Jak jsme rekonstruovali Jungmanku ...                        4. července 2020

Rekonstrukcí ulice Jungmannova poprvé oznámili soudruzi a soudružky z Čistých Šlapanic na rok 2016. A již koncem léta 2019, po předchozích třech planých ohlášeních začátku prací, se skutečně začalo (viz Zrcadlo 28. srpna 2019). Termín byl zvolen tak, aby se záhy po zprovoznění nové železniční zastávky hned zase uzavřela hlavní přístupová cesta  k ní vedoucí (=Jungmanka). Prvním počinem slavných šlapanických ekologů bylo vykácení dvou vzrostlých smrků. A pak už se to rozjelo. Ale ne furt. Od poloviny prosince 2019 do poloviny ledna 2020 na stavbě nemákl nikdo. Termín do konce dubna však byl jakž takž dodržen. Prvním, kdo se dílem pochlubil, byla soudružka starostka, která informovala o kompletní rekonstrukci ulice. Po upozornění občanů že většina inženýrských sítí zůstala nedotčena (a jsou tak časovanou pumou) sice měla blbý řeči jako obvykle, ale je fakt, že od té doby je v místních médiích oficiálně uváděna pouze rekonstrukce a nikoliv kompletní. A tak je hotovo. