poslední bitva vzplála, dejte se na pochod!!!! Třeba do prdele!

(= pro úplné blbce – jde o citát komunistické Internacionály, jiný oslavný popěvek na šlapanické zastupitelstvo a vedení vesnice v tomto případě ani nelze použít).

 

Cenzura = transparentnost                                                18. září 2018

Zrcadlo se omlouvá za dočasné přemístění adresy, byla způsobena cenzurním zásahem, no hádejte koho???????

 

Umělecký talent soudruha místostarosty                           14. září 2018

Mnozí z nás mají své koníčky - sport, hudba, literatura, atd. A nebo výtvarničení, to je taky hezký koník. A právě malování zcela propadl šlapanický místostarosta. Ale od začátku.

              

Už na jaře r. 2017 zveřejnil v městských médiích vize změn dopravy a také zvýšení bezpečnosti na silnicích (např. akce Nebezpečně do škol). A tvrdil, že o prázdninách 2017 (!!!) proběhne přeznačení oblasti ulice Sušilova na jednosměrky, namalují se přechody pro chodce a hlavně – před těmi opravdu rizikovými se namaluje červené zdrsněné pole, tzv. rocbinda. Jak řekl, tak se stalo. Ale hovno, nestalo se vůbec nic, dokonce i ten nejrizikovější přechod obnovovali až v první školní den (viz Zrcadlo 20. září 2017). Uběhl další rok, kdy v různých periodách soudruh místostarosta neustále sliboval výše jmenované operace, ale vždy bylo výsledkem jen hovno (na podzim, pak do konce března 2018, …). Až teprve o prázdninách 2018, tedy o celý rok později, se začaly dít věci. V půli léta opravdu namalovali rocbindy, a to tak kvalitně, že i po dvou měsících každý déšť onu protismykovou směs spláchne (zjevně proto byla tato protismyková místa označena značkou „Pozor smyk“). Před přechodem na Brněnské z kopce před Čechovou umístili reflexní značku „Bacha přechod pro chodce“  tak důmyslně, že je schovaná za sloupem veřejného osvětlení a značkou „Hlavní“. Z prvního přechodu v obci směrem od Brna (nad Chaloupkou) udělali jen „místo pro přecházení“, kde chodec nemá přednost – bohužel o tom zapomněli veřejnost informovat a navíc tam ponechali přisvícení. Jedná se tedy o první případ v republice, kde je nasvíceno místo kde nemají chodci přednost, zjevně pro ještě větší zmatek. O zpotvořené akci jednosměrek píšeme níže, ale úplně jsme zapomněli na ty umělecké ambice. Soudruh místostarosta v mezidobí totiž vůbec nelenil a nechal různá místa na vozovkách ve Šlapanicích pomalovat tu stopkovou čárou, tu jiným tvarem. Což o to, malování je koníček úžasnej, jenže soudruh maloval i na silnicích, která Šlapanicím vůbec nepatří, takže maloval na cizím a ještě k tomu bez svolení majitele komunikace. Ten se dokonce musel obrátit až na Krajský úřad, aby už konečně někdo tu místostarostovu malovací mánii uťal. Kdo má hlavu k přemýšlení se jistě diví, jak vůbec někoho může napadnout malovat na cizím majetku. Ale nejde jen o to. Co kdyby se v inkriminovaných místech stala vážná dopravní nehoda? Což o to, viník by byl jasný – náš talentovaný malíř, ale případnou újmu na zdraví a zmařený život se vrací velmi špatně. Ale soudruhovi starostovi jeho vášeň malovat po cizím vůbec nevadí. Kdyby byl slušnej, tak by svůj omyl zveřejnil a omluvil se. Ale pod vládou Fekálních (dříve Čistých) Šlapanic a v rámci vychvalované transparentnosti se vše utajilo, pardon, nepodařilo zveřejnit!

Závěr je vlastně úplně jednoduchý: kdyby vám někdo posprejoval barák, čili maloval na cizím majetku, a vy jste ho přistihli, oprávněně ho nakopete do prdele. No a Nezávislí 2018 si takového umělce postaví na první místo kandidátky. Tak to prostě ve Šlapanicích je!

Další dopravní vtipy současné trojkoalice:

Odstranění zaclánějícího porostu před značkou Přechod pro chodce (a dokonce 4x) trvalo soudruhům skoro celý rok (prořezáno těsně před Š-slavnostmi 2018)!

Reflexní značka "Přechod pro chodce" je možná umístěna podle předpisů, ale není viditelná. Čili úplně na hovno!

Rocbindy mají mít zdrsňující protismykový povrch, ve Šlapanicích bohužel ne. I po měsíci od montáže je zde nebezpečí smyku!

Místa pod novými rocbindami ve Šlapanicích jsou po každém dešti plná smytého červeného štěrku. Kvalita především!

Nové vodorovné značení navádí řidiče přímo do aut legálně parkujících na levé straně jednosměrky. I značka jednosměrky je za keřem skvěle viditelná!

Nelegální (není v dopravním pasportu) umístění značky "Průjezd zakázán" (to aby soudruhovi ze Změny nejezdil lidský póvl pod okny) vytváří také kuriózní a pro Šlapanice typickou situaci: místo je takto označeno jen z jedné strany, čili na jedno a totéž místo z jedné strany vjet nesmíte a z opačné ano!!!!!!

Důvodem (prezentovaným, nikoliv skutečným) zavedení jednosměrek v oblasti Sušilovy bylo zlepšení průjezdnosti záchranných složek. Omezení však platí pouze pro obyčejné občany (ten zasranej póvl), kdežto pro oblast bydliště radního Hlavouna to jaksi neplatí!

Město zavedlo nový web, kde jsou zveřejňovány projekty. Aktuálně se tedy podívejme na dopravu a hlavně tolikrát opakovaný dopravní pasport, podle kterého se dopravní značení v dědině musí řídit. Ale jak už víme, neřídí, značky se v posledních 14 dnech umisťují naprosto chaoticky a v rozporu s pasportem. Pro zajímavost - značky zakazující vjezd na zpevněnou polňačku vydávanou za cyklostezku u Černého splavu v pasportu vůbec nejsou, takže jsou také ilegální a tudíž neplatné! Nakonec se na onen pasport podívejme - dopravní pasport je na novém webu zveřejněn. Jde o scan v pdf,  ale obráceně - HLAVOU DOLŮ. Což má zřejmě symbolizovat to, proč úřad ve Šlapanicích pod vedením Fekálních Šlapanic a Nezávislých Změn dělá všechno obráceně. Prostě jen další ukázka debility!

 

Dopravní značení aneb na Húskově ještě mají volné kapacity      11. září 2018

 

Motto: zavedli jednosměrky, aby lidi jezdili jinudy. A protože začali jezdit jinudy, tak jim tam dali značku "Průjezd zakázán". Kdo? No přece kreténi, nikdo jiný to být nemůže!

Kdo sleduje změny v avizované změně dopravního značení v oblasti Sušilovy, nemůže všem změnám změn už vůbec porozumět. Takže aktuálně (11.9.2018): Sušilova je tedy jednosměrná ze spodu od Brněnské. Ve spodní části se parkuje vlevo a aby se řidič nenudil, od Bezručové nahoru se parkuje zase vpravo (naprosto bezdůvodně a navzdory schválenému dopravnímu pasportu). Vozovka od křižovatky Sušilova – Těsnohlídkova směrem doprava dolů po Těsnohlídkově byla ještě před týdnem nově označena jako jednosměrka dolů. Aktuálně značka zmizela a tak je tato část, opět navzdory schválenému pasportu, zase obousměrná. A ještě jedna změna – pro vyjetí z pomatené jednosměrné oblasti Sušilky měla sloužit i Nerudova (pohled Sušilovou nahoru a doleva na Nerudovu). Jenže ouha!!! Čerstvě se tu objevila značka „Průjezd zakázán“, samozřejmě opět v rozporu se schváleným pasportem. Vzhledem k tomu, že zde bydlí soudruh koaliční radní za Změnu, je víc než pravděpodobné, proč tam ta značka je. A proč ostatní občané, ten zasranej póvl, musí tuto oblast opustit jen zdlouhavým objížděním po Těsnohlídkově.

Pokud někdo dokáže během 14ti dnů 4x změnit dopravní značení v rozporu se schváleným pasportem a stále beztrestně sedí na radnici a dělá z občanů debily, pak něco není v pořádku. Takový dement patří bez diskuze na Húskovu!

Ve středu 12.9. chtěli soudruzi malovat vodorovné dopravní značení. Např. kolmé parkovací plochy na Těsnohlídkově. Jak ovšem odpovídá inteligenci soudruhů, sice místo označili přenosnou značkou "Zákaz zastavení", ale už ne dodatkem, že se jedná i o parkovací místa. Jak to dopadlo? No samozřejmě po koaličnědebilněšlapanicku: někde příčné čáry jsou (tam kde nikdo nestál) a někde nejsou (tam kde někdo oprávněně stál).

A teď úplně vážně: těch ujetin s dopravním značením bylo v posledních dnech až moc. Je tedy jasné, že městu vládnou buď debilové nebo duševně chorá individua. A to už je opravdu smutné!

Na své si přijdou pravičáci i levičáci.

Záchranné složky začaly Sušilovou jezdit nepřiměřenou rychlostí a tak zde byl kvůli nim vybudován zpomalovací retardér. A nebo jinak: jednosměrky zde byly zavedeny údajně kvůli průjezdnosti záchranných složek a přesto jim nějaký debil znepříjemnil cestu k zásahu.

Záhadné mizení nových schválených značek v toku času svědčí o jasné dopravní koncepci vedení města.

Kdo v pasportu najde značku "Průjezd kolem domu radního za Změnu Šlapanic zakázán", je volič Změny pro Šlapanice.

Další z perel dopravního značení: značka "Zákaz stání" dva metry před křižovatkou, která jej de facto ruší!!!!

 

Přejezdy pro hvězdy (ve vedení města)                               9. září 2018

Od 5. do 28. září je kvůli rekonstrukci železničního mostu uzavřen průjezd z Nádražní na Kobylnice. Vozidla do 3,5 tuny mohou místo uzávěry objet ulicemi Švehlova a Wurmova (objížďka překvapivě neoznačena!). To je fakt, který je známý několik měsíců předem. Jak by se na problém připravilo normálně inteligentní vedení města? Normálně. Švehlova, zvláště úsek mezi Čechovou a železničním přejezdem, je kvůli parkování vozidel úzká a obtížně průjezdná normálně, natož při objížďce. A tak by bylo logické na ty 3 týdny zde prostě zakázat parkování (stejně i v dalších ulicích určených pro objížďku). A co udělá naše velebené vedení města? Vůbec nic!!!! (pardon, vyšle na místo jednoho strážníka). Oprávněně stěžujícím občanům soudružka starostka inteligentně sdělí: auta bohužel nemáme kam úplně odstavit, takže bylo zvoleno kompromisní řešení!!!! Ano, čtete dobře! Výraz „kompromisní řešení“ už dál není nijak detailněji rozebrán, ale kdo tudy jezdí tak ví, že kompromisní řešení = uděláme pro lidi hovno! Zvláštní je, že např. na Těsnohlídkově zakážeme parkování jedním vrzem (tam zřejmě je auta kam odstavit) a město přijde zhruba o 40 parkovacích míst, ale na Švehlové a jen na tři týdny je to problém! Kdopak asi bydlí na Těsnohlídkově? A kdopak na Švehlově? A jak to, že obousměrná Sušilka vadí (údajný špatný průjezd záchranných složek) a daleko komplikovanější Švehlova nevadí? No komu my se to mstíme?

Ale občané, nechte stížností a nerušte soudružku starostku! Ta se musí věnovat důležitějším věcem. Na jiném fejsu ("Fekální Šlapanice") se zrovna ukájí tím, jak úžasně slouží lavičky v parku!!!

Předvolební letáky současné trojkoalice budou, jako vždy, plné slibů dopravních řešení a barevně zvýrazněných obchvatů. Praxe je ale taková jaká je: aktuální problémy se neřeší (viz výše), doprava v dědině se zpotvoří a ještě se uberou parkovací místa (viz níže)!

Huráááááááá!

 

Obousměrné jednosměrky                                                    1. září 2018

Šlapanice jsou veselou vesničkou a dá se tam zažít ledacos. Nejnovějším vtipem vedení města je zavedení zvláštního dopravního systému, tzv. obousměrných jednosměrek. Jak takový útvar vznikne? Jednoduše. To si pár inteligentních hlav prostě usmyslí, že tudy a tamtudy povede jednosměrná ulice a myšlenku prosadí. Samozřejmě zcela v duchu své inteligence. Neboť netuší, že jednosměrky nic neřeší, jen převádějí problém z místa A do místa B. No ale kdo je tady pánem? Já!!! A tak to prostě bude a basta! Pak nastane patřičná mediální masáž a vše se svede na zlepšení průjezdnosti pro záchranné složky (kdyby to ale byla pravda, tak budou jednosměrné celé Šlapanice). Pak se zveřejní plán akce. Není zrovna inteligentně vypracován a tak se strhne lavina nesouhlasu obyvatel postižené oblasti (Sušilova a okolí). Na základě protestů se některá místa, která autoři i přes svoji tušenou inteligenci vyřešili naprosto debilně, upraví dle připomínek občanů. A pak se to spustí. A začne rachot, protože teprve až když tu kokotinu uvidí občané v praxi, tak jim vše dojde. Soudružka starostka se snaží vše uklidnit, mj. i rčením, že na plánu pracovala jak komise pro zpotvoření dopravy, tak policajti, ba i nějaký ten státní orgán, tak je to snad dobrý, ne? Není!!! Ti lidé na místě nikdy nebyli a vše zúřadovali jen od stolu (pokud se nejedná o pomstu, v tom jsou půlpáni jedničky). Viz např. přikázané stání vlevo vedle svahů a plotů tak, aby řidič nemohl vystoupit z vozu (dolní část Těsnohlídkovy, část Bezručovy). A přes kecy vedení města o vzniku nových parkovacích míst jich mávnutím proutku a v jeden okamžik jen na Těsnohlídkově ubude několik desítek! Pěkně rozvinutou xichtoknižní diskuzi vzápětí starostka utne s tím, že své námitky občané mají psát přímo soudruhovi místostarostovi, který má tuhle záležitost na starosti (stejně jako originální svozový kalendář odpadu). Ano, tak se to dělá, když veřejné osoby neumí přijmout odpovědnost za svoji inteligenci a jsou posrané z přímé konfrontace. Námitky se sice pohrnou, ale už ne veřejně. Proto se poté na FB objeví výzva občana, aby se zde v diskuzi pokračovalo, ale výzva záhy zmizí. Zcela v duchu transparentnosti Čistězměněněnezávislých. A i když se ještě ve středu 29.8. v médiích vesnice objevuje upozornění na změnu dopravního značení s datem od čtvrtka 30.8., ten den, tedy ve čtvrtek 30.8., je vše jinak (v duchu pár dní staré aféry svozového kalendáře): platnost značení se prý oddaluje o týden a vše se svede na firmu která značky osazuje, že prý to nestihla v termínu. Originálním zpestřením pak je skutečnost, že některé značky se šikmo přelepí oranžovou páskou (zneplatnění) a některé pro legraci ne. Chaos způsobí třeba to, že na jednom sloupku je umístěna zároveň značka jednosměrky a pod ní zákaz stání. Jednosměrka se přeškrtnutím zneplatní, ale zákaz stání v platnosti zůstává. Vrcholnou ukázkou specifického humoru vedení města je páteční dopoledne (31.8.). To slavnostně přijíždí ona firma a usazuje poslední, leč zásadní značku jednosměrky a to na počátek Sušilky od Brněnské. Tu však nepřelepí neplatností (i když soudruzi z úřadu tvrdí, že bude platná až od 7.9.) a tak v páteční dopoledne je ze Sušilky regulérní jednosměrka nahoru. Od Bezručovy je ovšem značka Zákaz vjezdu do jednosměrky přelepena, takže neplatí a tak se do protisměru klidně vjíždí. Prostě obousměrná jednosměrka!!!!! Ano, až takovou prdel si z občanů opět udělalo vedení města, schopné tak akorát jen blbě prndat na fejsu. A trvalo několik hodin, než byla tato beze vší prdele nebezpečná situace odstraněna!

I na druhé straně vesnice, spojka Jiráskova – Švehlova, je též nebývale veselo. Zde je v souladu s dopravním pasportem (to je ta písemná legrace, co vyplodili výše zmínění odborníci starostky) osazeno zjednosměrnění. Samozřejmě úplně debilním směrem, a tak je po protestech občanů opět zrušeno přelepením, zcela proti vychvalovanému dopravnímu pasportu.

Pro úplnost vtipkování uveďme, že nikdo neví, čím se řídit. Dopravní značka na začátku Sušilky informuje, že změny dopravního značení jsou platné od 30.8., městská média zase tvrdí, že až od 7.9.! Kdo je dle litery zákona nadřazen je snad jasné a nějaký kecálek na webu to asi nebude.

A dost! Celý tento příběh je šílený a k neuvěření. Bohužel, jde o šlapanickou realitu. Můžeme si občas dělat prdel, můžeme sem tam udělat i nějakou chybu, ale ohrožovat své vlastní občany na životě – to už je opravdu síla!

Několik dní nezabezpečená díra pro nové značky!

Na levé straně jednosměrky můžeš parkovat, ale nesmíš vystoupit z vozu!

Příklad šlapanické inteligence - zakrytí čerstvě umístěné značky!

Když zodpovědní činitelé nedokáží odstranit ani vrak stojící v zákazu zastavení a to ani po roce a několikerém blokovém čištění, jak tu mohou řešit dopravu?

Ze slušného občana, který dbá nařízení a vzorně přeparkuje vlevo, se jednorázovým a náhlým rozhodnutím vedení úřadu o neplatnosti platného stává zločinec, neboť parkuje v protisměru!

Příklad jednoduchého řešení při zachování obousměrnosti a průjezdnosti záchranných složek - parkovací místa v provedení ekodlažby mezi vozovkou a chodníkem (pozemky patří městu). To stejné mohlo vzniknout např. i na Nádražní či Hybešově, ale nevzniklo! Podobná řešení jsou bohužel v přímém protikladu s inteligencí vedení města.

Ulice Komenského je na průjezd záchranných složek také připravena, ovšem pouze na záchranných bicyklech. Samozřejmě plně v souladu s novým pasportem!

Další ze šlapanických zvláštností: zatímco k vydávání povolení vjezdu někam je kompetentní příslušné oddělení příslušného úřadu, ve Šlapanicích vydává dopravní povolení i mateřská školka!

 

Vtipy zastupitelské   (aneb pár postřehů ze zasedání)           25. srpna 2018

V polovině června 2018 proběhlo zatím poslední zasedání zastupitelstva dědiny (26. ZM). Přineslo řadu zajímavých poznatků. Začněme třeba návrhem na stažení bodu o prodeji pozemků na Ponětovské. Ten pro nepřipravenost projektu podpořili opoziční zastupitelé a citujme zde např. Hlavního Socana: Stáhněme to z programu, stejně k ničemu nedojdeme a budeme tu čučet do desíti. Jak Socan řekl, tak se nakonec i stalo. Zastupitelé k ničemu nedošli a čučeli tam do desíti. Opravdu šlo o přehlídku ztraceného času díky absolutní nepřipravenosti podkladů od vedení města. O komickou vložku se postaral Ješitný Jarda vyprávěním, jak při květnové návštěvě vlády v dědině u jejich členů podpořil dotaci pro Šlapanice. Inu Jarda se prostě nezapře. Podle reakce publika šlo rozhodně o nejdelší smích jaký kdy na šlapanickém zastupitelstvu zazněl. Zde ale dochází k zajímavé události. Zastupitelé spolku Pure se při zasedání tak nudili, že někteří dokonce v jeho průběhu psali reportáž na xichtoknihu Pure a to v přímém přenosu, kde tuto událost zveřejnili. Zajímavé bylo i vystoupení Arogantního Jeníka. Ten překvapivě aroganci vynechal a zcela jasnými a věcnými otázkami zahrnul vedení města. To při své inteligenci samozřejmě nemohlo reagovat a soudružka starostka odmítla o řadě nejasností mluvit, čímž nádherně kopírovala svého předchůdce, kterého kdysi tak kritizovala. A nejen to. To o čem zde mluvíme se prostý občan dozví pouze z televizního záznamu. Písemný (a ověřený) zápis zasedání totiž řadu skutečností naprosto ignoruje, vynechává nejen důležité citace, ale leckdy i samotné řečníky. Dalo by se to vlastně nazvat falšováním úředního zápisu! Ano, až k takové transparentnosti se dopracovala koalice NeČistých, Závislých a NeZměněných.

Čest transparentní práci!

 

Pytlovská anabáze pokračuje                                           21. srpna 2018

Ač se o odpady na radnici zjevně stará nezávislý Jeliman, byl o víkendu 18. a 19. srpna občanům do schránek roznesen leták soudružky starostky (volby se blíží!). Obsahoval sice omluvu za svozové peripetie a nový, snad už „směroplatný“ kalendář, leč omluva zněla za vadný kalendář ze zpravodaje 6/2017, který je ovšem úplně stejný jako nový kalendář publikovaný v tomto letáku!!! To jsou paradoxy, že? Ale buďme objektivní, jednu změnu leták přece jen obsahuje. Týká se změny (kolikáté už?) svozu, tentokrát o vánočních svátcích. Koho by napadlo, že původně se Čisté Šlapanice se svými pohůnky rozhodli zaneřádit dědinu pytly s odpadem na štědrovečerní noc? A trvalo jim pouze 8 měsíců, než na to přišli. Prostě šikulkové!!! Ach, jak to přitom mohlo být úžasné: tíííichááá nóóc, svááátááá nóóc a vy jdete slavnostně naladěni z kostela z půlnoční dědinou ozdobenou slavnostními pytly s bordelem ...!!!!!!!

Poslední (zatím) třešničkou na celé té popsané krávovině se změnou svozového kalendáře (byla organizována osobami bez náznaku inteligence) je skutečnost, že v pondělí 20. srpna se svoz normálních popelářů opozdil a uskutečnil se až v odpoledních hodinách. V té době však již řada občanů měla před domy nachystány pytle s vytříděným plastem. A tak jej odvezli popeláři. Netříděně! Hurá! Když bordel, tak pořádnej.

V souvislosti s nevložením znaku města na nové webové stránky úřadu se sešla nově ustanovená Komise pro změny svozového kalendáře (KZSK) a doporučila vedení města, aby opomenutý znak byl na webu nahrazen novým symbolem města – broukem Pytlíkem. A tak se i stalo!

Čest práci!

 

Šlapanické kouzlení aneb ještě větší idioti než byste čekali!    15. srpna 2018

   Původní změna na městském webu

  Kouzelná změna svozu mezi nedělí 12.8. a pondělkem 13.8.

  Strohé oznámení pouhý den před svozem a bez sebemenší omluvy!!!!

Fakt, že Šlapanice prožívají své slavnosti nikoliv podle skutečnosti, ale dle pořadového čísla které určil úřad, už je obehranou písničkou. Ty letošní slavnosti však začaly psát novou historii. Jednalo se totiž o 1. Pytlovské slavnosti, neboť se poprvé odehrály v dědině ozdobené pytly s odpadem.

Kouzlení nejen s čísly ale i s termíny je oblíbenou činností vedení města. O zdrbaném kalendáři svozu odpadů jsme si tu řekli už 30. července a položili i otázku, jak dopadne svoz 7. srpna, tedy v první termín možných zmatků. A očekávaný chaos samozřejmě nastal. V ulicích se objevila polovina pytlů s plastem (dle původní kalendářové verze) a polovina s papírem (od těch co změnu zachytili). Soudruzi však odvezli pouze papír. Zbylý plast byl nakonec odvezen následující den, zjevně proto, aby pytle s odpadem nehyzdily Šlapanické slavnosti. Dle avizované změny (ŠZ 1/2018 + kalendář na městském webu) se tedy další týden (14.8.) měl odvážet plast. Ale neodvážel. Pouhý jeden den (v pondělí 13.8.) před svozem soudruzi k dovršení zmatku totiž opět (!!!) změnili svozový kalendář na ten původní (ŠZ 6/2017). A to na městském webu a samozřejmě bez jakékoliv omluvy!!!!! Změněnou změnu změny (tzv. šlapanické kouzlo!!!) spousta občanů samozřejmě nemohla zachytit. A tak se v ulicích opět povalovaly pytle jak s plastem, tak i s papírem. V úterý 14.8. byl tedy odvezen jen papír a plast ponechán zapáchajícímu osudu. Další den však byl překvapivě svezen i plast. Že tento dvojitý odvoz něco stojí je nabíledni, ale viníci tohoto bordelu to asi nehradí, že? Jenže, to už není jen o neschopnosti úřadu pod vedením čistých, nezávislých a změněných. To už je o tom, že si nějaké debilní pííí.e bezesporu dělají z občanů totální prdel!!!!!!!!!!!

Jedno je jisté: pokud se i tak jednoduchá věc jakou je organizace svozu řeší výše popsaným způsobem, pak je více než jasné, jak se na šlapanické radnici řeší mnohem důležitější a složitější záležitosti! Což je nakonec docela dobře vidět!

A jaké je poučení do budoucna? Občane, v úterý vyhoď jakýkoliv pytel, lhostejno zda s plastem nebo papírem, on ho stejně někdy někdo odveze!!!! A hlavně nestuduj svozové kalendáře, byla by to jen ztráta času!

 

Webové stránky a plné džbánky !!!                               7. srpna 2018

Tak sláva! Dlouho očekávaný nový web obce Šlapanice je na světě. Mohl být zprovozněn i dříve, ale Komise pro média šlapáňská v něm už loni v listopadu našla tolik nedostatků, že zveřejnění doporučila až po odstranění neskutečného množství chyb. A tak byl web zprovozněn až počátkem srpna 2018. Samozřejmě dle šlapanických zvyklostí, čili bez odstranění chyb a pochopitelně ignorující i připomínky členů výše uvedené komise.

Vzhled nového webu nepřináší nic originálního a už vůbec ne nápaditého. Prostě jen kopíruje styl „majkrosoftích dlaždic“. Na mobilních telefonech snad přehledné, při zobrazení na normálním pecku však díky mamutím tlačítkům nevíte, zda jste se někde omylem nepřepnuli do verze pro slabozraké. Co je však na grafice nejvíc zarážející? Šlapanice (a to i při svém debilním půlpánovství) se prostě snaží být za každou cenu originální a tak jde o první české webové stránky obce, která zcela ignoruje své symboly! A tak zakomponovaný alespoň městský znak tu prostě nehledejte, ba ani náznak jeho barev! Bravo, soudruzi nezávisle změněně čistí, to se vám opravdu povedlo!!!!!!

Že by si s opravou řady chyb někdo lámal hlavu, to od tiskového oddělení přece nemůžete čekat. A tak po té, co za tiskové soudruhy chyby neopravila Komise pro média, jednoduše odpovědnost přehrnuli na občany s výzvou, hele, když objevíš chybu, napiš nám to! Drobné chybičky jistě ulítnout mohou. Ale chybovat v zásadních informacích a českém jazyce je dost amatérské, leč u primitivů  očekávané. A tak se na novém webu objeví nejen pseudofotky ze šlapanických kamer (ta z Brněnské ukazovala jedno aktuální jaro několik let a ty dvě od policajtů z Nádražky zase noční pohledy i v pravé poledne) – hle, opraveno již třetí den po spuštění new webu. V cevéčku tajemníka se stále můžeme dočíst, jak od roku 1983 sloužil u Policie ČR i když v té době vůbec neexistovala !!!! (zato existoval bolševický Sbor národní bezpečnosti). A tak se postupně přes jazykové hrubky (ve Šlapanicích se občané bojí, proto zde mají lekárny a nikoliv Lékárny) dostáváme k absolutnímu hitu. Ač již v červenci 2017 (!!!) bylo Oddělení správy a investic majetku (OISM) přejmenováno na OÚRSM (Odbor územního rozvoje a správy majetku) a ač tuto zprávu kopíruje i nový web, přesto je tento útvar i rok po reorganizaci a nyní po zprovoznění nového webu označen po staru (spojka na konci řádku na tlačítku je už jen třešničkou na tomto smutném dortu). Kuriózně tu tedy jsou odkazy na neexistující oddělení, zatímco na jiná, existující, odkazy chybí!!!!! Inu, idioti opravdu nevymřeli.

                    

Otázkou tedy je, proč takto doku.vený web vůbec spatřil světlo světa. Odpověď je jednoduchá – blíží se komunální volby a tak ve volebních materiálech tří subjektů bude oslavován tento skutek: zprovoznili jsme nové, přehledné a nejúžasnější webové stránky. A zapomenou doplnit, že se díky jejich diletantství moc nepovedly. No a samozřejmě se zase objeví hlasy, proč to Zrcadlo zase prudí. Ale těch si nevšímejte. Jde o imbecilní jedince, kterým je úroveň šlapanických médií úplně jedno, popř, jsou tak blbí, že jejich kvalitu vůbec nedokáží posoudit (čemuž se při dnešním naprostém úpadku médií všeobecně nelze ani divit).

Tož Čest práci a nezapomeňte - alkohol na pracoviště opravdu nepatří!

 

Papírověplastové úterý !!                                             30. července 2018

Občané Šlapanic si již pomalu zvykají na pravidelné zkrášlení vesnice a to vždy od pondělního večera do úterního odpoledne, kdy se sváží „třídní“ odpad. Na střídačku:  jedno úterý plast a to další papír. K tomuto účelu vedení vesnice již několikrát vydalo papírový kalendář svozů, aby bylo jasno, které úterý je plastové a které papírové. Pozoruhodné ale je, že ani jeden z těchto kalendářů se neobešel bez chyb. A největší legrace nás teprve čeká.

  Tištěná verze Zpravodaje 12/2017

   Elektronická verze Zpravodaje 12/2017

V prosincovém místním Zpravodaji vyšel kalendář svozu na rok 2018. A samozřejmě s chybou – 31. červenec se jaksi vymkl kontrole a zůstal neoznačen, čímž se pravidelné střídání termínů papíru a plastu obrátilo. Soudruzi kupodivu na chybu přišli a v elektronické verzi výše zmíněného Zpravodaje je kalendář ve správné podobě (hle ten bordel, existují dvě verze ŠZ 12/2017 – tištěná je jiná než elektronická). Jenže to už žádný občan pochopitelně nezachytil, neboť si doma uložil tištěnou, leč vadnou verzi.

   

V prvním čísle ŠZ 1/2018 je chyba přiznána a namísto jednoduchého znovuotištění správné verze je složitě vysvětlena (= pomatená změna barev z modré na žlutou a naopak) s poznámkou, že v dalším čísle, tedy ŠZ 2/2018, vyjde opravený kalendář. Leč ať prolistujete číslo 2/2018 odshora až dolů, popřípadě odleva doprava a zpět, žádný opravený kalendář v něm nenajdete. Správné informace se můžete dozvědět jen na vesnickém webu, ale jejich hledáním strávíte půl dne, neb jsou vtipně ukryty v položce (a kdesi hluboko) Co si vyřídím na ouřadě …

A teď, milý čtenáři, následuje kontrolní otázka č.1: jaký druh odpadu se bude vyvážet 7. srpna 2018? A kontrolní otázka č.2: proč na radnici vládnou neschopní jedinci, kteří nedokáží zorganizovat ani tak prostou věc?

 

Šlapanický zpravodaj - stálý zdroj veselí a hlouposti   20. července 2018

I Šlapanický zpravodaj č. 3/2018 potěšil milovníky dezinformací a propadáky z češtiny. Pojďme se kouknout podrobněji:

Už titulní strana je zajímavá. Ač soudruzi vypsali soutěž na nový název zamořeného průmyslového areálu a údajně zvítězil název Cukrovar, přesto se objekt na upoutávce o návštěvě vlády ve Šlapanicích objevil jako cukrovar. Takový objekt ale ve Šlapanicích není, tam je pouze Cukrovar!!! Prostě hlupáci mají problém i s češtinou.

Fotografie na titulu pravděpodobně měla znázornit vyasfaltovanou polňačku vydávanou za cyklostezku. Bohužel o ní v celém čísle není jediná zmínka, natož aby se obsah či název fotografie objevil alespoň v tiráži. A stejně jde o dezinformaci, kdo místo zná, ví, že vypadá úplně jinak – viz druhá verze.

Na straně 9 najdete úžasný článek soudruha nezávislého místostarosty na téma odpady. U článku je zobrazena i tabulka, která měla ukázat množství jednotlivých odpadů za nějaké období. Bohužel zobrazuje blbosti. Tak např. je srovnáváno 3. a 4. čtvrtletí loňského roku a 1. čtvrtletí letošního. Což nemůže být relevantní. Proč autor nepoužil např. více vypovídající srovnání těchto čtvrtletí s o rok staršími údaji je záhadou (není, jen to odpovídá intelektu autora). Další humorná informace je v sekci „papír“, kde je ve 4. čtvrtletí loňského roku uveden údaj "včetně sběru papíru na základní škole"!!! Jak tento údaj tedy můžeme srovnávat s ostatními? (hodnota školního sběru měla být uvedena zvlášť, třeba za lomítkem). Tabulka je tedy naprostou krávovinou kde nelze srovnat nic s ničím!!! Od ledna tohoto roku se eviduje i množství komunálního odpadu. Myšlenka je taková, že popelnice se budou vyvážet jen když budou opravdu plné. To ovšem znamená poučit a apelovat na obyvatele, aby popelnice schovávali (kde???) a k vyprázdnění poskytli jen popelnice plné, čili pravděpodobně méně častěji. To je smysl celé akce. Leč jak psáno, systém pracuje od ledna a hle – již v červnovém čísle (!!!) se na toto téma objevuje pidivětička schovaná na závěr blbého článku. Tomu se říká osvěta po šlapanicku!!!

Strana 10 přináší oslavné seznamy ulic, kde se opravují chodníky. Bohužel se nikdo z radnice ještě nevyjádřil k faktu, proč po jarní tzv. opravě chodníků na Sušilově zůstala celá čtvrtina ulice v původním, dezolátním stavu?????

Na straně 13 najdeme zmínku o diskriminaci vybraných hospod v dědině. Překvapivě je zmíněna jen jedna, i když skutečnost je jiná. O co jde? Dědina, zcela neschopná zachovat veřejný pořádek, prostě a jednoduše omezila některým hospodám provozní dobu! To je vynikající řešení, co? Na druhé straně si pro akce pořádané dědinou tato sama prodloužila noční bordelřvaní o hodinu déle, kterou v praxi ještě o další hodku přetáhne. Děkujeme, soudruzi!

