Pytlofská pééfka ...                                                          21. prosince 2019

... aneb nula od nuly pojde ...

     

Zrcadlo svým čtenářům přeje příjemné bezpytlové vánoce a do nového roku ještě více taškařic typu šestého čísla Šlapanického zpravodaje 2019 (ale o tom až potom :-))

 

Tipy k vánocům ...                                                          16. prosince 2019

     

Již tradičně v této době vám Zrcadlo přináší několik zajímavých tipů jako dárků pod stromeček.

„V přechodu i v samosprávě“ je nesmírně zajímavou knihou. Spíš než o fiktivní román z blízké budoucnosti jde o psychologickou studii situace, kdy splašené hormony v období klimakteria ovlivnily chod jedné vesničky. Autorka se zde zamýšlí nad nebezpečím spočívající v přechodu pohlavního orgánu do hlavy.

Ponurost první knihy zcela vyváží další zajímavý tip a tím je vtipná kuchařka šlapanického regionu „Bedřichovická slepice“, nazvaná podle největší místní lahůdky.

 

Pražští Pepíci ...                                                           12. prosince 2019

Na blití ...

 

Úžasná informace ...                                                  10. prosince 2019

Ve vysílání šlapanické infostoky se objevila zpráva zcela odpovídající inteligenci svých autorů. V dědině prý vystoupí kapela Rangers. No jo, ale která, když v současné době pod tímto názvem vystupují kapely tři a všechny tvrdí, že jsou nástupnickou kapelou původních Rangers ...

 

Veřejné neosvětlení...                                                  6. prosince 2019

Cestu na vlakovou zastávku či pohyb občanů v momentálně stavebně postižené ulici Jungmannova a také dopravu v centrální části Brněnské a Čechovy zpříjemňuje pozoruhodná veřejně prospěšná služba v pojetí ČistěNezávislých  Šlapanic.

Veřejné osvětlení je veřejně prospěšnou službou. K čemu veřejné osvětlení slouží je asi všem známo. Přinejmenším přispívá k bezpečnosti občanů v době „neúřadování“ denního světla. Např. bezpečný pohyb po chodnících či vozovce. Z této obecné definice lze logicky odvodit k čemu slouží i veřejné neosvětlení. Stručně řečeno: k nekomfortu a přelámání údů či jako návrat do pravěku.

I ve Šlapanicích již máme veřejné osvětlení. Ale, jak jinak, jakési půlpánovsky podivné. No řekněte sami, proč se ráno, ještě za úplné tmy, jako první vypíná osvětlení v centrální části Brněnské a Čechovy (a taky třeba Jungmanky jakožto přístupové cesty k vlakové zastávce) – tedy oblasti s největší frekvencí chodců a dopravy? Odpověď je zcela jednoduchá: protože na to nikdo nemyslí a vedení úřadu, které má jinak plné huby bezpečnosti, je to u prdele! Vypínat veřejné osvětlení na frekventovaných místech a v době kdy už chodí děcka do školy mohou akorát idioti!

A tak ve Šlapanicích paradoxně osvítili vánoční stromek a zhasli veřejné osvětlení. Ať žijí Čistě tmářské Šlapanice, hurááááá!

 

Takový jednoduchý asociální příběh...                        1. prosince 2019

Bylo jedno městečko. A to městečko používalo (a)sociální sítě, konkrétně facebook. A na ten facebook městečko přispívalo ze své adresy. A taky v tom městečku byla starostka. A ta přispívala na facebook taky. Jenže někdy z adresy městské a jindy z adresy soukromé. A protože za některá nechytrá rozhodnutí ji někteří uživatelé na jejím soukromém FB kritizovali, tak je jednoduše zablokovala a basta. Jenže když na městský facebook přispívala poněkud nelogicky i ze své soukromé adresy, uživatelé zablokovaní na její soukromé adrese logicky jaksi tyto příspěvky neviděli. Takže některé zprávy jim nedávaly smysl, neboť v informacích z města a diskuzích něco viděli a něco ne. Snaha o nápravu proběhla od postižených v měsíci listopadu – viz městský FB, oddíl „Příspěvky“. Starostka se v diskuzi obhajuje různými "ismy", které ale Pravidla pro používání městského FB vůbec neobsahují. A tak starostka znemožňuje (cenzuruje) přístup na městský FB i těm, kteří se na něm nijak a ničím neprovinili! Z té diskuze je jasné jen jedno: soudružka starostka v duchu své tradiční umíněnosti nepochopila vůbec nic a jen veřejně projevila svoji ... nechytrost!

 

Zachování rovnováhy v přírodě...                               28. listopadu 2019

  

Spolek "Čistě morálně znečištěné Šlapky" se rozhodl pro netradiční oslavu 17. listopadu. A na státní svátek místo piety vyhlásil brigádu. A tak zatímco na jedné straně dědiny se slavnostně sázeli stromky, na druhém konci v souvislosti s rekonstrukcí ulice Jungmannova byl naopak ve vší tichosti poražen vzrostlý smrk. Čest práci!

 

Jak si nas.at do huby!!                                              24. listopadu 2019

Printscreen FB vesnice Šlapanice

Stručný návod:

Nejprve vesnický úřad zveřejní na facebookových stránkách anonci s nabídkou zaměstnání na úřadě. Následuje příspěvek občana na toto téma. Akce vyvrcholí tím, že se do fóra vloží soudružka starostka a jasně deklaruje: Personální záležitosti na sociální sítě nepatří. A basta! Abychom tomu rozuměli – ač existují jakási „Pravidla používání městského FB“ (viz web vesnice), není to zdaleka poprvé, co soudružka starostka určuje sama (a jistě nejlépe), o čem se bude psát a o čem ne (o čerstvé události zablokovaných uživatelů se zmíníme jindy). A ať prostudujete platná „Pravidla“ od shora dolů a opačně, nic o tabuizovaných "personálních záležitostech" se nedopátráte. Leč podívejme se na věc logicky – město zveřejní personální záležitosti (anonci) a sama soudružka starostka hned tuto realitu zkritizuje, že sem nepatří, čímž se vykálela do vlastních úst. Docela absurdní, že? A bylo by to i docela k smíchu, nebýt toho, že soudružka už je v pozici, kdy sama rozhoduje co se na FB smí a nesmí psát, pravidla nepravidla. A taková to byla bojovnice proti cenzuře! Ale u jiných!! Tak Čest práci!

PS: v příspěvku dotyčného občana najdeme i zajímavou zmínku o příslušnících bolševického Sboru Národní Bezpečnosti. Zrcadlo na tuto skutečnost upozornilo už 10. března 2018. Neboť je docela absurdní, když nějaká pomatená zastupitelka vyžaduje rok co rok vyvěšování tibetské vlajky jako protest proti nedemokratické Číně a na druhé straně je ve vedení města bejvalej esenbák. Ty vole, to nevymyslíš ...

 

Dvě půlcesty!                                                          20. listopadu 2019

To, že šlapaničtí půlpáni mají vlastní měnu jménem „šlapanický půlpán“ je již známo. Už méně ale je známo, že dědina má i dvě půlcesty. Leč od začátku:

K nové železniční zastávce vede několik cest. Obyvatelé Brpolí ji mají za barákem, ti ostatní se k ní musí nějak dostat. První možností je ulice Jungmannova. Ta je ale momentálně přes zimu v rekonstrukci, kterou vedení města organizačně nezvládlo uskutečnit dle plánu ještě před zprovozněním nové zastávky. Druhou cestou je polňačka ze Švehlovy. Tu se nějak zadařilo aspoň zpevnit natolik, aby se občané nebrodili blátem. Soudružka starostka sice slibovala výkup pozemků podél trati a následné vybudování chodníku (který by patřil do 21. století) již v létě nebo na podzim, leč zatím prd a soudruzi přiznávají (např. v ŠZ 5/2019), že výkup zatím nedopadl dle jejich představ (no bodejť by jo – viz Zrcadlo 8. dubna 2019). A tak mají Šlapanice kuriozitu -  dvě půlcesty. Ta přes Jungmanku postrádá chodník, ale dobře tam funguje veřejné světlení. Ta druhá ze Švehlovy je sice mírně zpevněná, ale zase nemá osvětlení, což v zimním období není úplně příjemné. No není to úžasné? Je!

 Tudy cesta nevede, ale funguje osvětlení

 Tudy se projít dá, ale jen za denního světla

Tak občané, znovu apelujeme: nejezděte auty a využívejte hromadnou dopravu, nejlépe vlak. Akorát se k němu díky organizační prozíravosti spolku „ČistěNezávislé Šlapanice“ jaksi nedostanete. No ale zase máte pěkný trávník u Rudého Armějce, osobně vypletý soudružkou starostkou. To je totiž to hlavní, co nějakej chodník k nějakýmu nádraží ... pcháá!

Čest práci!

 

K výročí 17. listopadu !!!!                                              16. listopadu 2019

 

1989: ZA SVOBODNÉ VOLBY.

2019: PROTI VÝSLEDKŮM SVOBODNÝCH VOLEB

A na 17. listopad roku 1939, německý fašismus a Jana Opletala novodobí řvouni jaksi zapomněli ...

Tibetské vlajky na Letné 16.11.2019? To prosím není schizofrenie! To je důkaz nejen nevzdělanosti, ale hlavně totální debility !!!

 

Po čem nic, přijde i do Šlapanic !!!                                7. listopadu 2019

Ano, po čem hovno, tak ve Šlapanicích, jako vždy, 2x. Řeč je o nejnovější debilovině v podobě tzv. stávky učitelů dne 6.11.2019. Způsob vyhlášení stávky byl ze strany odborů velmi diletantský, což šlapanickým odborářům vůbec nevadilo. Vpravdě humorné bylo informování veřejnosti, najmě rodičovské. Nejprve v pondělí soudruzi oznámili, že jde o prachy a když se na ně snesla vlna kritiky od rodičů, v úterý přinesli další důvody, např. o celkové koncepci školství. Nojo, ale za zlepšení koncepce mohli přece stávkovat kdykoliv v minulosti a řádně akci naplánovat, aby se i rodiče mohli na na neplánovaný den volna dětí připravit. Ale hovno, lepší je zmatek. A teď najednou, ze dne na den, jim koncepce vadí!!! Naštěstí stávka skončila debaklem, jen šlapanické „hrdiny“ nezajímalo, jak si rodičové své děti náhle zabezpečí. I datum stávky v předvečer výročí Velké říjnové socialistické revoluce svědčí o tom, že bolševismus a nefachčenci stále existují. Vždyť když jsou odbory proti pohyblivé složce mzdy, pak jim jde o rovnostářství. A to je socialismus jako když vyšije! Říkat, že nebude maturita z matematiky, protože se nedaří ji učit s dobrými výsledky a zároveň stávkovat za vyšší platy, hmmm ... pozoruhodné.

Nakonec, úroveň školství je vidět i na webový stránkách šlapanické základky, neznalost češtiny učitelům zjevně nevadí.  

Snad nejtrefněji situaci ve školství vyjádřil jeden diskutující na serveru Neviditelný pes. Zde je. Pan J. J. píše:

Dovolím si drobnou exkurzi do minulosti, kdy jsem navštěvoval školy:

Ve třídě nás bylo 34 - 38, ne 20 jako dnes. Kantorů tedy bylo třeba cca 1/2 oproti dnešku. A světe div se, něco nás ti kantoři naučili. Což se o dnešku- při vší úctě - mnoho říct nedá. Kdyby bylo kantorů stejně, jako dříve, mohli by mít platy dvojnásobné, není-liž pravda? A kdyby neměli „dnešní“ asistenty (za nás nic takového neexistovalo, proč taky, učitel měl přirozený respekt), bude to ještě více.

Duševně nezralí jedinci chodili do pomocných škol a nezdržovali ostatní v normálních školách. Tenkrát ovšem nebylo třeba vychovávat nemyslící voliče ČSSD, ODS, KDU, TOP09, STAN, ...

Státní maturita byla tehdy také, ovšem nic nestála. Zachrčelo v dráťáku a soudruh ministr školství oznámil tři témata na práci z českého jazyka, které učitelka napsala na tabuli. A šlo to i bez stovek milionů. A to pomíjím skutečnost, že na střední školy chodila cca 1/3 populace na základě přijímacích zkoušek a tehdejší maturanti toho leckdy umí víc, než dnešní absolventi vysokých škol. Na průmyslovce jsme běžně používali integrální a diferenciální počet a na maturitu z matiky jsme se těšili, protože to byla vlastně nejjednodušší disciplína...

Na vysokou školu šla cca 1/10 populace. A chlapci nejhloupější, kteří maturovali se čtyřkami a nechtěli na vojnu, šli studovat pajdák. Věděli, že tuto nejlehčí školu s aprobací "tělesná výchova - občanská nauka" udělají a v budoucnu z nich budou ředitelé škol.

Neříkám, že tenkrát bylo všechno růžové a o.k. Nicméně dnešní školství spíš připomíná černou díru na prachy a nikým neřízený chaos. Jak je možné, že se děti na základních školách neučí stejnou látku ze stejných učebnic? Jak pak mají mít všechny děti po základní škole srovnatelné vzdělání? Jak je možné, že na některých "vysokých" školách si lze titul de facto koupit? Absolventi VŠ nevědí nic o nacismu, komunismu, nemají světonázor ani znalost základních hodnot. Místo stávky měli učitelé jít mezi děti a vysvětlit jim, že jim nejde o prachy, ale o učení správným věcem, význam r. 1989 a pod., aby nám nevyrůstali tupí voliči slibovačů.    (Neviditelný pes 7.11.2019)

A závěrem se ještě zmiňme o tom, jak o stávce informovala „seriózní“ Česká televize – viz lišta ČT24. U některých oblastí se uvede např. „nadpoloviční většina“, jinde 30% a ještě jinde konkrétní počet např. 22 škol. Prostě úžasné a relevantní údaje, které divákovi bohužel neumožní jakékoliv srovnání. A úplnou perličku na závěr: Interview24 vysílané toho dne na ČT24 v 18:30 vejde do dějin jako nejhumornější scénka. Posledních 5 minut se totiž zvrhlo v upravování kravaty v přímém přenosu (doprava, ne to je moc, víc doleva, ještě kousek...). Soudruh hlavní školní odborář předvedl dokonalou komickou skeč na svoji pitomost, při které vyprskl smíchy i sám Takáč!

Čest práci i pomateným odborářům!

 

4 v 1 !!!!                                                                          3. listopadu 2019

Spoustu občanů zaujaly směsné hromady, které koncem léta byly navezeny na Tuřanku. Vedoucí soudružky a soudruzi z Národního výboru zatím funkci hromad tají, ale nebylo těžké vypátrat jak se věci mají. Těmito místy vede nově vybudovaná cyklostezka a protože se předpokládá celoroční cykloprovoz, hromady budou sloužit nejen jako větrolamy, ale v zimním období zabrání i závějím, které by cyklisty mohly ohrozit. Zajímavé je i složení hromad: hlína, suť, všechnobordel a modrý plast. Případným škarohlídům můžeme nabídnout vysvětlení. Díky hlíně se hromady zazelenají. Suť pak má specifické funkce. Jednak hromady zpevňuje a dále pak zabraňuje krádeži, neboť hrozilo nebezpečí, že by kvalitnější hlínu mohl někdo ukrást. Podobnou funkci má i všechnobordel. Kusy modrého plastu pak slouží jako urychlovač růstu pro případný porost. Jedná se totiž o speciální ekologický plast vyvinutý odborníky z Čisté ekologické organizace Šlapanic. Podařilo se jim totiž snížit poločas rozpadu ze 100 na pouhých 50 let. A právě při zrychleném rozpadu plast kypří okolní hlínu a podporuje růst zejména trávy, kterou ale zároveň brzdí, takže nevyroste výš než 6,5 centimetru, což má pozitivní vliv na údržbu, čili trávu není nutné sekat.

Velké poděkování patří prozíravosti vedení obce!

 

Stojí!!!!!!! No komu se to povede...!?                                31. října 2019

Tak slááááva, povedlo se!!!!! Kříž na Tuřance, připomínající mj. i návštěvu papeže ve Šlapanicích, je již restaurován a konečně v uceleném stavu! (viz Zrcadlo 8. a 27. září 2019). A to jen pouhý měsíc po kulatém desátém výročí papežovy návštěvy. A proč se oprava nestihla  přesně na výročí této události? Vysvětlení jsou dvě: buď vedení města (ČistěNezávislí) stále ještě používá buď juliánský nebo pravoslavný kalendář a nebo je prostě jen zcela obyčejně retardované a na nějakém pitomém datu mu nezáleží!

 

Ty vole fenole, chce tě i batole?                                    28. října 2019

Něco za cibuli, něco za křen, něco vám přiznáme, zbytek zapřem...

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/319281381991009-udalosti-v-regionech/obsah/725321-sanace-cukrovaru?fbclid=IwAR3S-JJqB_ipkwmkvgJaF1RaYbd667IlvpmgWpA-MxAYtIXc1o49A-ca4FE

Městská Xichtokniha nedávno upozornila na zmínku o Šlapanicích v regionálních zprávách České televize. Téže televize, která s pravdivostí svých zpráv má docela potíže (viz např. informace o bývalém premiérovi). Ani ve zprávách o Šlapanicích si neodpustila bludy. Ale tentokrát objektivně přiznejme, že ne vlastní vinou, prostě odvysílala jen to, co jí nějací šlapaničtí pomatenci nahlásili. Hned v první větě totiž moderátor oznámil, že fenolový 50tiletý ekologický hnůj bude odtěžen. Což je sice líbivá formulace, ale není to celá pravda. Neboť odtěžena bude jen jakási blíže neurčená část a zbytek fenolu bude po příkladu Černobylu zakonzervován na věčné časy, protože v budoucnu už se nikdo do poctivého vyčištění nepustí (kdo by to financoval?). Ani poslední věty televizního šotu nejsou nezajímavé. Prý se totiž příští rok rozhodne, co na místě bývalé Dechtochemy vznikne. Ale to je vcelku jasné už teď: VELKÝ HOVNO! No řekněte - kdo by chtěl nad kaluží fenolu oddechový park? Kdo by tam chtěl obytnou zástavbu? Kdo by tam chtěl školu nebo školku? Kdo by tam chtěl hřiště? Jen momentálně vládnoucí mentální ekopomatenci! Můžeme se tvářit třeba Čistě a svatě, ale ta fenolová sračka tam díky pomatené vizi tzv. Čistých zůstane na furt!

Pozn.: v článku je úmyslně uveden název Dechtochema jakožto hlavní zdroj znečištění. Vládnoucí soudružky a soudruzi totiž ono místo mohou třeba 100x přejmenovat na bohulibě znějící Cukrovar, ale ty sračky pod ním stejně zůstanou i budoucím generacím!

 

Jarní opravy na podzim                                              26. října 2019

Stalo se letos ve Šlapanicích, že hned po zimním období – tedy už v září - silničáři obnovili vodorovné značení (viz Zrcadlo 10. srpna 2019), žel nikoliv všude. Následně (a tradičně též ihned po zimě) pak silničáři v říjnu asfaltem ošetřili výmoly a praskliny způsobené minulou zimou. Pravda, místy zastříkali i to nové bílé a sotva 14 dní staré vodorovné značení, čímž do něj vnesli jemnou nepravidelnost, nejvíce patrnou na středních čarách. No a až bylo vše opraveno, ihned následovala další parta, která některá ta čerstvě zaasfaltovaná místa zase rozkopala a jala se měnit kanalizační dekly. Přičemž dále narušila už narušené bílé vodorovné značení, ba i nějaký ten čerstvě nabílený přechod pro chodce. Parta pracovala s jedinečnou invencí, jen trošku pozapomněla na to, že by měla práce na silnici taky nějak označit a snížit rychlost. „Označením“ se zřejmě myslela odstrčená a otočená dopravní značka „práce na silnici“ umístěná asi kilometr před vlastní činností. Soudruzi pracovali usilovně, až do pátku před svátečními dny konce října. Asfalt zapravených kanálů už dávno ztvrdl, jen značení zbytečně překážející provozu zůstalo i na svátky. A nebýt nasraného řidiče trolejbusu který ten drzý nesmysl odstranil, byly by tam do fčíl ...

Další Čest koordinační práci!

 

Nejnovější zprávy z nejnovější cyklostezky II.             20. října 2019

  

Upozorňujeme občany, že stavba zbrusu nové cyklostezky integrovaného systému byla slavnostně ukončena. V současnosti probíhají práce, které místo uvedou do původní podoby (horní snímek). Ale nebojte, Nejčistčí a nejmoudřejší bezchybné Šlapanice vám garantují, že jezdit můžete stále. Nová cyklostezka byla jen o pár metrů přesunuta, pardón, integrována do nově proježděné blátocesty v lánu, který zemědělci sotva před týdnem zkultivovali!

Čest koordinační a zbytečné práci!

 

Nejnovější zprávy z nejnovější cyklostezky I.               17. října 2019

  

Nejnovější cyklostezka ze Šlapek do Slatiny a zpět, nedávno poněkud poničená podélným výkopem, byla dnes slavnostně vyzdobena novými ozdobnými prvky. Poděkování patří zejména nezávisleČistým Šlapanicím za bezchybnou koordinaci prací! Je radostné sledovat a ocenit inteligenci vedení obce!

 

Zákon o zachování hmoty ...                                             12. října 2019

  

Všichni, nebo aspoň ti inteligentnější z nás, jistě znají fyzikální zákony. Jedním z nich je zákon o zachování hmoty a platí všude. Ve Šlapanicích však mají ještě něco navíc, inu jak jinak. Platí zde zákon o zachování počtu pamětních desek. A tak zatímco na Kalvodové se letos objevila jedna nová, na Brněnské pochopitelně a v souladu s tímto zákonem jedna zmizela. Jen je škoda, že se zde poměrně nedávno při její instalaci konalo vélikánské slavnostní shromáždění s proslovy, poctou a zastavenou dopravou. Protože ve Šlapanicích si svých předků váží. A nebýt toho pitomého zákona o zachování počtu pamětních desek, mohla tam zůstat i tahle ....   Čest jasné koncepci a krátkozraké práci!

 

Jak ve Šlapanicích budovali cyklostezku...                         5. října 2019

aneb stesky nové cyklostezky

To vám bylo tak. Ve Šlapanicách se rozhodli, že vybudujó cyklostezku do Slatiny. Z části po stávající Tuřance a z části novým zplundrováním přírody podél trati (od přejezdu na Tuřance). A jak si umínili, tak se i stalo. Néprv přijel bagr na Tuřanku a začal vytrhávat šutry ze střední části této polňačky. Téže polňačky, kterou předešlý rok upěchovalo tisíc náklaďáků při rekonstrukci železniční trati. Čili upěchované tak, že to už ani líp nende. Což pochopil i dotyčné bagrista, dyž mu práca nešla. Bohužel ale několik desítek metrů nádherně udusané cesty poškodil a tak tam cyklisty za deště čeká bláto.

Pak se v rámci budování cyklostezky u železničního přejezdu, v místech kde se po deštích nejvíc drží voda, objevily dvě díry s trubkama do země. Hle, že by si to někdo uvědomil a že by se zde konečně udělala nějaká odtoková šachta ke trati, která odvodněná je? 

Hovno! Místo vody se do trubek nainstalovala obří, ale fákt óóbří, cedula s textem opěvující EU a úžasný projekt. Proč sem, uprostřed polí a ne někam na začátek cesty se neví. Vzhledem k velikosti a debilnímu umístění lze životnost cedule očekávat tak do prvních žní, neboť se tu zemědělci s těžkou technikou sotva stočí na železniční přejezd!

  

Ale nezóféte, eště furt néni néhůř. Pár dní po osazení cedule přijel jiné bagr a podél jejích základů vyhlóbil dlóhó ďóru pro kabely.

    

Koncem září pak nějaké petrolín vyfotil novó cyklostezku z mostu u letiště a fotky hodil na městské fejsbůk. A hnedka se tam seběhlo desítky jinéch petrolínů, keří si to přečetli a vrněli blahem nad tó krásó. Jenže onen petrolín jel na ten most autem. Kdyby jel, jako správné cyklista, na kole, zjistil by, že ten samé den co fotky zveřejnil, vydlabal bagřík podél tratě další dlóhatánský výkop a zničil tak zhruba třetinu šířky nové cyklostezky!!

A tak si f téch Šlapánicách pěkně, pod vedením nejčiščích z čistých a šikovných sódružek a sódruhů, žijeme! Čest práci, i té zbytečné!

 

Jak lákat voliče a na ...štvat řidiče ...                                1. října 2019

V neděli 15. září se konala „dětská“ akce na území Brněnských polí. Proč ne, ať se děcka a rodiče (=potencionální voliči) vyřádí. Jenže tady to proběhlo poněkud půlpánovsky. Přesněji tak, že my obsadíme (a zavřeme) na tři hodky kus silnice a vám to prostě neřekneme. A tak se i stalo. Zatímco jedny dopravní značky ve více než trojnásobně nutném zákonném předstihu oznamovaly blokování několika parkovacích míst, na druhé straně značení, že část komunikace bude zcela uzavřena se objevily až ve chvíli akce. A protože místo nelze nijak objet, zůstali obyvatelé Brpolí automobilově uvězněni. A slušného vysvětlení a omluvy se dosud nedočkali. Na městském FB se rozhořela debata, kde způsob omezení obyvatelé Brpolí oprávněně kritizovali. Za zmínku stojí vyjádření starostky, která argumentovala mj. i tím, že termín akce byl zveřejněn městskými médii. Jako už mnohokrát, soudružka starostka je opět zcela mimo mísu. Neboť pro řidiče není závazné hlášení místního rozhlasu, pro řidiče je relevantní pouze dopravní značení! A to poněkud pokulhávalo. Právně správně mělo být místo označeno zákazem vjezdu ne hodinu před akcí (a bohužel i dvě po ní), ale už týden dopředu s jasným vyznačením, kdy uzávěra platí. Pravdou je, že v pauzách mezi jednotlivými závody soudruzi z městské policie nějaké to auto vpustili, ale o tom nebyli občané seznámeni dopředu. Zkrátka a dobře, soudruzi pořadatelé jaksi zapomněli, že na Brpolích už nežijí jen půlpáni, ale i normální lidé, kteří jsou zvyklí na vyhláškám odpovídající jasné a seriózní jednání.

 

Důstojná vzpomínka ...                                                       27. září 2019

Dnes uplynulo přesně 10 let od návštěvy papeže Benedikta XVI. v katastru Šlapanic. Událost připomíná už jen pamětní požehnaná deska na kříži v poli na Tuřance (více o kříži viz níže Zrcadlo 8.září 2019). O to větší překvapení dnes v těchto místech čekalo na občany, kteří si chtěli událost připomenout. Kříž tam prostě není! Dotazujícího se občana (městský FB) soudružka starostka odkázala na stránku městského webu, kde se dočteme, že kříž je restaurován a že na místo bude vrácen, podržte se, už v říjnu !!!!!!!!!!

Že je oprava nutná jsme si tu už řekli (kdopak asi nechal kříž zchátrat, když tu 5 let vládnou Čisté Šlapanice, plevel plející), ale nikdo nečekal, že to soudruzi nestihnou do dnešního výročí! Ale pro NezávisleČisté Šlapanice typické, prostě s křížkem po funuse. Totální organizační neschopnost a kulturní arogance! Plno keců a základní úcta k historii žádná. Leč přesně zapadá do jejich úrovně inteligence – vzpomeňme jak před dvěma lety nechali restaurovat sochu Rudého armějce pouhý 1 den před pietním aktem a pak se komicky klaněli černému igelitu a z piety udělali frašku (viz Zrcadlo – 5.května 2017). 

A víte co je nejzajímavější? Že soudružka starostka sice občana odkázala na to, že kříž je momentálně restaurován, ale že by se omluvila za to, že se ZASE a OPĚT nestihl termín, to už ji bohužel nenapadne. No bodejť, vždyť má plnou hlavu plevele, který ještě letos musí vyplet v trávníku u Rudého Armějce. Ale za ten zmizelý kříž v termínu výročí významné návštěvy papeže se styď, soudružko!

A ještě jeden postřeh. Desátého výročí návštěvy papeže si "objektivně" nepovšimla ani veřejnoprávní Česká televize ve své hlavní zpravodajské relaci (pouze v regionálním zpravodajství). To je teda úroveň ....

 

Krásná pozvánka ...                                                          22. září 2019

Krásná pozvánka na městském webu: graficky neobyčejně zdařilá a všechny informace pěkně přehledně a jasně! Supééér .... jo a čest práci!!!!

 

Neomezená omezenost ...                                                 20. září 2019

Není žádnou novinkou, že v obci (není-li stanoveno jinak) je rychlost vozidel omezena na 50 km/hod. Ve Šlapanicích ale opravovali vozovku a tak v onom místě (a přímo v dědině) z bezpečnostních důvodů omezili rychlost na ... neuvěřitelných 50km/hod. Inteligence omezenců je prostě neomezená!

 

Překvapení ve zpravodaji...                                               15. září 2019

Šlapanický zpravodaj č.4/2019 uveřejnil na straně 28 pozoruhodný článek. Článek na první pohled vypadá jako seriózní chvála, při pozorném přečtení však vnímavý čtenář pozná, že jde o neskutečnou parodii, byť velmi originální. Článek se tváří jako pochvala starostky, která po ránu před nástupem do úřadu pleje veřejný trávník a je tak vždy na správném místě (3x huráááá!!! - Vladimír Vladimírovič pukne závistí). Kdyby ale byl text myšlen vážně (což jistě není), pak by ve sféře propagandy strčil do kapsy i totální výplody samotného Jaroslava Kojzara (=nejhnusnější komunistický ideolog z Rudého práva let 70. a 80. minulého století) a to byl, panečku, nějakej borec! Zdá se ale, že reálný význam textu je však poněkud jízlivý. Např. nešťastný starostčin předkus je zde ironicky označován jako „krásný široký úsměv“ a text „skloněná postava s krátkým mikádem“ upozorňuje na větší pozadí. Skutečně nechutné. Děj článku se odehrává v parčíku u Rudého Armějce, kde starostka údajně trhá plevel. Což v praxi ale není absolutně možné. Za prvé v tom bordelu moderně nesekané šlapanické trávy nenajde nikdo nic a za druhé, jak může starostka, která mj. ani nepozná území chráněné přírodní památky od stavební parcely, rozeznat plevel??? A dále je v textu naznačeno, že dotyčná buď nestačí řídit úřad a firmu která se o trávníky stará a musí tak vše dělat sama, a nebo už má na radnici všechno hotové a tak si může místo starostování třeba trhat plevel. A nejdivnější je, že tento článek plný ironie prošel tiskovým oddělením a byl navzdory platným pravidlům zveřejněn!

Čest práci!

 

Tý vole, to je kvalt ...                                                      12. září 2019

Neuvěřitelnou aktuálnost a pohotovost předvedl šlapanický tiskový team 10. září 2019. Po téměř půlroce zatékání vody do podchodu železniční zastávky již prý úřad vyslyšel upozornění občanů a (přesná citace) "obratem předal tyto informace majiteli se žádostí o nápravu". Ty vole, to je teda rychlost (a také znalost o dění v dědině)! Jiná šlapanická média o zatékání informují už od března a soudruzi na úřadě to zjistili již začátkem září a JIŽ obratem konají. Tak to só teda borci! Jo, soudruzi a opravte si text - nejde jen o kaluže vody, ale i o neprůchodnou souvislou výšku. Práci čest!

 

Příběh jednoho kříže ...                                                      8. září 2019

Na Tuřance, kousíček před vlakovým přejezdem, stojí léta letoucí kříž. A taky léta letoucí zanedbávaný. Situace se změnila v roce 2009, kdy se Brno chystalo na návštěvu papeže Benedikta XVI. No Brno, přesnější by bylo uvést Šlapanice, protože na jejich, a nikoliv na brněnském, katastru se slavnostní shromáždění konalo. Bohužel tak významnou událost na území Šlapanic nedokázalo tehdejší lidové vedení města zúročit. Ale zpět ke kříži. V létě 2009 se tedy kříž narychlo rekonstruoval, hlavně aby nedělal špatný dojem, neb kolem něj na setkání s papežem kráčelo tisíce poutníků. Město a farnost (jak psáno na kříži) udělalo ještě jednu věc a sic, nechalo vyrobit mramorovou desku a připevnit na onen kříž, s tímto textem: Opraveno městem a farností Šlapanice. Požehnáno dne 27.9.2009 papežem Benediktem XVI. při jeho návštěvě Brna. Samozřejmě poněkud po šlapanicku, čili na světle hnědý mramor použili pro text zlatou barvu. Už jako nová tak byla deska špatně čitelná. Léta ubíhala a na kříž připomínající nesmírně významnou událost půlpáni jaksi zapomněli. Jen pár babiček tu a tam vyžalo alespoň kousek trávy kolem kříže, ba i svíčku zapálilo. Ale jak šel čas, ubývalo sil i babiček.

Za pár dnů uběhne od návštěvy papeže přesně 10 let (!!!). Jak vypadá památka dnes vidíme na fotce. Kříž poničený časem, zlatý nápis vzal také za své a protože je teď moderní nekosit trávu (přesněji - nechat všechno zarůst a zabordelit), místo je prostě víc než zanedbané. Kdo z kolemjdoucích není pamětník, nemá nejmenší tušení, co kříž vlastně připomíná. A tak se šlapaničtí půlpáni – dnes pod vedením nezávisleČistých – prostě starají o kulturní památky. Čest práci!  

 

Povídali, že mu hráli ...                                                      1. září 2019

Ve Šlapanickém zpravodaji 4/2019 najdeme na straně 13 zajímavý článek soudruhů lidových na téma pozemků Ponětovská a také o personálním stavu úřadu šlapáňského. Témata zajímavá, např. v článku uvedený fakt o tom, jak se snížil stav strážníků Městské policie ze šesti na jednoho (i když pravděpodobně jde o snahu vládnoucích NezávisleČistých o zrušení v českých zemích naprosto zbytečné instituce, kterou Městská policie nepochybně je). Nebo oddělení pro územní plánování a památkovou péči (nikoliv úřad, jak píší lidoví soudruzi) - zredukování úředních dnů na pouhý jeden vedení šlapanického úřadu označilo za zkvalitnění práce!!! V každém případě velmi zajímavý článek! A na jeho konci se dozvíme, že „plné znění článku najdeme na vévévékádéúšlapanice“. A jaká je skutečnost? Zase hovno, na oněch stránkách totiž žádný takový článek není ani dnes, skoro 2 měsíce po uzávěrce ŠZ 4/2019 a skoro měsíc po jeho vydání! Lidoví soudruzi si zase dělají z občanů prdel. A kdybychom použili „lidového literárního podobenství“: jak by řekl Švejk - paní Müllerová, vědí, že ve Šlapanicích si z občanů dělaj prdel i ti co si tu hrajou na svatý?

 

Tý vole, ani na počtvrtý ....                                                28. srpna 2019

Ani na počtvrté se ČistěNezávislým soudruhům nepodařilo dodržet termín ohledně zahájení rekonstrukce ulice Jungmannova (a to nepočítáme informace z r. 2015, že tato ulice se bude rekonstruovat v r. 2016!!!). Nejprve uvedli červen, pak začátek července, pak 19. srpen a pak první polovinu září (doufejme, že roku 2019). A výsledek? Úplný hovno!

  

Dle údajů MěÚ Šlapanice se jeden z termínů objevil i v celostátním zpravodajství o dopravních uzavírkách. Tam šlapanický ouřad uvedl, nastojte, termín 1.7. až 30.11.2019! Bohužel už ten blábol nikdo nestornoval a tak tam visí dodnes!

Další z vtipů uvedla šlapanická Infostoka, která již 20.8. informovala o přistavení kontejneru na komunální odpad navíc. Že tam dodnes nestojí asi nikoho nepřekvapí!

O další překvapení se postarala firma, která by rekonstrukci v ohlášeném termínu poloviny září měla provádět. Neb již 27. srpna začala okupovat točnu na konci Jungmanky. Samozřejmě bez jakéhokoliv upozornění na vjezdu do slepé ulice. Takže občané - vjet do ulice můžete, ale nepočítejte s tím, že se tam otočíte.

No a ve středu 28.8. se na vjezdu objevil zákaz stání od 2.9.!  Hmm, a zase to nestihli v zákonném týdenním předstihu! Ale to je nakonec jedno, jelikož provedení přenosné dopravní značky neodpovídá příslušné vyhlášce (tyčka musí být červenobílá - už od r. 1991!!!), značka stejně neplatí! A jen zavazí chodcům, inu petrolíni.

Pozoruhodné také je, že tiskové oddělení úřadu uvádělo neplatné termíny rekonstrukce vždy v předstihu. Nyní už je termín znám a ... úřad naopak mlčí!!!! Asi nevědí, co se v dědině děje.

Docela dobrý zmatek, že? Jenže co můžete čekat od inteligence vládnoucí koalice? Toliko totální neschopnost, jako vždycky!

 

1. NS                                                                                  24. srpna 2019

Dlouholetému publikovanému omylu v číselném označení Šlapanických slavností zdá se odzvonilo. Půlpáni sice stále pokračují v nepravdivém očíslování, ale letošní slavnosti byly, co se pořadí týče, naprosto průlomové. V každém případě to totiž byly První Neposečené Slavnosti, tj. první slavnosti v historii, kdy se dědina neuvedla do slavnostní podoby, naopak - důstojnou výzdobou byla neposečená zabordelená tráva. Zeleným vypatlancům 3x hurááááááá!!!!!

 

Poděkování!                                                                     22. srpna 2019

zdroj veselí - xichtokniha úřadu

I když zde již bylo mnohokrát naznačeno, že tiskoví soudruzi úřadu jsou víc než neschopní, tentokrát se pochlapili a konečně přinesli jasnou informaci o kosočtvercích, nově zdobících komunikace ve Šlapanicích. Neboť do této chvíle u občanů převažoval názor, že jde o nové logo dvojice vládnoucí radnici. Děkujeme za vysvětlení !!!!

 

Myši, zajíci a tiskoví dementi                                              17. srpna 2019

Tak se nám přemnožily myši. Jako obranu preferují šlapaničtí jézéďáci posypat pole jedem. A hlavně to dopředu nezveřejňovat a otrávená pole neoznačit (na zákony půlpáni serou, no co, když může radnice umísťovat neschválené dopravní značky, proč my bychom museli něco dodržovat - a mají skoro pravdu, ryba totiž smrdí od hlavy). Ale nakonec to stejně praskne a média akci zveřejní. Na což reaguje i tiskové oddělení šlapanického úřadu sdělením, které naprosto odpovídá výši jeho inteligence. Posuďte sami (viz obr):

Takže šlapaničtí tiskoví soudruzi upozorňují, že na polích byly zjištěny pozůstatky jedu (zde ovšem půlpány učeně popsané jako "reziduum fosfidu zinku" a k tomu ještě "fosfanu" (= což je jaksi to stejné) a – teď to přijde: ...doporučujeme občanům dbát zvýšené opatrnosti zejména v souvislosti s venčením psů ... Ku.va, to je aspoň informace, co?!!!! Že by tiskoví soudruzi označili přesnou lokalizaci kde byl přípravek aplikován, hahahaha .... A kdo z normálních občanů identifikuje na poli pohozený fosfid zinku? A že k polím nechodí na procházky jen pejskaři ale i maminky s dětmi? A tak pracuje slavné šlapanické tiskové oddělení vždycky: informace úplně na prd! To je v podstatě stejné jako kdyby napsali: cestou do práce se starostka posrala. Doporučujeme občanům dbát zvýšené opatrnosti, aby nešlápli do hovna ...

Ve stejném týdnu, kdy je okolí dědiny posypáno jedem se v médiích objevila i zpráva, že Šlapanice jsou celorepublikově uváděny na 9. pozici jako nejpříznivější místo k žití. A to už je fakt prdel. Zamořené fenolem, spodní voda v prčicích kvůli skládce, atd. atd. atd ... Ku.va, a jinde je fakt ještě hůř?

A jaký je závěr? Pár myší nežije, pár zajíců nežije, ale tiskoví diletanti plodí dál krávoviny a slepice kdákají. A tak si v téch Šlapanicách žijeme ...

 

Tož kudyma... ???                                                            12. srpna 2019

          

Tož nám zavřeli železniční přejezdy (zabezpečovací zařízení pré nefunguje, i když funguje). A tak pré z té Švehlové choďte přes novó vlakovó zastávku a tadyma podchodem. Jenomže ten napustili vodó. Tak, ku.va, kadyma teda máme chodit, sódruzi????

 

Dopravní značení - to pro nás není...                               10. srpna 2019

     

Ukázka z jednoho místa, kde můžete vjet do protisměru a ani nevíte jak!!!

Bejvávalo dobrým zvykem, že vodorovné dopravní značení se obnovovalo vždy po zimních měsících, aby bylo vidět a aby tedy vůbec k něčemu bylo. Ale podívejme se do Šlapanic. Je polovina srpna a ... kde nic tu nic (čili hovno!). A tak si zkusme zapátrat, proč tomu tak je. Důvod je prostý. Právě před dvěma léty se jeden nezávislý papáš z vedení města (přezdívaný Jeliman) povýšil na pána všeho tvorstva a nechal namalovat dopravní značení na silnice ve Šlapanicích. Jenže: adjedna bez schváleného dopravního pasportu a hlavně addva – učinil tak i na vozovkách, které Šlapanicím vůbec nepatří!!!! Jo, tááák až blbej byl. A bohužel se do dneška veřejně nikomu neomluvil. A jak se tedy zachová majitel oněch silnic? No prostě se následně na Šlapky vysere ... , zcela logicky, a obnovu  dopravního značení odsouvá a odsouvá! Výsledek – vedení šlapanické radnice se stále ohání velkými slovy co dělá pro bezpečnost na silnicích a skutek, jako vždy, utek. A už vůbec se nepřizná, jakou udělalo botu. Malovat neschválené dopravní značení a na cizím? Vždyť to je trestný čin! Ale nám, nezávisle čistým, to vůbec nedochází! No jak by, při naší inteligenci, mohlo!!!! Dopravní nepřehlednost a nebezpečí - toť nás volební program! A ten odbočovací pruh si, ty blbý občane, hledej sám ...

 

Jasná koncepce ...                                                             4. srpna 2019

Šlapanice a najmě jejich vedoucí strana a vláda jež se "Fekální Šlapky zove", jsou známy svojí dlouhodobě jasnou a promyšlenou koncepcí. Uveďme si poslední případ:

V roce 2017 se rekonstruovaly chodníky mj. i na ulici Sušilova. Tedy řeklo se, že se rekonstruovaly (a oslavné články v místním plátku to i tvrdily),  ale po pravdě - šlo o pouhopouhou čtvrtinu ulice. Na otázky občanů proč ne ulice celá nikdo nikdy jasně neodpověděl. V r. 2018 soudruzi učinily ulici jednosměrnou a stání vozidel se přikázalo pouze na straně ulice, která se jaksi nerekonstruovala. V létě roku 2019 se soudruzi vrhli na rekonstrukci chodníků i na oné před dvěma léty opomenuté části. A aby jim tam nikdo nezavazel, prdli tam zákaz zastavení. Rozumějte - na straně ulice, která jediná parkování umožňuje!!!

Občané hluboce smekají a obdivně mručí. Jasná koncepce zvaná "Ode zdi ke zdi" přinesla opět své plody. Neboť jak známo, chytrý člověk myslí dopředu a dle toho plánuje svoji práci. Naopak blb lítá ode zdi ke zdi. Nebo jako slepice po dvorku...

 

Ajajaj, zas ten zprávo day...                                   28. července 2019

Dnes si, milé děti, povíme o legraci zvané Šlapanický zpravodaj a to 3/2019.    

Pozorného čtenáře zaujme fotka hned na titulní straně. Pravda, někdy nejsou podmínky pro fotografování nejlepší, ale proč se zveřejňují zrovna ty nepovedené fotky, to ví jen soudružka starostka a tiskové oddělení úřadu. Na úvodní fotce vidíme momentku letního průvodu. Bohužel z místa, které focení moc nepřeje – lidé jsou ve stínu, zato vzdálené pozadí je ozářeno sluníčkem. Normální člověk si řekne, že by tomu přece mělo být naopak, čili lidé ve sluníčku a pozadí tmavé. Samozřejmě nejde-li o umělecký záměr, ale ten v našem případě nelze očekávat. Ale když už nějaký pomatenec vybral zrovna tuhle fotku, pořád se ještě leccos dá softwarově zachránit, čili pozadí ztmavit a naopak lidi v popředí zesvětlit. Tiskový odbor šlapanického úřadu je sice tříčlenný, ale alespoň primitivní editační úkony od něj nemůžeme čekat. A když už tedy umějí hovno, proč úpravu fotky nezadají firmě která dělá sazbu? Na přiloženém obrázku je vlevo umělecký výtvor PR teamu a vpravo fotka po drobná úpravě. Drobnost, ale o lecčems vypovídá...

Strana 4: rekonstrukce chodníků na Riegrově prý proběhne v červnu. Je konec července, leč na Riegrově se nepohla jediná dlažební kostka ...  Ale je pravda, že v textu není uveden rok!!!

Strana 5 – zde najdeme ten úžasný literární výplod o němž píšeme níže (20.7.2019). No řekněte, není to nádhera: v první větě se jako termín zahájení rekonstrukce Jungmanky uvádí červen, aby se o pár vět dále změnil na červenec. O základní inteligenci autora takové proměny ale nemusíme pochybovat. Žádná tam totiž zřejmě není ...

Strana 6 a 7 uvádí vtipný článek o zamořených papírnách (pardón – Cukrovaru). Celý vtip ovšem plně pochopíme, když si tento článek přečteme za 4 roky.

Strana 8 obsahuje ekologicky pomatený text o zelenějších Šlapanicích, které ovšem ve skutečnosti zežloutly. Článek doprovází i několik optimistických  fotografií, bohužel ani jedna neznázorňuje Šlapanice – ty reálné fotky jsou naopak zveřejněny u zrcadlového článku – viz Zrcadlo 14.7.2019. Oč cennější jsou informace odborníka – viz např.  https://www.novinky.cz/domaci/511187-travniky-chradnou-lide-se-o-ne-neumi-starat.html  než blábol novodobých ekospasitelů.

Strana 9 a „Podněty občanů“ z pera soudružky starostky. Zde čtenáře jistě zaujme pasáž o stížnostech Jungmaňáků na nevhodné umístění kontejnerů na odpad a jejich novém umístění v rámci rekonstrukce této ulice. Hezké! Jenže na Jungmance vůbec žádné kontejnery umístěny nejsou. Ty jsou až níže na Čechově. O jejich pitomém umístění ovšem psalo Zrcadlo už 20. června 2015 (!!!!) -  kontyše umístěné v zatáčce frekventované ulice, kdy každý kdo vysypává musí do vozovky, navíc i prostorově debilní. A nyní, o pouhé čtyři roky později, již soudružka starostka řeší jejich přemístění na Jungmanku, jejíž projekt rekonstrukce je dávno schválený!!!!! Ukázka dokonalé práce pro občana v podání Čistých Šlapanic! A o dalších bodech v článku zmíněných (zejména řvoucí nádražní rozhlas u Brněnských polí), ale taky soudružkou starostkou nezmiňované skřípající brždění vlakových vraků je škoda psát. Napřed se prostě uvedou do života jasně očekávané problémy a pak se slíbí jejich řešení. Inu stále vpřed, soudruzi!

Strana 11 obsahuje i krátký a humorný článeček lidových soudruhů. Zmiňují se v něm o aktuální podivné praxi při obsazování komisí a výborů po komunálních volbách 2018 (ve stručnosti - prioritní je loajálnost k vedení a hlavně bezproblémovost těchto soudruhů, odbornost už roli nehraje). Soudruzi lidovci tentokrát samozřejmě mají pravdu. A kde je ten zmíněný humor v článku? No přece v tom, že némlich stejně se v minulosti chovali právě lidoví soudruzi pod vedením Ješitného Jardy. Docela prdel, že?

Strana 21 – něco o hře zvané pétanque. Popisek u přiložené fotografie říká, že pravidla hry sepsali v r. 1910. Proč ale fotka sama je z roku 1967 (plus mínus) je záhadou. Bez textu že jde o ilustrační foto je to úplná pitomost. Korunu všemu pak ještě dodává za článkem otištěná „Omluva Redakce“, kde se dozvíme, že autorem článku je ten kdo je pod článkem podepsán a nikoliv nějaká paní. Pomatenost, že? Soudruzi z redakce totiž jaksi zapomněli dodat, že k chybě došlo u článku už v minulém Zpravodaji a nikoliv nyní. Prostě stále stejné: hledat jakýkoliv náznak inteligence u tiskového oddělení úřadu, potažmo jakési redakce, je zcela marné.

Strana 22 obsahuje nepodařené povídání o rekonstrukci orlovny. Informační klišé nic nového nepřináší a přitom by mohlo. Třeba fakt, že soudruzi trošku přecenili své možnosti a jaksi se nedostávalo penízků (asi nepožádali o expertízu parlamentního ekonomického experta strany lidových soudruhů). Ale co, stačí sbírka v kostele nebo prosík o půjčku z Města, za cenu že třeba na zastupitelstvu nebudeme hlasovat úplně proti všemu a někde se JEN zdržíme hlasování ... Prostě komedie ...

A konečně je tu strana 31 se zajímavým příspěvkem člena Čistých Šlapanic „K čemu slouží komise ... atd.“ Z textu vyplývá, že ve spolku Čisté Šlapanice (dnes už ale přezdívané Fekální) se přece jen ještě najde někdo, kdo někdy normálně přemýšlí. Autor článku má, bohužel, hlubokou pravdu. Až na poslední větu. Spolek Čistě Fekální Šlapanice totiž „chování velikášských stran s jediným správným názorem na dění v obci“ už dávno převzal. A to pod komunistickým heslem: Kdo nejde s námi jde proti nám, soudruzi, a proto musí být veřejně pomluven i kdyby to pravda nebyla.

Pohled na Šlapanický zpravodaj 3/2019 zakončíme perličkou. Na straně 32 se všímavý občan zmiňuje o dlouhodobé „tradici“, kdy v postatě každý příspěvek Nezávislého místostarosty v každém Zpravodaji obsahuje fatální chyby. A nejinak tomu je i v tomto vydání. Uvnitř čísla našli čtenáři i vložený list – Dotazník k nádobám na separovaný odpad. Autorem textu je právě zmiňovaný soudruh místostarosta. A tady najdeme fakt bombu! Dotyčný soudruh rozdělil na konci řádku slovo „papír“ naprosto originálně: papí – r !!!!!!!! Pokud takovou debilovinu vyplodí sám ředitel základní školy a místostarosta v jedné osobě, jistě si uděláte obrázek o jeho inteligenci a úrovni jeho práce. A to není všechno – jak to, že taková krávovina dále prošla tiskovým oddělením, korekturou a údajnou redakční radou? Ale i to je poznání! O inteligenci. Nebo o blbech? Vyberte si ...

 

Blb zůstane blbem ...                                                 26. července 2019

    

Před měsícem jsme si tu povídali o půlpánovském (=debilním) dopravním značení, které mělo vést k domalování čar na parkovišti Brněnská - staré bloky. Právě díky debilnímu značení se malování plně nezdařilo (viz Zrcadlo 29.6.). Nyní proběhl další pokus o nápravu. Jak? No zase půlpánovsky, to je přece logické. Byť k určitému posunu myšlení došlo - údaje na přenosné dopravní značce už byly uvedeny na dodatkové tabulce, umístění samotné značky ale zůstalo opět sporné (nezdůrazněné parkovací plochy), ale co je nejdůležitější: značky ZASE byly umístěny v rozporu s dopravní vyhláškou - na místo povinného týdenního předstihu pouze 2 dny před akcí. A to, prosím, teď, v době dovolených, kdy leckdo může být mimo domov autokarově či letecky a jeho auto tak klidně spočívá u domu. A tak se domalování čar ani na podruhé nepovedlo. Proč? Odpověď je jednoduchá: blb prostě zůstal blbem, ano, tak jednoduché to je!!!

 

Bude? Nebude ...?                                                 20. července 2019

    

V měsíci červnu došlo ve vesnici k pozoruhodné události, tzv. informačnímu zázraku. Jak vidno z obrázku, občanům byli v průběhu pouhého jednoho jediného týdne sděleny hned 3 termíny zahájení rekonstrukce ulice Jungmannova. Ale od začátku: brzičko po vesnických volbách 2014 informovalo vládní hnutí „Fekální Šlapanice“ (tehdy ještě Čisté) o rekonstrukci ulice Jungmannova, kde padl termín rok 2016! Po další tři roky byli občané průběžně informováni, že se rekonstrukce Jungmanky chystá a chystá a chystá. A pic ho, v červnu 2019 byly zveřejněny hned 3(!!!) termíny zahájení. Nejprve vyšel Šlapanický zpravodaj, kde v jednom jediném článku padly termíny 2 (červen a zároveň červenec), aby sotva pár dní na to na zasedání zastupitelstva soudruh místostarosta prohlásil za správný termín srpen! Tak si, občane vyber! Ale vzhledem k tomu, že o dotaci na tuto stavbu bylo zažádáno (již!!!) v únoru tohoto roku, hmmmmmm... nechme se překvapit!

Ale ještě se vraťme k výše zmíněnému článečku v ŠZ. Soudruh šéfredaktor hned v první větě prohlašuje jako termín zahájení červen, aby o kousek níže v přehledu prací stavbu zahájil v červenci. Jistě uznáte, že se zde opět plně projevila duševní genialita tiskového oddělení (kromě toho s chybou ve slově „rozsáhlá“ - na konci fakt píšeme dlouhé „á“, tedy pokud nejsme na Ostravsku, že). Ale už nejde jen o tiskové oddělení, neboť již byla ustanovena i redakční rada Zpravodaje. Výsledek její činnosti je zde tedy patrný – nula!

A tak my si v téch Šlapkách žijeme ...

 

Šlapanice žluté, Šlapanice moje !!!                             14. července 2019

    

Na městských webových stránkách, jakož i ve Šlapanickém zpravodaji 3/2019, vyšel článek s pozoruhodným názvem "Šlapanické trávníky budou díky šetrnému přístupu zelenější". Bezesporu geniální text v němž jde o to, že se městské trávníky budou kosit méně často, což má vést k lepšímu zadržování vláhy, čímž tedy bude tráva zelenější. Genialita spočívá v tom, že si někdo spletl louku s okrasným trávníkem. Louky se skutečně kosí 2x za sezónu, samozřejmě kvůli výtěžnosti píce a termínům vysemenění. Tomu je také přizpůsobeno složení travin, které méně časté kosení umožňují. Naopak okrasný trávník je okrasný proto, že se o něj na první pohled někdo stará (= pravidelně kosí) a tak oku lahodí. Nehledě na to, že kosení přerostlé okrasné trávy jí způsobuje takový šok, po kterém tráva naopak zežloutne. A teď se podívejme na šlapanickou praxi po uvedení "novinky" do provozu:

Jsou místa v dědině, která byla osázena vkusnou (bez vší ironie) květinovou výzdobou. Škoda vynaložených peněz, v přerostlém trávníku květiny jaksi nejsou vidět!!!

Po méně častém kosení okrasná tráva utrží šok a zežloutne. Proklamovaný "šetrnější přístup a zelená tráva" se tedy nekoná, naopak, zanedbávat kosení je barbarství i pro samotnou rostlinu, která se nám odmění právě oním zežloutnutím!

Na některých místech v parcích byla půda pokryta tak silnou vrstvou kůry, že její výška zcela znemožňuje proniknutí deště až do půdy. Pravděpodobně jde o další ekologicky šetrnou novinku.

Spolek Čistě fekální Šlapanice loni na podzim zasadil u Černého splavu několik stromků. Ale kde?

"Psí místo" zarostlé vysokou trávou psům jaksi moc neumožňuje vykálení. A vykálí-li se některý, páníček v tom bordelu hovno nenajde (a neuklidí). A najde-li hovno, nenajde v té džungli odpadkový koš.

Nekosit okrasné trávníky je prostě nádherná záležitost. Včetně zvýšeného množství polétavých alergenů, klíšťat, ... A estetika? Ta je úplně v prdeli! Ale proč bychom museli mít okrasný trávník, když můžeme žít v džungli!

Za minulé vlády lidových soudruhů se nekosilo (jen na slavnosti), protože to soudruhy ani nenapadlo. Později, po nástupu vlády Čistých Šlapanic se město začalo o trávníky starat, ale postupným přechodem Čistých Šlapanic do Fekálních Šlapanic se však zase přestává. A zveřejněná žádost města, aby někdo pokosil trávu v parku také o něčem svědčí - je to jen lenost nebo neschopnost zorganizovat něco, co léta fungovalo?    

A tak nám Šlapanice pěkně zežloutly. Na rozdíl od trávy zůstávají zelené je choré mozky, které novodobé liberálně pseudoekologické teorie šíří, aby za pár let prohlásili, že kosit je správné. V tomto duchu lze v zimním období očekávat výzvu našich ekologických vypatlanců, že odklízení sněhu vlastně škodí přírodě a aby občané vyčkali jara pro jeho rozpuštění.

Čest práci!

 

Do pytle - zase Pytlov...                                                 11. července 2019

    

V rámci osvěty v oblasti třídění odpadu promítne tuto sobotu populární pytlovské letní kino film o městečku Pytlov. A hned v neděli dopoledne pak bude projekce (zdarma!) pohádky Obušku z pytle ven, na jehož závěr si obušek smlsne na blbech, kteří Pytlov tak esteticky obohatili!

PS: A pořádat dvě akce najednou a na jednom místě taky není špatný nápad!

 

Novinky z dopravy...                                                   4. července 2019

    

Čerstvé novinky z chlouby města - nové železniční zastávky:

- po třech týdnech nefunkčnosti se podařilo opravit informační displej, hurááá

- opět (od března po šesté) vnikla do podchodu voda, tentokrát ovšem v neprůchodném množství, hurááá

- od Švehlovy ulice byla do blátivé cesty navršena jakási drť kvůli neblátivosti. Ovšem vzhledem k položení do bláta se její životnost odhaduje na 1 zimu nebo maximálně do konce tohoto volebního období, hurááá

- z podivného nezkolaudovaného schodišťátka na výše uvedenou cestu zmizelo madlo zábradlí, hurááá

- nádražní rozhlas se ztišoval a ztišoval, až umlkl docela, hurááá. No ale proč tam teda vůbec je?      

 

VDZ...                                                                        29. června 2019

aneb Volové Dokonale Zmatkují ...

       

Ve vzoru soudruha místostarosty, který v minulých letech nechal pomalovat dopravním značením komunikace které městu vůbec nepatří (viz Zrcadlo 14. září 2018), se zřejmě zhlédli i další pitomci. Ukažme si to na čerstvém příkladu obnovy vodorovného dopravního značení na Brněnské, u starých bloků.

Kdyby v těch místech chtěl namalovat čáry vymezující parkovací místa normální člověk, udělal by toto: umístil by zde nejméně v týdenním předstihu přenosné dopravní značky „zákaz zastavení“, na dodatkové tabulce s jasným vyznačením názvu práce (VDZ fakt nikomu nic neřekne) a hlavně s poznámkou, že značka platí i pro parkovací místa. A protože normální člověk ví jak dlouho mu namalování těch několika čar bude trvat, na dodatkovou tabulku by napsal i jasné datum.

Pitomec se zachová jinak. Nejprve do záhonu umístí přenosné značky „zákaz zastavení“ (čili platí pro záhon?), bez data a s dodatkovou tabulkou „obnova VDZ“. Druhý den upřesní datum „od 24.6.2019“, ale napíše je přímo na značku, čímž ji zneplatní. Umístění v záhonech mu nevadí, stejně jako neupozornění, že značka platí včetně parkovacích míst, což je pro namalování čar pro parkování docela podstatný údaj. V den 24.6. skutečně přijede na místo s barvou a začne malovat. Ale protože na tak debilně umístěné značky reagují jen vyplašenci, za hodinu zvládne jen pár čar a na zbytek se vysere, protože mu tam zavazí parkující auta.

A tak ve Šlapanicích dopadla obnova vodorovného značení (mimochodem, skoro stejně jako loni na Těsnohlídkově).

 

Když slepice kdákají....                                                    22. června 2019

aneb ukázka současné profesionální žurnalistiky ...

       

V lednu 2019 vyšel v Brněnském deníku pozoruhodný článek o Šlapanicích. Přesněji o tom, že v únoru 2019 bude (!!!) zbourán altán v parku (altán = letní pódium). Také se v článku dozvíte, že ten dosavadní v parku stojí od poloviny devadesátých let. No a k dovršení všeho se zde diskutuje o nevyužitelnosti letního pódia v zimě. A toto dílo je, prosím, vydáváno za novinový článek. Podtrženo, sečteno: samé lži a debilní diskuze. Lež první – ač je červen 2019, původní altán stále stojí! Lež druhá – původní a stále stojící altán byl postaven nikoliv v polovině devadesátých let, ale v červnu roku 2002 (za lidové vlády)!!!!! Není jasné, proč soudružka starostka uvádí nepravdivé údaje, navíc v tiskovém týmu města je i tzv. kronikář a historik, který si ovšem, jak vidno, zřejmě pamatuje úplný hovno! A diskutovat o nevyužití letního pódia v zimě je už úplně mimo mísu (v našem případě misku se zrním). Škoda, že se nikdo nezamýšlí třeba nad akustickými či dalšími technickými vlastnostmi případného nového letního pódia.

Shrnuto – prostě to jen vypadá, že se sešly slepice a kdákaly a kdákaly .... O ničem jiném totiž ten zbytečný článek není!

 

Rychlostní rekord !!!!!!                                                    15. června 2019

      

Nejenom počasí a teploty lámou rekordy. I Šlapanice přispěly svojí troškou do mlýna. Zbudování parkovacích míst na ulici Husova si vyžádalo úplné uzavření 121 metrů této ulice. A tato gigantická stavba je plánována na pouhopouhých 5 měsíců!!! Blahopřání za obdivuhodnou rychlost směřuje především na vedení města! No kam se hrabou slatinští. Ti budovali 118 metrů rovné kanalizace (při vjezdu do Slatiny ve směru od Šlapanic) pouhé 4 měsíce!

Poznámka v podobě příměry: v té zaostalé Číně by to byl problém jednoho dopoledne, jenže .... nejsme přece v Číně, že?! A tak vyvěsíme tibetskou vlajku a na 121 metrech budeme intenzívně pracovat 5 měsíců!!! Hurááááááááááá!!!

 

Novinky hřbitovní                                                            10. června 2019

      

Řada občanů si toho jistě už všimla, ale přesto to zde shrneme. Čisté Šlapanice čas od času pořádají vycházky pro dementní občany, kteří by sami nikam nešli. Pro ty ostatní a hlavně pro návštěvníky místního hřitova nově zřídily procházkovou trasu přímo v jeho areálu. A stačilo jen málo. Nádoby na odpad, který většinou každý po údržbě hrobu odnáší až při odchodu, byly vtipně přemístěny od hlavního východu asi 50 metrů stranou. Vznikla tím příjemná 100 metrová zacházka, kterou oceňují zejména starší občané. A celá záležitost byla ještě okořeněna další vtipnou drobností. Uzavíratelné kontejnery na hřbitovní odpad stojí na kolečkách bez jakéhokoliv zajištění proti pohybu a oproti dřívějšku jednoduše vyhození odpadu nezvládnete. Neboť při otevírání se kontyš namáčkne na zeď a odklopení víka znemožní. Vděční občané již tuto nevšední novinku pojmenovali „Slepičí krávovina“ a zvědavě očekávají další zpříjemnění života ve Šlapanicích.

 

Žuráň aneb když informují dementi!                                 5. června 2019

   

Občané Šlapanic už dávno vědí, že zdrojem humoru jsou, kromě vládnoucí třídy, městská média. Další umělecké dílo vidíme na obrázku. A dočteme se zde, že "kontejnery na tříděný odpad dosud u Žuráně, byly přemístěny k Cukrovaru." To je samozřejmě naprostá lež, nejedná se totiž o "historický Napoleonův pahorek", ale o název hospody, která tam ovšem už několik let neexistuje. Správně by tedy místo mělo být označeno "u bývalé restaurace Žuráň", ale to byste od tiskových dementů, kterým navíc velí rozumově přiměřený vesničan, chtěli moc. Na druhé straně - jen tak dál, vždyť bychom se ani nezasmáli!

 

Náprava                                                                               1. června 2019

   

Smradlokoše, o nichž se zmiňuje předchozí příspěvek, jsou ve Šlapanicích již minulostí. Vedení města pružně reagovalo na kritiku občanů a nechalo vyrobit vkusná víka a okamžitě je nasadilo na smradlokoše. Výsledek je obdivuhodný a na místě je veřejné poděkování!

 

Smradlokoše od kámoše...                                               26. května 2019

   

Po staru nelze žít! A podle tohoto stařičkého bolševického hesla se řídí i ve Šlapanicích. V minulosti zde např. byly již mnohokrát osazeny koše na odpadky, ale nikdy to jaksi nebylo ono. Však vidíte na prvním obrázku, jakási monstra se stříškou. Až teprve nyní, za vládnutí strany Smradlavé Šlapanice a v rámci projektu "Otevřená zadnice", přišla ta správná inovace. Z košů byly odstraněny stříšky a teď už nic nebrání dešťové vodě, aby do koše pronikla a napomohla tak ekologickému rozkládání odpadových biosložek. Pravda, na dně koše je sice otvor, ale ten je zanesený dřív, než bys řekl slepice. Nové smradlokoše jsou postupně vyměňovány za staré, nepáchnoucí. Bohužel při jejich rozmisťování ale dochází k nechtěným omylům.

Na tomto obrázku vidíme příklad nesprávného umístění vůči lavičkám, na kterých lze spočinout pouze při východním větru.

A zde  (viz ŠZ 2/2019) je správné umístění: při východním větru lze k odpočinku použít lavičku vlevo a při západním proudění tu vpravo!

A tak je dědina nejen vyzdobena pytly, ale obohacena i o nové smrady! Pokrok prostě nezastavíš! Čest čisté práci!

 

Kudy jezdí popeláři, tam se dobře daří...                  19. května 2019

To by jeden nevěřil, že i v popelářské praxi existují pro Šlapanice či jiné obce vychytané postupy, jak co nejrychleji udělat co nejvíc práce a kvůli minimalizaci nákladů využívat také terénu. Ale i tady najdeme značné rozdíly v přístupu. V následující tabulce je popsáno několik konkrétních příkladů rozdílů mezi prací obyčejného, prostého popeláře (do konce roku 2018) a moderního popeláře, který se na kuka voze chlubí nápisem Ekologie!!!