Strany 16 a 17 jsou věnovány předvolební propagaci. Ta od soudružky starostky je prostě nádherná, neboť v seznamu oslavných činů je položka „a mnohé další“, tak to je hodně konkrétní. Další dva příspěvky na straně 17 jsou navzdor pravidlům pro vydávání zpravodaje naprosto anonymní, ani v článcích nepadne jediné jméno a tak se občan nedozví vůbec nic o lidech, kteří za těmi organizacemi stojí. Nádherné a všeříkající!!!!

A konečně strana 27 přináší další z oblíbených paskvilů jakéhosi místního pseudohistorika. Tentokrát zaperlil neskutečně. Čtenář se tu dozví o podivné šlapanické úchylce a to o pohřbívání těžce zraněných, a to aniž by před tím zemřeli!!! To je sám o sobě hodně nemorální čin a v článku je ještě vyzdvižen!!!  Fujtajbl!!!

Ani tentokrát Šlapanický zpravodaj nezklamal. Ale co byste chtěli, když jej tvoří neexistující redakce s existujícím šéfredaktorem.

Pokud by se našel pošetilec a tyto amatérské tiskové výplody by si chtěl archivovat v elektronické podobě, může si ŠZ stáhnout z webových stránek dědiny ve formátu pdf. Jen bude mít trošku problémy se seřazením, neboť každý výplod úřadu se jmenuje jinak. Posuďte sami.

Poslední loňské vydání: Slapanice_Zpravodaj_2017_12_A4_posledni-upravy_2_web.pdf

únorové číslo: ŠZ1 – 2018.pdf

dubnové: Slapanice_Zpravodaj_2018_02.pdf

a nejnovější červnové, třetí číslo: Slapanice_Zpravodaj_2018_web.pdf

Asi nikdo nebude pochybovat, že dát něco tak zmateného na městský web v této formě může jen naprostý debil!

Čest práci!

 

... v neděli, aby to fšici viděli !!                                     14. července 2018

To máte f téch Šlapanicách tak:

Nejprve vymyslíme vyhlášku o nedělním (a svátečním) klidu. Přesněji vyhlášku úplně na nic – viz Zrcadlo 21.června 2018. Potom naženeme mládence s motorovými sekačkami na Kolíbku. A protože jsme půlpáni, mládenci posekají jen půlku přerostlé plochy (Chráněné území Andělka a Čertovka). A to vše v neděli 8. července dopoledne, tedy v době klidu daného námi vydanou vyhláškou. Ani týden poté se k dokončení práce už neznáme. My jsme totiž nezměněně a nezávisle čistě nejlepší. Vořeši!

 

Město radí, pátrá, ale neinformuje !!!                               30. června 2018

        

Jak už se stalo milým zvykem, šlapanický úřad opět není schopen informovat své občany. Tentokrát se to týká poměrně významné události - otevření nového obchodního centra na křižovatce ulic Brněnská a Těsnohlídkova. Zatímco majitel objektu na svém webu oznamuje otevření měsíce dopředu, šlapanická neschopná média se zachovají následovně: městský facebook novinku oznámí pouhé dva dny předem, městský web jeden den předem a televizní infokanál informaci naprosto ignoruje i při aktualizaci 26. června!!! A protože z důvodu neschopnosti tiskových úředníků se zastoupit bude následující aktualizace až 10. července, už ani žádné info nečekejte. A jak vypadaly výše zmíněné informace? Na FB oznámení se objevil pouze obrázek z předváděcí vizualizace, zřejmě aby občané viděli, jak mělo být vyřešeno silniční napojení na oné křižovatce a jak vůbec není. V den otevření pak nějací umělci zveřejnili foto reálné, leč poněkud černé. Zřejmě netuší, že před publikováním se nepovedené snímky leckdy (což je i tento případ) dají zachránit běžnou grafickou úpravou. Ale to byste po těch neumětelech chtěli už moc. Apropos, když jsme u té grafiky - proč je na městském webu v aktualitách u každého loga města pracovní rámeček?

V souvislosti s otevřením nového obchodního centra se na FB nechala slyšet i s. starostka ohledně zavedení další zastávky Seniorbusu v těchto místech. Doslova napsala, že se o zastávce již jedná .... TVL, otevřou obchod a už jednají, místo aby jednali předem a při otevření už Seniorbus fungoval. No nic, každá hlava na to prostě nemá ...

   

A jak vypadají jiné informace? Podobně. Např. výzva k připomínkování vlakového jízdního řádu je sice opatřena obrázkem přímo té „naší“, čili trati 340, bohužel v rozlišení pro trpaslíky – 679 pixelů na šířku opravdu čitelnosti nepřidá, čili zveřejněný obrázek je úplně na hovno. A když se nějaká občanka ozve, tak jí nějakej petrolín drze zapře svůj primitivismus, jako že "von na to nemá vliv", i když zveřejnil obrázek v nečitelném rozlišení, hahahaha. Sice ji pak odkáže na stránky „szdc“ a dokonce k adrese dá i aktivní odkaz, ale ten vede pouze na úvodní stránku zmíněné organizace (a tak si najdi sám, blbý občane), protože zaktivnit onen odkaz přímo na jízdní řád je nad síly šlapanických tiskových primitivů (bezohledných a nebo opravdu tak hloupých?).

Taky informace o „neparkování“ na Jungmannově ulici na den 26.6. je zveřejněna „už“ 25.6.  v 19:22 hodin a to ještě jen na facebooku (člověk by předpokládal třeba osazení příslušnými dopravními značkami).

Zato pozvánka na představení letního kina v parku nevynechá nejdůležitější informaci – lidičkýýýý, bude se prodávat i  popcorn(!!!), ať jsme, ku.va, světoví!!!

 

173 !!!                                                                                29. června 2018

Zdroj - pseudoweb Národního výboru Šlapanic

Přestože se blíží konec činnosti některých moudrých hlav, rozhodlo se vedení vesnice Šlapanice k dalšímu zlepšení života a svoji anonymitu konečně ukončit. Proto se na posledním zasedání zastupitelstva objevila novinka. Aby stále nedocházelo k omylům v identitě a zaměňování živočišných druhů za jiné, byly pořízeny nové jmenovky. Ze snímku vidíme, že soudružka starostka a soudruh místostarosta se rozhodli nadále používat společné příjmení a to "173" !!!

 

Povídání o nejblbější vyhlášce                                          21. června 2018

Na programu 25. zastupitelstva dědiny konaného dne 2.5.2018 byl i návrh na zrušení nejpitomější vyhlášky omezující nedělní hlučnou činnost rozumem omezenými spoluobčany. Nejprve ale stručné shrnutí (viz i Zrcadlo 26. září 2015):

Zhruba před 18 lety prosadili Modří ptáci omezení kraválu o nedělích. Asi po čtyřech letech, za vlády arogantního Jeníka (Rozvoj + Nezávislí), ale bylo zrušeno. Na jaře roku 2015 přichází jeden z nynějších zastupitelů (nejprve ANO, pak mu řekli NE a tak jaksi nepatří nikam) s návrhem na omezení hlučné činnosti o nedělích (a svátcích). Nutno dodat, že zastupitel jednal v dobré víře - veden zkušenostmi z okolních kultivovaných zemí (Rakousko a Německo), kde si nikdo v neděli kravál dělat nedovolí, neb se to prostě nesluší a tamní občané k tomu dokonce nepotřebují ani vyhlášku. Což ovšem nefunguje v blbé a bezohledné kotlině české. Tam je naopak zapotřebí vše podat černé na bílém. Šlapaničtí soudruzi a soudružky (úředníci co pak samotnou vyhlášku vytvořili) se však posrali hrůzou před případným soudním napadením a tak vyrobili totální paskvil. Posuďte sami: omezení hluku platí pouze v neděli od 6 do 14 hodin (čímž legalizovali spuštění cirkulárek v době poobědního zdřímnutí) a kontrolou dodržování ustanovení této vyhlášky pověřili strážníky Městské policie, která však v neděli vesměs neslouží (viz obrázky – údaje z oficiálního webu dědiny).

      

Průměrně inteligentnímu čtenáři je jasné, že takto formulovaná vyhláška nemohla fungovat, což je ostatně (a obzvláště v létě) docela dobře slyšet (vyhláška založená na občanském bonzování, tedy jako za bolševika a navíc publikovaná jen jedinkrát, čili řada kraváloblbů by možná ani kravál nedělala, jenže o tom už dávno neví, stejně jako vedení dědiny neví, že opakování je matkou moudrosti). I onen navrhovatel vyhlášky dospěl k poznání, že taková blbá a nefungující vyhláška je na hovno a zcela správně se rozhodl navrhnout její zrušení (viz 25 ZM, 2.5.2018). Přišlo však překvapení: jeho návrh neprošel!! Naopak, řada zastupitelů se k debilní vyhlášce vyjádřila kladně, prý omezení hluku patrné je (možná v jejich sousedství, nikoliv však obecně). Je tedy velkým překvapením, že hluší zastupitelé mohou zastupovat slyšící občany. Ovšem ve Šlapanicích, kde i debilně formulovaná vyhláška je považována za skvělou, je možné úplně vše! Čest práci!

 

Jak jsme v Kocourkově budovali bicyklostezku!!!             11. června 2018

Kocourkovský princip pro budování cyklostezek je jednoduchý. Když nejsme schopní zorganizovat výstavbu tam kudy by měly vést, uzurpujeme pro tento účel první polní cestu co je po ruce, lhostejno že ta slouží jako obslužná komunikace pro majitele přilehlých pozemků, zahrádkáře a chataře. Tuto polňačku jednoduše vyasfaltujeme. Kvůli přebytku asfaltu na světových trzích ho použijeme raději více, aspoň tak, aby převyšoval obrubníky. Pak zjistíme, že z jedné cesty napojující se na naši cyklostezku shora by při dešti mohla na naše dílo téct blátivá voda. Nekocourkovští neodborníci by jistě začali se zpevněním právě na té horní cestě aby tak eliminovali výše uvedené nebezpečí, ale my, Kocourkovští, si také poradíme. Těsně před spojením obou cest tu horní polňačku překopeme napříč odvodňovací rýhou. Dosáhneme tím hned dvou efektů. Auta sjíždějící polňačkou shora za deště či po něm nám umožní zasrat novou asfaltku blátem. A pěším tím umožníme buď zlomení nohy náhlou nerovností (za sucha), a za mokra zpestření společenskou hrou „Už zase skáču přes kaluže“. Podobný vtip opakujeme ještě jednou, neboť odvodňovací strouha je o kus dál vedena napříč naučnou stezkou přírodní památkové oblasti „Andělka a Čertovka“, evropsky chráněnou lokalitou. Místo bude v nejbližší době opatřeno tabulkou se vzkazem vedení města: vy mladší přeskočte, vy starší si naserte, úplně stačí, když vám zase před vánoci dáme dáreček a budeme se tvářit mile. Na stezku si dokonce během stavby odložíme hromadu kamení a na místě založíme i novou skládku z prořezaných keřů (a pak že černé skládky zakládají občané, hahaha).

Poté osadíme asfaltovanou oblast dopravními značkami „zákaz vjezdu motorových vozidel“ s dodatkem „vjezd na povolení Národního výboru Kocourkova“. Samozřejmě bez nejmenšího varování na napojujících cestách, čímž nikoho neupozorníme že vjíždí do slepé cesty. Nicméně řidiči bez tohoto upozornění a jedoucí shora za deště se zpět v tom blátě vracet nemohou (pokud nevlastní 4WD) a tak prostě musí pokračovat na asfaltku chca nechca a trošku ji ozdobit blátem. Podivné je i umístění téže značky u hlavní silničky mezi Kocourkovem a přilehlou obcí Kocourkov-Bedrásky. Pokud nemáte povolení (což návštěvy chatařů mít jistě nebudou), musíte auto někde odstavit. Ideální je rozšířené místo mezi silnicí a potokem, tam ale už je zákaz vjezdu a tak návštěvy musí auto nechat na úzké a rozbité silnici a ještě víc ohrožovat provoz na ní. Tak blbě se samozřejmě nikdo nezachová a sjede na ono rozšířené místo (inu další příklad české blbosti, kde se přímo vyžaduje porušení dopravní značky, místo toho, aby se značka umístila až k potoku). Na vydané povolenky Národním výborem Kocourkova pak napíšeme, že se jedná o oprávnění vjezdu a parkování na cyklostezce, čímž jsme vešli do dějin cyklistiky tím, že jde o první cyklostezku s povoleným automobilovým provozem.

Toto celé veledílo pak v médiích (web a infokanál) nazveme „zpevněním obslužné komunikace“ a na facebooku „novou cyklostezkou“. Velmi vtipné rozdíly, že? Načež se na FB rozvine debata pomatených sobeckých cyklistů požadujících nalajnování jasného prostoru na asfaltu pro cyklisty. Jenže to nejde ze dvou důvodů. Šířka auta jedoucího po asfaltce zabírá skoro celou šířku cesty a pak to hlavní: nejde totiž o žádnou cyklostezku, ale o obslužnou komunikaci!!!

Závěrem si shrňme, čeho jsme tímto činem dosáhli: znepříjemnili jsme přístup k zahrádkám a chatám i těm, kteří používají další cesty nepřiléhají asfaltce (vynucené objíždění přes Puštor). Zanedbáním základního melioračního opatření jsme povinně umožnili autům zaneřádit asfaltku blátem. Pěším jsme vykopanými příkopy znepříjemnili chůzi nejen v dané oblasti a dokonce i po naučné stezce památkové oblasti (!!!), která s cyklostezkou vůbec nesouvisí. No a cyklisti na cyklostezce vlastně nemají přednost. A teď schválně, už jste někdy viděli podobnou píč…vinu???

Pokud byste chtěli tuto neobyčejnou krávovinu spatřit na vlastní oči a na mapě nemohli najít Kocourkov, přijeďte do Šlapanic, tam si na podobné debilnosti potrpí!  

Na rozdíl od líbivých fotek zveřejněných oficiálními šlapanickými médii tyto obrázky ukazují realitu!

         

         

         

 

Šlapanický zpravodaj 2/2018 po čtvrté                            5. června 2018

Ještě jednou (a snad naposledy) se vrátíme k ŠZ 2/2018 a jeho humorným článkům.

Na straně 4 najdeme prohlášení, že na základě ankety bude fenolový areál přejmenován na „Cukrovar“. Bohužel žádné bližší údaje (kolik hlasů, jaké další návrhy, …) o anketě už nebyly zveřejněny, zcela v duchu proklamované transparentnosti. Hahaha!

Dále se jedná o vtipnou kombinaci – na straně 10 se skví článek starostky na téma Modrých ptáků a na straně 15 povzdech dalšího člena Pure o tom, že nemusí do lochu. Jak spolu tyto články souvisejí? Ale od začátku, nejprve k prvně jmenovanému článku.

Soudružce starostce se totiž pranic nelíbil příspěvek Modrých ptáků v předchozím čísle a tak reaguje. Modrým ptákům tam mj. šlo o podivné hospodaření radnice, kdy stávající a zaběhlý (a špičkový) informační systém je proti starostčině srsti a tak se jej rozhodla vyměnit (Mercedes vyhodíme a místo něj koupíme moderního Trabanta). Nejprve argumentovala tím, že tento informační systém není vhodný pro státní správu (viz např. Zrcadlo 16.1.2016). Tato kokotina ovšem neprošla v odborných kruzích. Později z ní vylezly další voloviny typu: stávající systém dodal člen Modrých ptáků (vtipné), získal tím zakázku v hodnotě XY (kterou ale muselo schválit ZM) a pak se vyjádřila, že z této zakázky člen Modrých ptáků profitoval. Ovšem soudružka starostka jaksi nebrala v úvahu, že k uvedení do provozu muselo předcházet výběrové řízení, že zakázka v uvedené hodnotě XY neznamená jen zisk, ale i náklady a také to, žádná firma, dokonce ani ta kterou vybralo sdružení Pure v době své „odborné“ vlády, nedělá nic za krásný úsměv. Starostka dále zcela pominula technický přínos onoho systému a hlavně další nemalé náklady spojené nejen s nákupem jiného SW, ale i jeho údržbou. A srovnání provozních nákladů za určitou dobu původního a „jejího“ nového systému už raději nezveřejnila. Ať se na „případ“ laik dívá z které chce strany, nevyleze z toho žádný jiný závěr než závist a politická pomsta. Docela ubohé! Politické řešení technické záležitosti! Vítejte zpět v komunismu!!!!!

V závěru svého příspěvku starostka apeluje na Modré ptáky, aby si „před publikováním ověřovali své domněnky přímo u vedení města nebo u úřadu“.

A nyní k článku člena Pure na straně 15. Ten zde píše doslova, že „proč někdo nepodal oznámení na minulé vedení města (KDU, TOP 09 a ODS), které v minulém období zatížilo rozpočet úvěrem 82 mil. Kč na rekonstrukci školy“. A pic ho! Hovadina na entou! Neboť v minulém volebním období (tj. 2010 – 2014) Modří ptáci ve vedení města vůbec nebyli (to přece byli socani, vole, nééé…). Správně by tedy bylo použití slova „předminulém“, ale to článek neuvádí. Takže v souladu s výše uvedeným doporučením soudružky starostky by se dalo napsat: před publikováním hovadin o vedení města v minulém období by si sdružení Pure mělo ověřovat své domněnky přímo u Modrých ptáků!

Nojo, to nebývale horké jaro! I ta šlapanická blbost kvete nebývale …

 

Fenoloví fištróni!!!                                                             1. června 2018

Dosud si renomovaní ekonomové lámali hlavu nad šlapanickým ekonomickým zázrakem (připomeňme - dokud fenolový areál patřil jiné firmě, vydělával cca 2 miliony Kč čistého zisku. Okamžikem převzetí obcí Šlapanice se i při probíhající sanaci čistý zisk zvýšil na 7 miliónů!!!). Ale tajemství bylo odhaleno. Zvýšený zisk zajistí turistický ruch a placené prohlídky s průvodci (vedení obce). Zájemci si mohou do kelímků (ty jsou poskytnuty zdarma v rámci vstupného) nabrat trochu fenolu a odnést si jej na památku. Tím je zaručena postupná sanace. Tak konečně se radnici něco povedlo. Hurááááá!

 

Šlapanický zpravodaj 2/2018 potřetí ...                             29. května 2018

Dnes si všimneme dvou zajímavých příspěvků prostých občanů:

Na straně 14 najdeme článeček „Odpady – složitý systém třídění ve Šlapanicích“. Beze vší klasické „zrcadlové“ ironie zde Zrcadlo hluboce smeká, autorce článku patří i obdivné mručení. Ještě nikdo před ní totiž nedokázal takto jasně, srozumitelně a pohledem normálně myslícího člověka popsat celou nabubřelou šlapanickou situaci a jasně formulovat to, co si myslí naprostá většina z nás. Díky! Je jen škoda, že vedení radnice takové články nečte a ani normálním způsobem nepřemýšlí.

Druhý článeček se skví na straně 13 – „Zastávka v polích versus stávající nádraží“. Autor se logickým způsobem zamýšlí nad dopravní obslužností oblasti dědiny kolem stávajícího nádraží – Pardálova. Přesněji řečeno – nad budoucí zhoršenou obslužností oblasti, kde občané mají k trolejbusu hodně daleko a nejlepším řešením pro ně je vlak. Leč po uvedení nové zastávky Brpole do provozu je jasné, že všechny vlaky už na stávajícím nádraží jako dosud zastavovat nebudou, tak jako všechny nebudou zastavovat na zastávce Brpole. Je to dáno dosud platnými režimy dopravy při dané vzdálenosti obou zastávek. Přinejmenším do doby, než zde jednou budou jezdit vláčky charakteru příměstské dopravy, ale to je běh na dlouhou (železniční :-)) trať. Ostatně, tuto tématiku Zrcadlo podrobně rozebralo už 25. září 2014!!!! Soudružka starostka se v příloze ke článku sice dušuje, že chce za město vyjednat co největší počet zastavujících vlaků, ale jde jenom o politický blábol. Neb ten který vlak zastaví buď na nádraží a nebo v Brpolích, obé nelze. A protože některé vlaky snad i na nové zastávce přece jen zastaví, je jasné, že stávající nádraží o tyto spoje přijde.

Zmíněný článek má však ještě jednu pozoruhodnost. Zhruba třetina (!!!!!) textu popisuje situaci na obrázku, který ovšem vůbec nebyl otištěn!!!!!!!! A hle, pod článkem poznámka redakce (akorát že žádná redakce neexistuje): přiložená fotografie nebyla zveřejněna z důvodu nízké kvality!!!! Prosím, přečtěte si to ještě jednou! Třetina článku navazuje na obrázek, který nebyl otištěn! A nyní se můžeme domnívat proč. Byl na to autor upozorněn a přesto nedodal? To by snad samozvaný šéfredaktor napsal jasněji, ne? Ale nenapsal. Čili jako obvykle: rozumové postupy samozvaného šéfredaktora bez redakce lez označit jako příznaky totální debility!!!! Jak ještě dlouho bude vedení úřadu podporovat neschopné nýmandy?

 

Informace třídně tupé ...                                                   24. května 2018

V třídním boji o tříděný odpad nepřestávají šlapanické občany překvapovat další a další informace (na místo jedné souhrnné a zásadní). Poslední vtipy na toto téma přinesl druhý letošní Zpravodaj.

   

Ale od začátku. Nejprve vzpomeňme na přiblblý leták plný zmatků z loňského pozdního léta, kde vedení města přímo a jasně tvrdí, že ti „občané, kteří se ve zkušebním období nezapojí do třídění odpadů, budou hradit náklady v plné výši“. Tutéž informaci přináší i „naučné“ video zhotovené na náklady města. Printscreen z tohoto videa otiskl i Šlapanický zpravodaj 2/2018 (str. 14).

A v tomtéž (!!!!!!!) čísle zpravodaje jsou i informace od prostého úředníka (str. 7), kde se naopak tvrdí, že „třídění je dobrovolné a placení plné výše za odpad nehrozí“. Z uvedeného vyplývá docela jasně a adresně, že tu někdo lže! Buď řadový úředník nebo vedení města. Ale možná vedení města jen neví co kde píše a co vlastně dělá, čemuž nakonec současná situace ve Šlapanicích plně odpovídá.

A ještě jedna pozoruhodnost: ve zmiňovaném článku úředníka je i propočet nákladů kontejnerové metody (hromadný svoz), kterou preferují občané a pytlové metody, kterou preferuje vedení města. Ač dříve vedení města argumentovalo tím, že kontejnerová metoda je drahá, z rozboru vyplývá, že jde v podstatě o totožné částky (u plastů úplně, svoz kontejnerového papíru je sice o málo dražší, ale zase za něj město dostává prachy).

V každém případě otisknout dvě naprosto protichůdné informace v jednom vydání Zpravodaje vyžaduje notnou dávku tuposti o kterou, jak vidno, není nouze. Tak jakou další prdel tam máte, soudruzi?