Prostý popelář

Ekologický popelář

Začíná pracovat již před šestou hodinou ranní a jako první obslouží Brněnskou, aby pak v ranní dopravní špičce nezavazel na frekventované komunikaci Začíná pracovat po sedmé, aby překážel v ranní dopravní špičce. Práce na Brněnské však nedokončí a v její polovině zahne na jednosměrnou Sušilovu, kudy v tu dobu vozí rodiče děti do mateřské školky a tak ji beznadějně na půl hodiny zašpuntuje
Při obsluze svažitých ulic využívá fyzikálních zákonů a díky hmotnosti a zemské přitažlivosti z kopce vždy popojíždí pouhým odbržďováním a zároveň obsluhuje obě strany ulice Při obsluze svažitých ulic obsluhuje vždy jen jednu stranu ulice a tak celou polovinu činnosti ekologicky popojíždí do kopce, ekologicky řadí jedničku a ekologicky se rozjíždí na plný plyn a o to déle překáží dopravě, zejména na Brněnské
Úzkou uličku Jungmannova plnou zaparkovaných aut nejprve projede za pár vteřin na její konec, tam se v točně otočí a cestou zpět samospádným popojížděním z kopce ji obslouží Otočí se již před vjezdem do ulice Jungmannova a celou ji do kopce projede nebezpečným couváním v úzké mezeře mezi zaparkovanými auty a po celou dobu couvání (zhruba 5 minut) hlasitě pípe varovným signálem zpátečky. Dále pak postupuje jako prostý popelář
Do uzoučké a navíc jednosměrné ulice Komenského vjíždí na její začátku a popojížděním z kopce ji obslouží Do uzoučké a navíc jednosměrné ulice Komenského vjíždí zásadně až v polovině její délky z Kollárovy a tu polovinu jednoduše a s patřičným zvukovým efektem odcouvá do kopce a v protisměru.  K couvání tak donutí i případné vozidlo do ulice vjeté dle platných předpisů

Inu proč přemýšlet hlavou, když to jde udělat i ekologicky!

 

Překotný vývoj                                                              16. května 2019

   

v oblasti vědy a techniky způsobil, že během pouhého týdne používání byly nové schody spojující perón s nebahnitou starostčinou přístupovou polňačkou kompletně vyměněny za ještě novější typ a doplněny i o na první pohled solidní a bezpečné zábradlí !!!

 

Po schodoch, po schodoch, poznávam poschodia           11. května 2019

 

S lítostí oznamujeme, že na nové železniční zastávce došlo k očekávané havárii. Pohyblivé schody spojující perón s nebahnitou starostčinou přístupovou polňačkou se skutečně daly do pohybu, bohužel samy. A je po schodoch .... :-)

 

Takový schody do nebe, postavit chtěl bych pro tebe...    8. května 2019

 

S radostí se ctěnému obyvatelstvu oznamuje, že na železniční stanici Šlapanice - zastávka byl včera uveden do provozu zbrusu nový eskalátor*) nejmodernějšího typu. Čest vaší památce!

*) eskalátor = pohyblivé schody

 

New fashion from Šlapanice ...                                         5. května 2019

 

Šlapanice jsou sice malé městečko, ale svým významem přesahují do velkého světa. Ač se to zdá neuvěřitelné, například v módě Šlapanice světu jasně vévodí. Uveďme si příklad z konce dubna 2019, kdy si ve Šlapanicích připomínali výročí osvobození. Pietnímu aktu v minulosti vždy vládlo důstojné oblečení, v případě pánského odění to tedy byla klasika – kravata a sako. Módní tvůrci šlapanického úřadu však letos od klasiky upustili a přišli s převratnou novinkou. Kravatu a sako nahradily sportovní a teplákové bundičky. Vrcholem důstojnosti piety a úcty k osvoboditelům jsou pak ruce v kapsách (viz manekýn na snímku vlevo). Ňů fešn z Půlpánova, to je prostě in!!!

Pozn.: když už se zadaří tak pitomá fotka s rukama v kapsách, normální člověk by ji smazal. Blbec ji klidně zveřejní!

Zdroj veselí poskytl FB Národního výboru města Šlapanice.

 

Ať žije První pytlový máj ...                                              1. května 2019

  

V minulosti měla výzdoba na státní svátky podobu státních vlajek. Ve Šlapanicích však žijí moderně a proto je i výzdoba pytli s odpadem zcela na místě. Stejně vkusnou výzdobu lze očekávat i za týden, kdy svět vzpomene Dne vítězství nad fašismem. Ať žijí čisté Šlapanice (pouze mírně zasrané pytli i ve sváteční dny).

 

O soudružce, která kecá ...                                               28. dubna 2019

  

Byla jednou jedna soudružka (starostka) a ta kecala jak mladý vrany. Nejnovější blábol najdete na FB vísky Šlapanice. Soudružka zde tvrdí, že socha Rudého Armějce (památník) je „věnován padlým vojákům, občanům Šlapanic i obětem války v koncentračních táborech“. Soudružka totiž neví, že její, tj. městský web, ale tvrdí něco úplně jiného a sic, že socha je skutečně projev díků Rudé armádě (viz zmínka občanky C). Soudružko starostko, copak ty nevíš, že obětem koncentračních táborů je věnován „březový“ kříž na hřbitově??? Vždyť jsi tam taky pokládala věnec!!! Aniž  bys tušila proč, že? Tak se běž stydět do Bedrásek na náves a za trest napiš 100x: Jsem sice nevzdělaná, ale o to víc umíněná!

Zdroj veselí poskytl FB a web Národního výboru města Šlapanice.

 

Piráti v zastupitelstvu...                                                 25. dubna 2019

Česká televize ve svém hlavním zpravodajském pořadu Události v pondělí 22.4.2019 uvedla reportáž o řidičích-blbech, kteří jsou schopni se otáčet kdekoliv, včetně dálnic - viz:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100422/video/689842

V čase 2:07 lze vidět i záběry těchto pomatenců. A hrome!!!! Ta otáčející se červená dodávka!!! Ta pomalovaná! Hmm, nějak moc připomíná automobil jistého koaličního zastupitele Šlapanic!!!! Jo, správně, toho před jehož domem se záhadně objevila dopravní značka „jednostranný Průjezd zakázán“, samozřejmě mimo schválený dopravní pasport. To je teda od ČT pěkný prasáctví, takhle něco prozrazovat o bezúhonných občanech! Ach ty prokleté identifikační malůvky na autě! Ale vysvětlení chování spíše hledejme v nápise na zmíněném automobilu. Prostě když někdo mlátí hlavou do balónu, tak se to přece někde musí projevit, někdy na silnici, jindy v zastupitelstvu ...

 

Zatloukat, zatloukat a zatloukat ...                                  23. dubna 2019

Tedy v našem případě nejde o hřebíky, nýbrž o to, jak si z občanů udělat prdel. Vraťme se ještě k nedávnému blokovému čištění – viz Zrcadlo 3. dubna. Firma provádějící čištění to dost zdrbala, neb na ulici Komenského umístila přenosné dopravní značky se zákazem stání kvůli onomu čištění o týden dříve (na 3.dubna) než je zveřejněný čistící plán města (správné datum: 10. dubna). Na tuto skutečnost upozornili občané. A co se stalo? Město prostřednictvím facebooku uvedlo, že se bude čistit dle plánu, čili 10. dubna. Jenže to by se muselo změnit i datum na přenosných značkách. Ač vyhláška říká, že tyto značky se musí umístit nejméně 7 dní před datem platnosti (=blokového čištění), ještě v pondělí 8. dubna po nich nebylo ani vidu ani slechu. Na dotazy občanů, proč se bude čistit znovu uvedlo tiskové oddělení úřadu, že se nebude čistit, ale jen dočišťovat!!! No že by se někdo chytil za hlavu a raději se slušně  omluvil za chybu, to ve Šlapanicích nemůžete čekat! Zásada je nic nepřiznat, z občanů udělat blbce a ještě se tvářit mile. A čeho se tím dosáhlo? V případě prvního nesprávného termínu čištění uposlechla zákazu stání jen asi polovina řidičů, ta druhá, informovanější, si byla vědoma toho, že jde o omyl a zůstala parkovat. V případě druhého termínu uposlechla opět jen polovina a to ta, které před týdnem uposlechla a přeparkovala domnívajíc se, že jde o omyl tentokrát, vždyť se přece čistilo před týdnem. Výsledkem bylo, že kvůli zmatku ve značení a termínech v žádném případě nešlo ulici čistit pořádně! A pak následovala ona drzost od tiskového oddělení (ale my nic, my muzikanti, my jsme JEN reprodukovali informace jiných). Opět si připomeňme, že z různých reakcí na různé věci je patrno, že soudružka starostka pročítá FB města několikrát denně. Tentokrát mlčí a mlčí, ač očividně ví, že tu někdo lže! V oněch dnech se konalo i zasedání zastupitelstva. A myslíte, že někdo ze zastupitelů, ať už koaličních či opozičních, celou lež nadnesl k projednání? Že by o ní nevěděli? Hmm, zajímavá příprava na zasedání! Ale nakonec, je to možné. Když např. jeden „čistý“ zastupitel ještě na konci ledna 2019 chystal svoji popelnici ke svozu ve čtvrtek (!!!) ač už měsíc probíhal svoz v jiných termínech, hned je vidět, jak moc se zajímá o dění v obci! A tak nezávisle čistí opět pokročili v morálce. Už lžou úplně transparentně! Prostě ubožáci ...

 

Občane třiď a polib nám řiť!                                            15. dubna 2019

Jistě každý ví (každý = mimo vládní koalici), že letitý problém Šlapanic je v nedostatečné frekvenci odvozu kontejnerů s odpadem. Po zavedení třídění (zhruba před rokem a půl) se situace ještě zhoršila. Stížností občanů byla fůra, náprava žádná, jen blbé řeči. Ale nyní nastal zlom. Rada Města totiž JIŽ (po letech!!!) zjistila, že „frekvence svozu je nedostatečná a schválila její navýšení“. To je ohromující a převratná zpráva, že? Rada JIŽ zjistila..........!!!!!! TVL, mně jebne, fakt! A aby to nebylo tak jednoduché, tak tito inteligenti z Rady vnesli do odvozu další chaos, neb v liché týdny se vyváží jindy než v sudé!!!! A např. odvoz biodpadu se zmenšil na pouhou čtvrtinu (dříve 2x týdně, nyní 1x za 14 dní), ale podle Rady jde o navýšení!!!! Jde o drzost nebo mdlou inteligenci? Tuto otázku si občané kladou už dost dlouho, ale nyní mají jasno: drzost to není! Ačkoliv: na kontejnerech s bioodpadem se objevily cedule, že si máš, občane nasrat a odvézt si ten svůj bordýlek sám a nebo raději netřídit. A to určitě drzost velkého kalibru je!

   

Pozorného čtenáře zaujmou i nálepky na kontejneru. Zatímco jedna cedulka se chlubí „komplexními službami v odpadovém hospodářství“, druhá cedule onu komplexnost vyvrací tím, že se prostě nebude vyvážet podle potřeb! Takovou krávovinu je schopný vymyslet pouze šlapanický úřad pod vedením Nezávisle Čistých, kteří svojí pitomostí dědinu ještě víc zaneřádí!

Lepší než vyvézt narvaný kontyš je buzerovat lidi. Huráááá!

 

Snad jsem si zmýlil odjezd vlaků ...                                  8. dubna 2019

aneb několik zastavení u nové zastávky!

Tak Šlapanice konečně mají novou vlakovou zastávku. A hned je to poznat! Např. ranní automobilová kolona na příjezdu do Slatiny se zmenšila nejméně o půl auta. Tak výrazné zlepšení nečekal snad ani ten největší optimista.

Po dokončení díla po sobě všichni vzorně uklidili, pravda, místy až přehnaně. Během stavby byl u vjezdu z polňaček na normální komunikace v pohotovosti úklidový stroj, který nečistoty po vozidlech stavebníků hned uklízel. Ovšem v duchu hesla „Bordel nesmí opustit svůj katastr“.

Moderní pestrobarevné vlakové soupravy uspokojí i nejnáročnějšího cestujícího. A navíc – při rozjezdu skoro nejsou slyšet, neprodukují žádné výfukové čmoudy a při brždění neskřípou. Ba ani ten nádražní rozhlas neruší okolí.

       

Na všech třech nástupištích vládne pořádek. A pokud se náhodou cestující přicházející po „nebahnité“ úpravě  polňačky (informace starostky) od Pardálova k jižnímu nástupišti zasviní a hrozilo by znečištění nástupiště či vlakové soupravy, mají k dispozici úklidové prostředky. A od čtvrtka 4.4.2019 je přímo v podchodu zřízena i umývací linka. Dosud bylo sucho a tak stávající hladina vody cca 2 cm bohatě postačuje. V případě dešťů lze předpokládat, že se hladina vody úměrně zvýší a tudíž dokáže umýt i silně zablácenou obuv. Navíc je přístup k jižnímu nástupišti po hlinitém svahu, kde občané jen lehce sklouznou aniž by se ušpinili, chce to jen trochu nacvičeného grifu. Proti pádu slouží i nainstalované bezpečnostní madlo (viz obr.). Při opačné cestě z vlaku domů se přímo nabízí omytí v hojném množství kaluží na cestě k Pardálovu. A chvályhodná je i skutečnost, že pro výjezd z nástupiště na polňačku se pamatovalo i na cyklostezku.

 

A teď vážněji. Je jistě nesporným faktem, že nová železniční zastávka by mohla být nejen přínosem, ale je dokonce i pěkná. Jenže jaké služby poskytuje? Po trati se plouží v dnešní době naprosto šílená prehistorická vozidla, soupravy jsou složeny z vozů nejen různých barev, ale i typů, prostě muzeum, které s vlakem nemá nic společného. Železný šrot na kolečkách! A pokud např. v neděli po ránu, čili v době nejmenšího provozu, přijede do Šlapanic vlak vypravený ze Židenic (což je zhruba 10 km) s 12 minutovým zpožděním, hmmm .... A sotva po týdenním plném používání stanice prosákla do podchodu voda. Za dlouhodobého sucha!

A přidejme další Jenže. Jistě si vzpomenete na pohádku z dětství a na Kocourkovské. Ti když stavěli stodolu, tak napřed postavili střechu, tu museli zvednout a pod ní postavili zbytek stodoly. Ve Šlapanicích je tomu podobně. Tam zprovoznili železniční zastávku, jenže k ní není pořádná cesta. Přesněji, jedna je – po ulici Jungmannově, ale ta se má v brzku rekonstruovat. I když ...., současní neumětelové na radnici to stejně nedokážou realizovat. Leč pozor – podle nejnovějšího vydání Šlapanického zpravodaje 2/2019 bude rekonstrukce Jungmanky zahájena v červnu t.r.. A druhá přístupová cesta od Švehlovy se prý bude dělat ve druhé polovině roku. Mistrně časově naplánováno, oba přístupy ve stavbě současně, vskutku dobrá práce čistěnezávislé radnice. Prozatímní druhá možnost jak se dostat na vlak je tedy od Pardálova – Švehlovy. Jenže to je polňačka a tak bude záležet na počasí, zda ji někdo použije či ne. Navíc z této polňačky není na nástupiště udělán přístup, čehož důsledkem je, že si tudy lidé hledají cestičku hlínou nahodile. Svah byl původně upraven a oset trávou, škoda, po týdnu používání vzhled dost utrpěl. Ale neviňme cestující, nýbrž pitomce, kteří se měli o slušný přístup dávno postarat. Na dotazy občanů soudružka starostka odpovídá zajímavě. Jednak prý polňačka má být „nebahnitá“. Hahahaha, tak tenhle fór se ti, soudružko, povedl. Druhá odpověď je ještě vtipnější: radnice JIŽ prý jedná s majiteli přilehlých pozemků a POKUD se domluví, tak se v druhé polovině roku (tj. co? srpen nebo prosinec?????) bude polňačka kultivovat. TVL, to je teda ale odpověď!!!! Ta ženská je snad pod drogama (citace Vesničky mé střediskové)! Je ta ženská tak drzá a nebo jen prezentuje svoji inteligenci? Tak soudruzi v době zprovoznění JIŽ jednají, toť úžasný poznatek!!! Jak jsou ale šikovní a předvídaví!!! (oslavte to na Chaloupce s námi, hahaha!!!!). Inu retardovaní Čistí a s dvouročním skluzem, pro samé stromky prostě nemají na práci čas! Pikantní také je, že klíčovým majitelem oněch pozemků je člověk, kterého před pár lety čistá soudružka veřejně pohanila a vyhodila z úřadu. Tak schválně, jak to dopadne, děti?

A závěrem ještě jedna legrace. Někdy v listopadu loňského roku zveřejnil šlapanický úřad na FB skvělou zprávu. Jednak že vlaky budou novou zastávkou projíždět 90 km/hod., což v občanech vyvolalo oprávněné veselí (viz Zrcadlo 14.11. a 7.12./2018) a také, že na nové zastávce budou 3 nástupiště. Že šlo o lež poznalo hned i malé dítě. A teď nastupuje ta legrace. Tiskové oddělení úřadu se od zprávy distancovalo, prý jen převzalo informaci SŽDC. Jenže každej, podotkněme KAŽDEJ!!!!, normální člověk musel hned vědět, že se do úzkého terénního zářezu nemohou 3 nástupiště vejít (a k čemu by bylo to třetí???). Takže každej by se po přečtení takové zprávy zamyslel a raději se ještě přeptal, jestli nejde o chybu! Každej kromě tiskového oddělení úřadu, to klidně fake news bez přemýšlení zveřejní. Což ve Šlapanicích vedlo k vyhlášení nové soutěže: kdo nenajde třetí nástupiště, může úředním píáristům nakopat do řiti!!!!!

Pěkný pohled, že? Vizitka kvalitní Čistě Nezávislé práce!

 

Zablokovaný rozum aneb ani jeden týden bez průseru!     3. dubna 2019

Ani v tomto týdnu šlapanická radnice nevynechala příležitost udělat si z občanů prdel. Její oficiální média tvrdí, že blokové čištění ulice Komenského proběhne 10. dubna. Leč dopravní značky umístěné na této ulici informují, že k blokovému čištění dojde 3. dubna! Otázka pro chytré děti: kdy dojde k blokovému čištění Komendy? Odpověď: až naprší a uschne. Soudruzi chybu zjistili (ovšem na základě upozornění občanů, sami totiž vědí hovno, co se ve vsi děje) a situaci přehodnotili tak, že blokové čištění prý přece jen bude a to 10. dubna. Při svém půlpánovském půlmyšlení ovšem zapomněli, že přenosné dopravní značky omezující stání v daném místě při příležitosti blokového čištění je třeba na místo umístit nejméně 7 dní předem, což už rozhodně nestihnou a nařízení dopravní vyhlášky nesplní. Že je v takovém případě platnost dopravního značení přinejmenším diskutabilní už je jim jedno. Jak ukazuje praxe, voni půlpáni nějaký vyhlášky stejně neřeší! Inu půlpáni!

Ale ať už čištění proběhne nebo ne je v konečném důsledku úplně jedno - viz foto výsledku nedávno "čištěné" Jungmanky!!! Čest práci!

 

Stesky šlapanické cyklostezky...                                    1. dubna 2019

Každý jistě zná a používá známý portál mapy cézet. Informace na něm jsou poměrně velmi seriózní a situace aktualizované. Nejinak tomu bylo např. loňského září, kdy část Šlapanic postihlo dementní zjednosměrnění. Pouhých 14 dní po akci se tato skutečnost objevila i na mapách. Podobně v prosinci 2018, kdy byla uvedena do částečného provozu nová železniční zastávka. Opět stačily dva týdny a šup, zastávka je v mapách. Loni v květnu se vedení Šlapanic nezapomnělo pochlubit „novou“ cyklostezkou, která vznikla vyasfaltováním polňačky od Černého splavu do Bedřichovic a  na kterou se od té doby hrne bláto z vedlejších cest. Leč tuhle změnu v mapách nenajdete dodnes. Ba i fyzické značení na místě samém naviguje pěkně po staru, tj. po silnici! Tak až vám zase někdo bude kecat, že vyrobil cyklostezku, buďte opatrní, žádná totiž neexistuje!  A pokud, tak jen v nadšených myslích pomatených aktivistů!

PS: Jediné rozumové vysvětlení je, že jde o soukromou cyklostezku, kterou si soudružka starostka nechala zpříjemnit cestu do práce.

 

Co někde přebývá, jinde chybí...                                        25. března 2019

Jistě si vzpomenete, jak čilí nezávislečistí soudruzi a všeznalí aktivní půlpáni loni na podzim umístili po dědině fůru nových dopravních značek. Některé dokonce logicky – viz např. křižovatka Hřbitovní – Hřbitovní, kde při sjezdu od hřbitova dlouhá léta platila zcela nesmyslná přednost zprava ze slepé části. Z větší části však šlo o nelegální umístění dopravních značek v rozporu se schváleným plánem (pasport). A jak tedy soudruzi leckde značky přemnožili, jiná místa zcela ignorovali. Jedním z těchto míst je křižovatka Jiříkovské a Zemědělské. Ze strany Zemědělské sice kdysi byla umístěna značka „Dej přednost“, ale tu už dávno odvál čas. A na Jiříkovské už raději žádné značky nejsou. A tak při jízdě z Jiříkovic po krásné asfaltce přijedete k Zemědělské a ouha – je to přednost zprava, není to přednost zprava? A pokud ano, do prdele PROČ? Jenže nikdo, ať už jde o úředníka, zastupitele či městskou policii si toho nevšímá. Prostě se čeká, až dojde k nějaké nehodě. Na ilegální značku "Průjezd zakázán", která se záhadně objevila u domu jednoho soudruha radního, prachy jsou, tam kde je značení opravdu potřeba se nic neděje! Protože nám, Čistým a Nezávislým, je bezpečnost úplně u prdele, i když tvrdíme opak!

 

Šlapanický zpravodaj 1/2019 opět nezklame a pobaví   17. března 2019

V tradičním hodnocení nejnovějšího čísla Šlapanického zpravodaje 1/2019 si netradičně všimneme nejprve toho, co v čísle vůbec není. A to – omluva soudruha místostarosty! Oč jde? Vraťme se k číslu předešlému a to 6/2018, kde se soudruhovi místostarostovi (ale i celému neschopnému PR týmu) podařila pořádná bota. Otiskli totiž kalendář svozu odpadu s fatální chybou – viz Zrcadlo 16.12.2018. A tak by nyní obyčejný občan očekával, že se soudruh omluví a že kalendář svozu se otiskne znovu a bezchybně. Jenže hovno! Na prosincovém zastupitelstvu dotyčný nezávislý soudruh místostarosta tvrdil, že se již omluvil a tím to považuje za vyřízené. Ano, skutečně se omluvil, ale jak? Pouze na městském facebooku (který čte asi 5,52 občanů) a to ještě vynuceně na základě ostré kritiky. Že by se ale omluvil ve zpravodaji, tedy v médiu, kde byla jeho pitomost otištěna, už ne. Čímž dal najevo svoji inteligenci a slušnost. No proč ne, že ...

A teď už k číslu 1/2019. Na straně 5 najdeme zmínku o rozšíření hřbitova, kde se dozvíme i fakt, že zde přibude 50 (!!!) nových parkovacích míst!!! To je ovšem docela bombastické tvrzení! 50 parkovacích míst totiž zabere značnou plochu a ta v těch místech jaksi není. Tedy pokud neuberou místo nebožtíkům! A navíc, proč 50 míst a zrovna zde, u hřbitova? Zřejmě jako náhrada za ty zrušené na Těsnohlídkově. Takže soudruhu občane, zaparkuj u hřbitova a pak alou pěšky domů na Těsnohlídkovu!

Na straně 6 jsou otištěny „Programové priority RM pro období 2018-2022“. Jako bezkonkurenčně nejlepší prioritu můžeme označit tuto: v oblasti dopravy „příprava a realizace koncepce parkování ve městě“!!!!!! Ty vole, tak z toho padni na zadek, občane! Nejdříve (a zejména v r. 2018) doslova zku.ví dopravu a parkování v dědině a tatáž parta hned poté již bude „připravovat a realizovat koncepci“!!!! To prostě nevymyslíš, to musíš ve Šlapanicích zažít! Takže podle jaké koncepce zpotvořili třetinu dědiny v předešlém roce? Správná odpověď: podle žádné a dokonce za cenu porušení oficiálního dopravního pasportu. Takže jaká že teď koncepce s křížkem po funuse? Takovou krávovinu může napsat opravdu jen drzoun, nepříčetný a nebo podepsaná starostka obce! Nádherně a lidsky zní i následující bod – podpora bydlení pro seniory. Bez bližšího vysvětlení samozřejmě jde o zbytečnou agitku a populismus (opak je pravdou, např. zrušení zastávky Seniorbusu na Sušilové). A jdeme do finále s plánem rekonstrukcí ulic (vznosné heslo „jedna ulice ročně“). Zde se opět objevuje jméno ulice Jungmannova, ovšem jen v přípravě. Projdete-li si zpravodaje za poslední 4 roky, zjistíte, že první zmínka o přípravě Jungmanky je z roku 2015 a pak se pravidelně toto slovní spojení opakuje, zejména v posledním roce v každém druhém čísle. Výsledkem je ovšem (správně): hovno! Kecy, kecy, příprava, plány, kecy a kecy a furt nic!!!!!! I další zmiňovaná ulice Komenského – dle předloňských informací se měla realizovat už letos, na podzim však soudruzi couvli a přesunuli na přesrok a nyní se dozvídáme, že je v přípravě!!! Tak absolutně neschopné vedení dědina fakt ještě neměla!!!

Na straně 6 najdeme i další starostčin blábol o dopravní obslužnosti „Pardálova“. Soudružka sice stále jedná s příslušnými organizacemi o jízdním řádu, ale jaksi nevzala v potaz, že i železnice má svá pravidla. Ostatně, tento problém zde Zrcadlo nastínilo už v r. 2014 a jak vidno, mělo pravdu.

Strana 11 a „šlapanické rozpočtové snění“. Autor, hrdinně skryt pod jménem MO KDU-ČSL, zde popisuje rozpočtová harakiri a neskutečné blábolení Čistých a neZměněně Nezávislých. Ač se v minulosti mnohokrát ukázalo, že v řadách hochů a děvčat z lidu žádní lumeni nejsou, tentokrát mají pravdu. Po 4 letech vlády Čistých populistů neschopných ničeho totiž už lze statisticky vyhodnotit bláboly a realitu. Článek KDU tak dokazuje pravdu zmíněnou zde výše (viz plácání furtdokola v Programových prioritách).

Na straně 11 najdeme i článek o povinnosti čipování psů. Tentýž text obdrželi majitelé psů i do schránek a není jasné, proč byl i ve zpravodaji otištěn se stejnou jazykovou chybou. Ale i věcně je text vtipný. Píše se zde totiž o psech a nikoliv o fenách. A taky o tom, že se opatření netýká psů označených tetováním provedeným před 3.7.2011. Těžko si totiž představit případnou kontrolu. Psi totiž sebou nenosí občanku a málokdy jasně odpoví na lidskou otázku kdy že se narodili. Vtipné!

Článek na straně 20 má název Nejstarší občan. Jenže se v něm nedočtete o nejstarším občanovi (ten zde dokonce není vůbec zmíněn), ale o bývalém nejstarším občanovi. Název článku je tedy dost zavádějící, ale to literárnímu gigantovi v podobě kronikáře města vůbec nevadí, ostatně jako častokrát před tím.