 

1+1=3, nebo 4, ba i 5 je možné !!!                                   17. května 2018

Šlapanický zpravodaj č. 2/2018, který ani měsíc a půl po papírovém vydání není k dispozici v elektronické podobě na webu města, přinesl spoustu legračních materiálů. Začněme třeba tímhle:

Na straně 4 se skví literární výtvor soudružky starostky nazvaný „Zastupitelé městu ušetřili 24 milionů Kč“. Vtipnou, až pohádkářskou formou je zde osvětleno, jak lze geniálně ušetřit 24 melounů. Postup je jednoduchý: to se prostě koupí areál s tunami fenolu s kupní hodnotou „nula“ (od 1.1.2019) za 21 milionů. Pak se vypustí zpráva, že policie (na základě udání pro největší vesnickou hovadinu) nechala udělat vlastní posudek a ten stanovil tržní cenu na 45 milionů. Čímž tedy „zastupitelé“ ušetřili milionů 24 (45 – 24 = 21). Málokoho by tak prostý výpočet napadl, proto musíme uznat, že v matematice je vedení Šlapanic prostě jedinečné. Ale to není vše. O koupi areálu prý byl značný zájem s nejvyšší nabídkou dokonce 47,5 milionů!!!!!!! A tak se do teď řeší záhada, proč tedy prodejce areál nakonec prodal za méně než polovinu nejvyšší nabídky. Že by byl úplně blbej? Další ekonomický zázrak je popsán v další části článku. Ač byl dosavadní čistý zisk cca 3 miliony ročně (před rokem se ale psalo že 1,5), pouhým převzetím areálu městem Šlapanice se stal ziskovým více než dvakrát a to rovných 7 milionů!!!! Krucinál, soudružko starostko, proč touto metodou nekoupíte rovnou třeba ČEZ? Tak by koupí Šlapanicemi stoupl čistý zisk ze současných 18 miliard ročně na 50 miliard Kč. Sakra, to by byl kšeft a Šlapanice by seděly na prachách jak šejk na naftě!!!!! Ale zpět k 7 milionům. Článek dále uvádí, že se tak kupní cena městu vrátí za pouhé 3 roky!!! Bohužel soudružka autorka už neuvádí, které 3 roky má na mysli, jestli ty před částečnou sanací nebo až po ní. Protože pokud se aspoň částečně sanovat bude, areál logicky po tuto dobu nemůže vydělávat řečenou částku.

Dosud byl za největšího šlapanického ekonomického experta uváděn Ješitný Jarda. Nyní se však ukazuje, že má ještě hóóódně co dohánět.

Závěrem ještě jedna zajímavost. Titulek článku hovoří o hrdinných „zastupitelích“, ale to samozřejmě není pravda. Pro obchod století totiž hlasovali jen někteří. Správně tedy měli být buď jmenovitě uvedeni a nebo tam mělo být uvedeno že jde např. o  „usnesení zastupitelstva“, protože všichni zastupitelé to rozhodně nebyli, jak se v titulku uvádí. Inu zase drobná manipulační lež, jako už vícekrát. A za zamyšlení stojí i fakt, kdeže tedy ta ušetřená částka 24 milionů v účetnictví figuruje? Popř. co se za ni postavilo? Např. oslavovaná oprava chodníků na ulici Sušilova určitě ne, čtvrtina ulice totiž zůstala nedodělaná.

Tak milý čtenáři, musíš uznat, že vedení Šlapanic si jó ale umí dělat z lidí prdel …

 

Mistři! Mistři !!!                                                                 12. května 2018

Na oficiálním mistrovství světa v debilitě poskytovaných informací se opět zadařilo borcům tiskového oddělení šlapanického úřadu. Za dlouhodobé podpory vedení města dosáhli na mistrovský titul a konečně oficiálně potvrdili to co opravdu jsou! Čest debilní práci!

 

Když přijede Babiš, fenolu se zbavíš ...                           9. května 2018

Dne 3. května do Šlapanic zavítala vládní squadra na nejvyšší úrovni za účelem případného odfenolování šlapobylského sarkofágu. Zda to k něčemu bylo ukáže čas, v každém případě je tu větší naděje na pomoc shora než loni, kdy si velitelstvo města připíjelo plzeňským s komickou figurkou zvanou Odepsaný Bohuš. Babišova návštěva však vyvolala úsměvnou diskuzi na městské xichtoknize, kterou lze označit jako přehlídku hlouposti. Tak třeba nějaký soudruh občan označí Babiše za estébáka. Tož, označit umí každej, složitější ale je to dokázat, což se, bohužel, zatím jaksi nikomu nepodařilo. Přesto onen soudruh občan huláká něco o STB, aby pak doma tleskal Nohavicovi či Bohdalce. A že mu taky třeba nevadí, že někteří soudruzi z úřadu chtějí zařadit jednoho bývalého starostu estébáka mezi čestné občany města Jiný soudruh občan zase perlí něco o řepce a žluté barvě, kterou zemi zahltil zase ten prokletý Babiš. Oj, proč svoji neznalost tak vyřvává do světa? Vždyť i tendenční protibabišovské Hospodářské noviny uvedly, že Babišovy firmy obhospodařují pouhých 5% řepkové zemědělské plochy. Čili 95% řepky pěstuje kdokoliv jiný, na kterého se ovšem nenadává. Ostatně, povinné přidávání řepkového produktu do nafty je zákonné opatření z devadesátých let (a taky kreténů z EU) a kdo tehdy vládl této zemi? Babiš to rozhodně nebyl, ten jen využil příležitosti a pěstuje ve velkém to, co ze zákona stát koupí (s čímž souvisí i průmyslové zpracování této plodiny). Tak kdo je tady teda vůl? I ten dotyčný řepkově řvoucí soudruh občan, kdyby měl možnost, jistě by řepku také pěstoval, protože by musel být úplně blbej, kdyby nedělal to, co mu stát nabízí. Nebudeme se tu zastávat Babiše, ale přestože všichni politici patří do jednoho pytle, z uvedeného je jen vidět, že bohužel někteří soudruzi občané neumí používat svůj rozum (pokud jej vůbec mají) a tupě papouškují názory tendenčních médií a ještě blbějších novinářů. A když k tomu připočteme i závist …, je vystaráno.  Do výše uvedené debaty se později vloží i soudružka starostka, aby nezapomněla připomenout (po třech letech už trapný kolovrátek), že "fšici před Pure dělali hovno, ale teprvá fčíl se něco děje a eště k temu fšecko dobře“. A jako příklad uvede fakt, že o typu křižovatky Brněnská – Těsnohlídkova se rozhodovalo v r. 2012 (čili ještě před Pure) a že tam nemuselo být současné „téčko“, ale kruhový objezd (který se nyní jeví jako nezbytný). Jenže soudružka starostka je opět poněkud vedle, jak opylovaná jedle. V r. 2012 totiž nikdo (ani Pure) netušil, že zrovna v těchto místech o 5 let později Čistí povolí stavbu superhypermarketu a zároveň nedokáží vyřešit příjezdový dopravní systém. Takže je to přesně naopak, právě teď by se měla starostka chytit za nos a něco pro dědinu udělat, čili kruhový objezd prosadit, když už tam povolila to obchodní centrum. Kruháč v tomto místě by totiž vyřešil několik problémů najednou. Jednak by zpomalil vjezd do dědiny po Brněnské (místo blbého a zákeřného radaru) a umožnil i kulturní přístup k novému obchodnímu centru. Protože pokud se uskuteční plánované zjednosměrnění Těsnohlídkovy směrem k Brněnské (jak někteří rádobyodborníci navrhují), pak výjezd do "téčka" na Brněnskou bude pro obyvatele oblasti Sušilova - Těsnohlídkova + zákazníky superhypermarketu jediný a tím pádem dóóóst legrační.

Čtěte šlapanická oficiální média, ale prosím opatrně, abyste se neposr..li smíchy!!!!!!

 

Vtipné plánování ...                                                           7. května 2018

Kvůli setkání s občany zkrátíme setkání s občany ... Prostě geniální!!!!!

 

Tak nám zavřeli Palackýho !!!                                          4. května 2018

Ale nebojte, néé toho obrozence. Zavřeli „jenom“ ulici Palackého ve Šlapanicích. Kdy? Ve středu 2. května. Kdo? Není známo a ani po půldenní soukromé uzavírce šlapanický úřad tupě mlčí a není schopen vydat nějaké stanovisko. Prostě to takhle jedete třeba po Brněnské na Masarykovo náměstí a chcete odbočit do jednosměrné Palackého a v tom … V ústí ulice, bez sebemenšího varování předem, stojí chlap a prostě vás tam s autem nepustí. A co na to kompetentní orgány? Óřadi z óřadu na náměstí na ten zmatek čumijó z voken a … hovno. Na Palackého jsou taky 3 (!!!!!!!) kamery obecní policie (Masarykovo nám. knihovna – uprostřed Palackého a třetí na Svatojánském náměstí). Výsledek? Hovno! (a další důkaz, že šlapanické kamery jsou na hovno). Na městské xichtoknize se později rozpoutá kritika úřadu, neb ten vůbec nezasáhl. V rámci diskuze se zde konečně ozve i soudružka starostka s lapidárním oznámením, že v těchto případech občané mají přímo volat Městskou policii. Tím pro ni problém končí a jde si v klidu dopsat další oslavný článek na čtyři nově zasazené stromky. Ano, takto vypadá organizační schopnost úřadu! Zjevně v duchu hesla: Městský úřad má překážet a ne sloužit!

PS: ohledně dopravního značení jen připomeňme další humornou peripetii (viz Zrcadlo 18. dubna 2018). Stručně: Počátkem dubna se kvůli stavebním úpravám zjednosměrnila ulice Těsnohlídkova. Dopravní značení směr Brno zmatené a nikdo, opakujme NIKDO z kompetentních orgánů situaci neřešil. 23. dubna navečer zafoukalo a milosrdný vítr ty matoucí značky shodil. Dalších 5 (!!!) dnů trvalo, než je někdo znovu postavil. A to tak, že pro změnu zmizela navigace směrem od Brna. A ačkoliv tímto místem projíždí nejen Městská policie, ale do práce tudy jezdí i soudruh místostarosta, stav trvá. Jinými slovy, všichni kompetentní na to serou!!!!!!!! To máme úřad, co????!!!!

 

Předvolební boj začal ...                                                   2. května 2018

 

Letošní úsměvy Rudého armějce ...                             27. dubna 2018

      loni a letos  

Tak sláva! Na rozdíl od loňska, kdy se vedení Města Šlapanice rozhodlo místo sochy osvoboditele uctít černý igelit, se letos přece jen pietní obřad u Rudého armějce konal. A dokonce po 29 letech i za ranního rychlého upravování travnatých ploch v okolí sochy (éh, jako za komančů), účasti ruského konzulátu (éh, jako za komančů), ač Rudý armějec je produktem Sovětského svazu a nahnaných pionýrů (éh, jako za komančů). Ti měli symbolizovat zájem mládeže o historii, leč na faktické poznámky fejsbůkového lidu proč se tedy pietní akt koná v 10 dopoledne, kdy je mládež vesměs ve škole a pracující v práci, odpovídá soudružka starostka jasně a věcně že „dopolední čas je kvůli dětem ze školy“ – tedy zřejmě jen kvůli dětem aktu povinně přítomným. Ale je docela možné, že pionýři měli odpoledne jinou akci, např. povinnou demonstraci proti proruskému prezidentovi. Na rozdíl od loňska, kdy soudruzi z úřadu k pietě u černého igelitu veřejnost přímo zvali, letos jen jednoduše zveřejnili program bez pozvánky, aby později oznámili, že se aktu zúčastnili i občané města. Ti na zveřejněných fotkách však bohužel nejsou vidět. A ač se pietní akt konal v úterý, tedy v den aktualizace slavného místního televizního informačního kanálu, po informacích z této významné akce ani stopy (to si tiskoví soudruzi schovávají až na neaktuální aktualizaci za týden).