A jsme na straně 22. Myslivec Jožka se zde pasuje za znalce stavebního zákona, což dokládá neustálým opakováním slov „já se domnívám, že“, popř. „myslím, že je to tak“. Ale už žádná věta o tom, jak je to doopravdy. Dobrá rada: myslivče Jožko, vykašli se na něco čemu zjevně nerozumíš a raději si hlídej čokla. Ten tvůj si po Kolíbce a Hájku totiž pobíhá na volno a tu tam se zakousne i do srnky. Tak si zameť před vlastním prahem!

A skončíme "posilvestrovským povídáním" otištěným na téže straně. Píše se v něm o černé skládce, kterou založil spolek Čisté Šlapanice navzdory svému názvu. Bordel byl urychleně uklizen po odeslání článku redakci a ještě před vydáním tohoto čísla ŠZ (zjevné vynesení informací). Což ale nemění nic na tom, že Čisté Šlapanice si čím dál častěji kálí do huby!

Čest práci!

 

Tibete, Tibete, blbci mají repete...                                10. března 2019

Šlapanice vyvěsily tibetskou vlajku a Čína se podělala strachy!

Vedení šlapanické radnice se i letos rozhodlo veřejně demonstrovat svoji nevzdělanost a opět podlehlo mainsteamu. Nepoužívat vlastní rozum a papouškovat dav, toť zřejmě krédo současné radnice, které to předvádí kde může, ať už jde o svoz odpadů, investiční akce nebo vyvěšováním vlajek. Inu kam liberální vítr, tam šlapanický plášť...!

(viz i Zrcadlo 10. března 2018 - stav trvá)

 

Zkóška sirén, sláááváááá...                                             5. března 2019

Vždy první středu v měsíci a v pravé poledne probíhá v tomto státě zkouška sirén. Nejinak je tomu i ve Šlapanicích. Ale protože dědina nemá jen sirény ale i zařízení hrdě zvané výstražný systém, to by bylo, abychom se neukázali jako světoví. Několik minut před pravidelnou zkouškou se z ampliónů ozve lidský hlas, který oznamuje, že zkouška proběhne. Světovost spočívá v tom, že se totéž oznámení ozve i v několika dalších světových jazycích!!! To aby se zahraniční hosté ve Šlapanicích nevyděsili. No, proč ne. Poté se ve 12 hodin ozve siréna a po ní se, jak slušnost velí, poplach i odhlásí prostými slovy: proběhla zkouška sirén. Jenže tentokrát už pouze v češtině. Na zahraniční hosty se normálka vys...e. A je to furt stejné: šlapaničtí půlpáni prostě odvedou jen půlpráci!

 

Občané, podílejte se...                                                     25. února 2019

Bejvávalo, že zhruba měsíc po komunálních volbách (vesměs říjen) se zaktivovaly komise a výbory, jakožto podíl občanů na dění v obci. Volební subjekty si do nich nominovali své lidi a bylo. Volby 2018 jsou však ve Šlapanicích zajímavé tím, že ač už je konec února 2019, nic moc se neděje. Teda kromě toho, že vedení radnice teprve vyzývá občany, aby se „podíleli na životě v našem městě“. Výzva vypadá nádherně demokraticky, ale podívejme se problematiku blíže. Zajímavé totiž je, že mnohé komise byly úplně zrušeny. Což by bylo oprávněné snad jen u komise dopravní, která se v minulém volebním období podílela na zprasení dopravy v dědině. Ale jiné? No a některé komise (např. tisk, informace, média) se změní na výbory. Hle, sem ale vedení města už dobrovolníky neláká, protože do výboru si my, soudruzi co spolu mluvíme, dáme koho my budeme chtít a žádný rušící elementy z lidu tu nebudeme trpět. Za odměnu však zřídíme dobrovolnou Redakční radu Zpravodaje. Tady se aktivní občané mohou vyřádit. Ve skutečnosti však jako jelimánci budou suplovat práci mimořádně neschopného tiskového oddělení úřadu. Čili asi takto: dobrovolníci se za odměnu asi 500,- ročně budou upřímně snažit o zlepšení situace a stávající zaměstnanci si za 25 000,- měsíčně budou válet šunky a z podnětů dobrovolníků budou mít akorát prdel. Vždycky tomu tak bylo a tak i v době vládnutí nejslabšího porevolučního vedení úřadu to nemůže být jinak! Tak občané, běžte se podílet! Čest vaší (zbytečné) práci!

 

Svatoušci, bordeláři a lháři...                                           20. února 2019

   

Tož to máte f téch Šlapánicách takový lidi. Nekeří só slušní, nekeří míň. Dneska si povíme neco vo téch, keří si říkajó čistý duše. Přes solidní začátek svéch projevů se časem nejak sami pasovali do svatéch a jedinéch keří majó pravdu. Tak např. vlůni v létě napsali na svoju xichtoknihu úžasné blábol vo tom, že si pré nekdo postavil chalupu f chráněný krajinný oblasti. No, mezi nama, jak nekdo může vypustit z huby tak lehce ověřitelnó lež a eště ju transparentně hodit na web? Samo že to néni pravda, to pozná každé, gdo se kókne na vobyčejnó turistickó mapu nebo na katastr. No ale zpátky k čistém dušám. Za pár měsíců se chlubili tém, že nasázeli nový stromky. Ale jaksi už zapomňéli na to, že sázení předcházelo vyčištění teho místa. A tak ten bordél hodili na hromadu kósek bokem. Jenže přesně to téch míst, gde je ta „chráněná krajinná oblast“ (ta oblast se ale ve skutečnosti nazývá jen „přírodní památka“). No podívéte na svatóšky, tak jiný pomlóvajó (ku.va, gdyby to aspoň byla pravda) a sami v téch saméch místech dělajó bordél. A co hůř, vůbec si teho dál nevšímajó. Až dyž ve Šlapáňským zpravodaju vyšla občanská kritika, tak nečekali do dubna na akcu „Huklidíme Česko“ a po štyrech měsícách sem přišli a huklidili. Jak? Jednoduše, udělali velké fajr a ty klacky a bordél naházeli do vohňa. Vohniště vtipně zapálili 1,5 metra vod hranice „přírodní památky“, aby nigdo neměl blbý řeči. 

Vtipně si říkajó že só Čistí, ale vidíme, že hovno! Bordeláři a lháři! Tož tak to je!!!!

 

 

Zlepšení služeb!                                                                12. února 2019

Vedení Šlapanic se rozhodlo vyjít vstříc pořádkuchtivým občanům a nově zavádí prodlouženou pracovní dobu Sběrného střediska odpadů a to o víkendech. Alespoň to tak uvádí Šlapanický zpravodaj č. 6/2018. Samozřejmě šlo o čistý žert, pardón, o žert vládnoucí strany Čistých. Bohužel k nějaké omluvě v následujícím čísle ŠZ jaksi nedošlo. Protože na vás, milí občané, zvysoka kálíme!

 

Sněží, sněží ....                                                                  2. února 2019

Tak nám začala zima. Např. 8. ledna od rána chumelilo až běda. A počasí nepočasí, všichni chtějí vyjet auty. Bohužel i ti, kteří v době sněžení na silnice nepatří. A tak došlo k čemu došlo. Kopec mezi Kobylnicemi a Šlapanicemi – uvízlý kamion. Zde naštěstí zasáhla městská policie a koordinovala vyproštění. Případ se dokonce dostal na facebook města, ale něco tam nesedělo. Zatímco když je na FB nadnesen nějaký závažný problém, většinou se objeví reakce maximálně 10 – 20 občanů. Chválu na výše zmíněného příslušníka MP však tentokrát vyjádřilo na 220 přispěvatelů. I podprůměrný idiot pochopí, že to není normální a že se Šlapanice staly předmětem vtipu. Toho dne se podobný případ stal i ve stoupání Brněnské. Také uvízlý kamion, který se navíc v nepřehledném místě dal těžko objet. A ranní dopravní frekvence na Brněnské je mnohonásobně větší než na Kobylnické. Také zde vše proběhlo za přítomnosti MP. Příslušník se zde také jal situaci řešit. Jednou rukou držel telefon v dobré víře přivolat pomoc a druhou rukou mimoděk při hovoru gestikuloval. Bohužel v ní držel svítící směrovku. Což řidiči pochopili jako pokyn k předjíždění kamionu a ...  výsledek si můžete domyslet. A obdobný případ se stal i 28. ledna. Opět sněžení, opět kamion v kopci Brněnské. Opět komplikace pro ostatní. Trolejbusy stojí, lidé nemohou do práce, k lékaři ... A zde je to podstatné. Jak je možné, že chválíme policisty za jejich normální práci a plnění povinností (to bychom mohli chválit i každou pokladní v supermarketu), ale nikdo nepokutuje ty blby v kamionech, kteří se v hustém sněžení klidně vydají na silnice a komplikují tak život stovkám dalším občanů. Přitom dnes má každý v mobilu meteoradar a dobře ví, že za dvě hodky sněžení přestane a může klidně vyjet aniž by byl sobecký k ostatním.

Když sněží, je to komplikace i pro popeláře. Hlavně kvůli nesjízdnosti kopcovitých komunikací. A to se stalo i 28. ledna. Kvůli sněhu prostě nesváželi. Městský úřad slíbil svoz na další den, což se samozřejmě dalo pochopit. Jenže uplynuly další 3 dny a ...  nic. Nikdo na úřadě si nevšiml, že popeláři prostě dosud nepřijeli a nepřijeli protože je nikdo neinformoval o sjízdnosti či nesjízdnosti šlapanických komunikací. Ve Šlapanicích se o odpady totiž nikdo nestará. Nebo jo?

 

Ty vole, to snad není možný...                                       26. ledna 2019

aneb když veganská prodejna nabízí vepřovou kýtu!!!!!!!

   

Ve dnech minulých se v jedné podivné republice vzpomínalo výročí upálení Jana Palacha a dalších lidských pochodní. Jak jinak než po česku, čili mediálně přehnaně a tím pádem nedůstojně. A co nepodělala celostátní média, dodělaly Šlapanice. Nastojte: nějakého chytrolína napadlo uspořádat vzpomínkovou akci i ve Šlapanicích. Fajn. A jako důstojné místo bylo vybráno prostranství u sochy rudoarmějce!!! Nevěříte? Je to opravdu tak!!! Nějakej totální vypatlanej debil dokázal výběrem místa zhanobit památku lidských pochodní! Absolutní morální hnus! Možná by se ještě dalo pochopit, že nápad pochází z nějaké mladé a neklidné kavárenské nevzdělané hlavy, která jen zúročila své školní a životní nevědomosti. Jenže – pozvánka na morálně zhovadilou akci byla publikována i ve šlapanických oficiálních médiích (facebook a webové stránky města). A to už přestává být prdel. Protože vzpomínat na Jana Palacha u sochy rudoarmějce mohou jen totální idioti! A ti co tohle propagují taky! A je velmi podivné, že nezasáhla ani soudružka starostka, která jinak tráví na fejsu polovinu pracovní doby. Ale co se divíme? Když ve Šlapanicích mohou děkovat za osvobození černému igelitu, proč by nemohli vzpomínat na Palacha u rudoarmějce. Debilita je totiž nekonečná!!!

    Vzpomínka na výročí osvobození v roce 2017

PS: pokud nějaký hlupák nic nepochopil, nechť se na události ledna 1969 zeptá těch, kteří tu dobu prožili a které výše popsané jednání hlupáků uráží! Neboť tito svým chováním a propagací znevážili památku lidských obětí!

 

Zelená genialita zelených hlav                                       19. ledna 2019

Tož to máte f téch Šlapánicách tak. Napřed se naplánuje bicyklostezka a to tak, že se určí vhodná polňačka a ta se s velkou slávou vyasfaltuje a prohlásí za bicyklostezku. Po prvním dešti se přijde na to, že z jiné polňačky, na tu asfaltovou se napojující, se na krásný černý asfalt hrne bláto. No bodejť by ne, když zablácená polňačka je jaksi výš a voda prostě teče z kopce a nikoliv naopak, jak si půlpáni mysleli. A tak se nový asfalt vbrzku zasral blátem. Za pouhý půlrok na tento jev přišli i ti petrolíni co tu krásu vymysleli. A tak dál mysleli až vymysleli geniální řešení: napříč blátivé polňačce vykopeme drenáž a to by v tom byl čert, aby ... Byl v tom čert. Drenáž udělali o metr užší než je cesta a tak vzniklo nebezpečí, že projíždějící auta zahrádkářů se netrefí a zahučí do díry. Ale to neva, dáme tam patníky, snad to šoféry upozorní. A dali. Jenže jak jinak než po půlpánovsku – tedy tak trošku obráceně. Vodjakživa, logicky a duchu vyhlášky se totiž odrazky umísťují tak, aby bílá odrazka na patníku byla vlevo ve směru jízdy a oranžová vpravo. Ale půlpáni jsou přece myšlenkoví velikáni a tak jsou tam odrazky umístěny špatně dodnes. A co drenáž, pomohla? K pokračujícímu zasírání asfaltu určitě! (viz foto). A bude tomu tak na věky věkův, nebo aspoň do doby, kdy na radnici bude vládnout někdo inteligentnější než zelení géniové...

 

Hlášení:                                                                             12. ledna 2019

14 hodin po posledním sněžení

Cestující cestující z nové vlakové zastávky Šlapánice se žádají, aby si s sebou nosili vlastní lopaty, košťata a posypový materiál a případný sníh si odklidili sami. Bude jim sníženo jízdné o 0,72 Kč vč. DPH!!!

 

PFfffffff...                                                                        1. ledna 2019

 

 

pbart 2008       doporučené rozlišení 1024x768

 
                                     jedna, dvě, tři ....   [CNW:Counter]  ........

 

 

r