Letošnímu aktu předcházela už tradiční peripetie s hlavou. Proti loňsku, kdy v předvečer piety nechalo hlavu Rudému armějci odejmout samotné Město Šlapanice, letos si pospíšili vandalové a hlavu srazili raději už týden dopředu, aby Město mělo čas sochu opravit (na rozdíl od loňska). Na vandalské téma se na městské xichtoknize ozvalo spousta moralistů, oprávněně hanebný čin odsuzujících. Správně. Leč pár otázek se přece jen vloudí. Proč se moralisté neozvali už loni, kdy vedení města nechalo „opravovat“ sochu Rudého armějce a torzo zabalit do černého igelitu pouhý jeden den (!!!!!) před datem osvobození a tím naprosto nechutně samotný pietní akt znevážilo (viz Zrcadlo 5.5.2017)???? Proč se moralisté neozvali kvůli rozbitému osvětlení u sochy (už v červnu 2017), zvláště když jeho oprava šlapanickému úřadu trvala pouhých 10 měsíců (!!!!!!!!!!!!) a pietní místo tedy po tuto dobu moc pietní nebylo (ostatně levé zemní světlo nesvítí dodnes!). Proč se moralisté neozvali kvůli loňské odbyté opravě hlavy, která po pár měsících, sluncem vyšisovaná, celičká zbělela (ha, snad nejde o bělogvardějce?). Barevně sladěna až po letošním vandalismu. Za úvahu stojí i otázka, jak vůbec vandalové mohli hlavu sochy urazit? Je poměrně vysoko a žádné stopy po lezení opilců po soše se nenašly, ba ani nějaký trámek či bidlo, kterým by vandalský čin dokonali. A tak se nabízí nejjednodušší varianta a to, že ke sražení hlavy stačila jedna dobře mířená rána lahví alkoholu. Ale to opět svědčí o odbyté opravě. A tak zcela paradoxně jen díky vandalům byla k datu letošního pietního aktu socha a její okolí v pořádku. Trošku smutný humor, že? Proto se i na městské xichtoknize na toto téma objevují vtípky. Kteréžto ovšem soudružka starostka uťala vyzývajíc k pietě. Nojóó, jenže nebyla to právě ona, kdo loni připustil obalení sochy do černého igelitu, čímž se z piety stala totální fraška? Trošku sebekritiky by neškodilo, soudruzi!

Humor zavládl i v informacích poskytnutých soudruhem mluvčím Brněnskému deníku, kde se píše doslova: ….S opravou zástupci města spěchali. „Brzy totiž budeme slavit osvobození Šlapanic….“ Hahaha, ten boreček si prostě dělá prdel. Prý „s opravou zástupci města spěchali“ checheche. Soudruh nějak zapomněl dodat, že loni naopak nespěchali a na opravu v termínu piety se vysrali … A pro upřesnění – soudruh blekotá něco o oslavě, ale ta žádná nebyla, konaly se pouze pietní akty na třech místech. Soudruh je prostě humorista!

 

Půlpáni čistí na půl (no a jak jinak, že?) ...                    21. dubna 2018

Ač bylo na 17. duben avizováno blokové čištění ulice Jungmannova a to včetně parkovišť, pohled na přiložený obrázek hovoří o něčem jiném. Na parkovišti a obratišti na konci ulice stále zeje bordel po nedokončeném předláždění a tahání kabelů i po blokovém čištění. Mimochodem, bordel je tam už 5 týdnů, dláždění nikdo dosud nedokončil a kabeláři zmizeli už v zimě … A podobně i jinde: slušní občané přeparkovávají, leč bordel a autovraky zůstávají! Ať žijí blokově čisté Šlapanice!

 

Kudy kudy kudy cestička pro mého půlpána ...                18. dubna 2018

     

Tak nám na čas jednosměrně zavřeli Těsnohlídkovu. A tak se objevilo příslušné přenosné dopravní značení, které mělo označit objízdnou trasu. Např. to ve směru do Brna. Pokud se ale tímto značením budete řídit, dojedete … ano, do prdele! Značka je totiž umístěna o křižovatku dále než by být měla a naviguje tak do slepého kouta. A ač je toto matoucí značení na místě už přes týden, je pozoruhodné, že si toho nikdo kompetentní nevšiml. Žádný ouřada či městská policie. Prostě nikdo nemá zájem, aby v obci bylo vše v pořádku. No tak hlavně, aby se ujaly dva nové keříčky, dopravní nesmysl neřešíme. A tak se opět vkrádá otázka: k čemu ten šlapanický úřad vůbec je? A aby Zrcadlo nebylo vulgární - odpověz si sám, milý čtenáři, a budeš mít pravdu!

PS: 23.dubna zafoukal větřík a převrátil i zbývající cedule. A je po problému! A všici na to ser ...

 

V téch Šlapanicách je na jaře tak krááásně ...                15. dubna 2018

 

Šlapaničtí humoristé útočí  ...                                           12. dubna 2018

na bránice obyvatel.

Stížnosti na PPPS (půlpánovský půlnoční poplašný systém) neberou konce a tak se soudruzi rozhodli pro úderná osvětová slova. Nejprve se na zasedání zastupitelstva 18.3.2018 objeví na dané téma komentář. Bohužel trošku lživý, neboť systém nebyl zřízen v roce 2016, jak tvrdí 2x (!!!!) ověřený zápis z jednání, ale celoplošnou rekonstrukcí rozhlasu až v srpnu a září 2017! A aby to nebylo málo, pár dní na to na městské xichtoknize vyjde slaďounký komentář (viz druhý obrázek) s humornými myšlenkami. Atomovou bombu nemá cenu vůbec komentovat, škoda že není zmíněn spíše poplach kvůli případné havárii Dukovanské atomové elektrárny. Ale to nejlepší nakonec – půlpánovský poplašný systém prý může informovat i o silném větru. Vtipné, zvláště když si vzpomeneme na první silný vítr v době čerstvě  zprovozněného PPPS, tedy 29. října 2017! V důsledku silného větru totiž kromě dvou stromů spadl i sloup na kterém byl umístěn hlásič PPPS, aniž by k nějakému hlášení došlo. Fakt dobrá prdel, soudruzi. A co tam máte dál?

 

Půlpánovské informace II.  ...                                           9. dubna 2018

Jedním z cílů třídění odpadu je i menší objem komunálního odpadu a tím pádem i snížení plateb za tento odpad. Proto je jasné, že neplné popelnice by neměly být v den svozu na očích popelářům. Spousta domácností na to však není připravena, neb léta má popelnici před domem trvale a mnohde je zde i „zakomponována“ do předzahrádky a i kdyby přes týden byla někde na dvoře, leckde je problém ji dostat ven přes schody apod.. V této situaci byste očekávali osvětovou činnost úřadu, s prosbou a výzvou, aby se občané výše uvedených domácností pokusili situaci řešit, neb přece jen jde o peníze. Šlapanický úřad bohužel na osvětu prdí a tak jediná zmínka na toto téma je v jedné jediné odpovědi (dávno zasypané časem) starostky nějakému občanu na městském facebooku (který ovšem spousta občanů nepoužívá a ti moudří nikdy nebudou). Přesto se týden co týden na oné xichtoknize objevuje výzva (či spíše debilní formulace), aby občané dávali pytle s tříděným odpadem ke svým popelnicím, které tam ovšem z výše popsaných důvodů vůbec nemají co dělat! Inu klasické půlpánovské informace (k organizačně zbabrané akci třídění odpadu).

PS: Všimli jste si, že od ledna tohoto roku nevracejí popeláři po vysypání popelnice na původní místa a s oblibou je nechávají uprostřed chodníků? V rámci dalšího zlepšení životního prostředí ... A soudruzi z radnice mlčí.

 

Půlpánovské informace ...                                            4. dubna 2018

To se takhle na 14 dní uzavře železniční přejezd na Švehlové a to i pro chodce. Na přejezdu samém se objeví i zábrany přechodu zabraňujícím. Takže vlakům nechybí nic. Ale chodcům bohužel chybí varování, že prostě neprojdou a tak se slepě vrhají do slepé ulice a naštvaní vracejí. Vesnický úřad by mohl zveřejnit i mapky kudy se dá obejít, ale místo toho jen napíše:

Žádáme občany, aby během uzavírky přejezdu Švehlova i přes vypnuté výstražné zařízení nevstupovali na koleje a respektovali dopravní značení a pokyny městské policie. Děkujeme za pochopení.

Načež se na xichtoknize rozvine zajímavá konverzace:

Slušný pán: A kudy mame prosim chodit na trolejbus?

Půlpán: O kus dál je zkratka, když se to nechce obcházet  (= vyčerpávající a dokonalá informace)

Slušná paní: kde je ta zkratka prosim? Dnes jsem šla 3x tam a zpět (okolo) a to je brutální ztráta času. Diky za info.

Půlpán: slapanaci znají, kolem tratě směr brn.pole.tam už je vychozena cesticka přes koleje.vylezete u baráků brn.pole.....ale třeba se rozhlédnout  (a naviguje na nebezpečný živelný přechod kolejí v nepřehledné zatáčce)

Slušná paní: bydlim tady teprve pet let no :D tak konečně budu vedet. Dekuji

Následuje věcná otázka další slušné paní: Nikde není poznacene prosím,že je to uzavřené i pro pěší... Spousta lidí dojde k přejezdu a otáčí se a jdou zpět

Vesnický úřad: TICHO

No řekněte, nejsou ty Šlapanice dokonalé?????

 

Defibrilace másla na hlavě ...                                            2. dubna 2018

Historické zkušenosti ukazují, že jakékoliv investice do systémů, které by měly zajistit pomoc v nouzi, jsou, zvláště v Čechách, ztrátou peněz. Ať už jde o defibrilátory, noční buzení občanů městským rozhlasem nebo stavba a následné postoupení pohraničních bunkrů nacistům. V klíčových situacích jde vždy o selhání lidského faktoru. U příležitosti aktuálního případu zamčeného nezamčeného defibrilátoru vydalo Město Šlapanice prohlášení, které nepostrádá humor. Přesné znění jedné části je: Město Šlapanice současně vyjadřuje názor, že cílem novinářské práce by mělo být publikování objektivních a ověřených informací, což se v tomto článku nestalo. Neuvěřitelně vtipné s ohledem na to, že „novinářská práce“ tiskového oddělení města je plná nesmyslů a blábolení, vždyť soudruzi nejsou schopni sestavit ani např. jasný přehled lékařů a jejich ordinačních hodin. Vtip Šlapanicím opravdu nechybí! A máslo na hlavě taky!

PS: v krimiseriálu Specialisté odvysílaném 2.4.18 večer byl jako vražedná zbraň použit defibrilátor. Tak si vyberte ...

Ukázka dokonalého designu a profesionální práce

 

Neví, kde je sever ...                                                          25. března 2018

V posledních dnech se na městské Xichtoknize rozmnožily miniatury map (čím menší, tím lepší), které malinko nerespektují ani zvyklosti, ba ani normy. A tak, prosím, sever nehledejte na severu, ale spíš někde západě, jindy zase východně. Příčina je jednoduchá. Někteří na úřadě prostě jen nevědí, kde je sever! A podle toho to tam taky vypadá …

 

V širém poli studánečka ...                                                 18. března 2018

Když v předvolební kampani 2014 zveřejnil spolek Pure mapu vycházkových tras kolem Šlapanic, mnohé překvapilo, že jihozápadní část od dědiny byla zcela ignorována. Přitom Tuřanka a oblast přiléhající k letišti je přirozeným místem k procházkám od nepaměti. Ale to se brzy změní. Na obrázku z Grafického paskvilu č. 2 (ŠZ 1/2018) vidíme náhled na úžasný turistický boulevard. Jenom není jasné, kudy se budou prohánět (a prášit) turbozemědělci obdělávající a každých 14 dní postřikující přilehlá pole. Na tomtéž obrázku vidíme i nějaké odpočívadlo a jakousi náhodou zrovna v místech kde léta letoucí bývá stoh. Tak se nechme překvapit!

 

Tibete, Tibete, refrén a pak repete ...                            10. března 2018

Slovy Járy Cimrmana si připomeňme typicky cimrmanovskou situaci, ovšem ve Šlapanicích! Jde o akci v podobě vyvěšení tibetské vlajky (tentokrát snad té správné, ne jako minule). V rámci tzv. boje proti čínské okupaci Tibetu. Recipročně byly po celé Číně vyvěšeny vlajky Bedřichovic na protest proti jejich anexi Šlapanicemi v r. 1976. Blbost, že? Ale úplně stejná jako ta předchozí. Ách ta zpitomělá veřejná neinformovanost...

Šlapanice sice halasně protestují proti čínské totalitě a „okupaci“ Tibetu, na druhé straně jim paradoxně vůbec nevadí, že jejich vlastní tajemník nastoupil v r. 1983, tedy době největší totality komunistické, k policajtům!!! Teda správně k Veřejné bezpečnosti či SNB (Sbor národní bezpečnosti)! Tak tomu se říká třídní boj!!!

Na oficiálních webových stránkách Šlapanic je dokonce psáno doslova, že dotyčný v r. 1983 nastoupil k Policii ČR. To je ovšem hodně humorné. Instituce jménem Policie ČR totiž v té době jaksi vůbec neexistovala. A vedení úřadu zjevně vůbec nevadí, že městský web šíří nesmysly. Ale tím jsou Šlapanice proslulé! Tak Čest práci!

 

Epidemie...                                                                     5. března 2018

Ano, i ve Šlapanicích se rozšířila epidemie. Ta chřipková se dá léčit, ale ta šlapanická ...

https://brno.idnes.cz/radar-rychlost-slapanice-prestupky-radnice-urednici-doprava-bezpecnost-14z-/brno-zpravy.aspx?c=A180303_386872_brno-zpravy_vh

 

Byl pozdní večer, první máj ...                                          1. března 2018

Ale blbost. Byl první březen, brzké ráno a děsnej mráz. Což je ideální situace pro popraskání vodovodního řadu. Což se ve Šlapanicích i stalo. Pro případ havárií mají šlapaničtí k dispozici místní rozhlas, teda pardóoon, výstražný systém! A tento moderní výstražný systém samozřejmě nezklamal. Již pouhé dvě a půl hodiny (!!!) po vzniku havárie umělecky zakokrhal a jal se oznámit, že z důvodu havárie nepoteče voda tam a tam a tehdy a tehdy. V té době už dvě hodiny byla část ulice Brněnská kvůli zamrzající vodě na vozovce nesjízdná, jezdilo se objížďkami, ba i Policie ČR regulovala dopravu. Jen ten moderní výstražný systém o tom neřekl ani fň. Inu výstražný systém po šlapanicku, tedy na hovno …

 

Pytlovští plesají!                                                             15. února 2018

Pytlovští, zcela věrni své inteligenci, vtipně s termínem obecního plesu posečkali až na dobu postní, neboť se jim pro ples zdála jako nejvhodnější! Inu pokrok nezastavíš ....

 

Skvělá informace!!!!!                                                      12. února 2018

Městský úřad Šlapanice vydal pozoruhodnou zprávu a to, že od března bude svoz okrasných pytlů s tříděným odpadem zajišťovat nové vozidlo Satesa. Ke zprávě je přiloženo i několik fotografií tohoto stroje. Ovšem ať se na ně občan dívá zprava nebo zleva, nutně přemýšlí, jestli je zrovna toto vozidlo svozu pytlů vůbec schopno. Ale přátelé, není důvod k pochybnostem. Naopak, vyobrazené vozidlo nabízí ještě celou řadu nových funkcí.

Zde jsou: pro malou kapacitu prostoru se pytle s odpadem po načtení čárkového kódu dostanou do drtičky (oranžový násypník na zádi) a tříděný odpad se tak ihned zpracuje na drobnou drť, která se výpustným zařízením rozptýlí po silnici. V případě většího množství drtě se může pro rozhrnutí použít i namontovaná radlice vpředu. Pokrok ve Šlapanicích prostě nezastavíme! Jen je škoda, že takové tiskové zprávy (viz první obrázek) stále vydávají naprostí dementi, zjevně za podpory čisté strany a vlády!

 

PS: ... a ještě jedna zajímavost:

https://www.libereckadrbna.cz/zpravy/spolecnost/13420-v-jablonci-ukoncili-trideni-odpadu-do-pytlu-delalo-neporadek.html  

 

Soutěž ukončena!                                                         8. února 2018

Ve Šlapanickém paskvilu číslo 6/2017 byla vyhlášena soutěž o nový název fenolem zaneřáděného areálu bývalých papíren. Vzhledem ke zvolenému způsobu "likvidace" ekologické zátěže, nápadně připomínající způsob řešení a zakonzervování černobylské jaderné elektrárny po katastrofě, jednoznačně zvítězil název "Šlapobylský sarkofág" !!! 

 

Šlapanický paskvil č. 6/2017                                             28. ledna 2018

Desítky let jsou šlapaničtí občané zvyklí na svůj Šlapanický zpravodaj. Jeho obsah i grafická podoba procházela dlouhodobým vývojem, avšak zejména v posledních třech letech postupně dostal velmi přehlednou podobu poplatné dnešní době. Proto bylo pro občany velkým překvapením, když do schránek obdrželi prosincové vydání, čili č. 6/2017, které bezprostředně nazvali Šlapanickým paskvilem!

Hned na straně 3 se skví „Úvodník soudruha šéfredaktora“.Všichni si jiště ještě pamatují pomatené literární výjevy pseudošéfredaktorky minulého volebního období. Šlo o naprosto zbytečné bláboly a zabírání místa jiným informacím. A hle - jsme zpět a v plné parádě! Soudruh šéfredaktor zde upozorňuje na změnu grafické úpravy. Zřejmě mu, jako jedinému, nedošlo, že nový zpravodaj žádnou grafiku nemá, neboť splácat a zarovnat text ve Wordu dokáže každý, ale upravit ho do čtivé podoby a dobře zaplnit prostor stránky už je o jisté profesionalitě, ale tu zde nehledejme. Apropos, už to, že se někdo podepisuje „šéfredaktor“ aniž by měl nějakou redakci je docela komické!

Co šokuje nejvíc není jen obsah, ale hojnost prázdného místa (nejvýrazněji str. 13, 16, 17 a 22). Šlapanický zpravodaj tak silně připomíná československý tisk v době sovětské okupace v r. 68, kdy zcenzurované články nebyly nahrazeny ničím jiným a vycházela tak bílá místa! A tento amatérský pokus o grafiku je ve Šlapanicích vydáván za profesionální práci!!!

Vánoce měly být stěžejní téma. Ve šlapanickém pojetí se tedy hned na stranu 5 na místo informací z dědiny umístí recepty a na stranu 6 dokonce horoskopy, které i největší bulvár otiskuje až někam ke konci.

Humor ale provází celé číslo. Např. na str. 21 jsou občané vyzváni, aby navrhli nový název pro zamořenou oblast bývalých papíren. Sloh a čeština opět dostala na frak, neboť občané si prý mohou vybrat ze tří možností …blá blá blá, aby se vzápětí dozvěděli, že mohou poslat i vlastní návrhy. Nádherná formulace žáka 3.B, ovšem propadajícího z češtiny.

Ale i tento zpravodaj má své světlé stránky, ty jsou očíslovány jako 30 až 32. Najdete zde věcné, kupodivu neemoční a dobře zpracované připomínky občanů i zastupitelů. Škoda, že se jimi vedení města neřídí.

Popisované vydání paskvilu vzbudilo ohlas i na prosincovém zastupitelstvu. Starostka se sice vyjádřila ve smyslu že ani vedení se pokus o změnu nelíbí, bohužel už ale neuvedla co občany zajímá, tedy co bude dál, kdo za paskvil nese odpovědnost a jak to že vůbec něco takového vyšlo, cožpak vedení města dopředu neznalo schvalovací nátisk? Za tento debilní pokus o zpravodaj měl někdo okamžitě letět na dlažbu. Ale nějaké manažerské chování zde nečekejte. Amatéři na šlapanické radnici mají stále zelenou!

Své velmi záporné hodnocení vyjádřila i komise pro informace a média (neboť debilní podoba s ní vůbec nebyla projednána) se závěrem, že za zpackaný zpravodaj požaduje omluvu ve všech médiích města. Dosud se nic nestalo. Neboť na nějakou komisi se kálí zvysoka a pitomci opět slaví úspěch!

Čest práci, soudruzi!

PS: elektronická podoba zpravodaje byla na městský web vložena až neuvěřitelný měsíc a půl po papírovém vydání!!!!!! A to ještě pod svým původním pracovním názvem (tj. další amatéřina na entou) - Slapanice_Zpravodaj_2017_12_A4_posledni_upravy_2_web.pdf 

 

Pytlovští informují...                                                         18. ledna 2018

Jak jsme si dělali prdel....

Národní  výbor Pytlova nad Fenolou (dříve Šlapanice nad Říčkou) se omlouvá za dezinformace uváděné ve svých médiích (svozová firma byla odvolána za účelem zimní údržby na jiné místo, ku.va, svozová firma tedy zřejmě nemá s Pytlovem smlouvu a dělá si co chce kdy chce). Naopak, zamrzlé pytle s odpadem budou použity jako nový okrasný architektonický prvek a to nejméně až do jara. Naše město Pytlov (dříve čisté Šlapanice) si přece nějakým debilním odvážením pytlů s odpadem zohavit nedáme!!!

 

 

Informace k ničemu...                                                         16. ledna 2018

Šlapanická infostoka zveřejnila zajímavou výzvu na téma, aby šoféři neparkovali po levé straně ulice Čechova v její jednosměrné části (i když to pravidla umožňují). Provolání úžasné, leč bohužel bez jakéhokoliv právního dopadu. Nehledě na to, že infostoku skoro nikdo nesleduje z domácích a jakpak se asi informace dostane k řidičům nemístním???? Oč účinnější by bylo umístění obyčejné přenosné dopravní značky B29 (zákaz stání) s dodatkovou tabulkou od-do, která by režim stání na přechodnou dobu upravila (zimní údržba). Ale ve Šlapanicích raději šíří nepravomocné bláboly. Inu opět klasická půlpánovská krávovina!       

 

Prezidentské volby po šlapanicku                                      14. ledna 2018

V sobotu 13. ledna ve 13 hodin, tedy pouhou hodinu před uzavřením volebních místností, se z místního výstražně systémového místního rozhlasu ozvala zajímavá slova: Prezidentské volby proběhnou ve dnech 12. a 13. ledna … atd.!!!!

Lenoši (či spíše dementi) si opět zjednodušili svoji práci a těsně před koncem termínu voleb použili předtočený zvukový klip a tak se blbý občan v sobotu 13.1. dozvěděl, že volby budou 12.1.! Vtipné a zcela odpovídající inteligenci odpovědných soudruhů!                        

 

PF 2018                                                                                1. ledna 2018

                         

 

 

pbart 2008       doporučené rozlišení 1024x768

 
                                     jedna, dvě, tři ....    ........

 

 

r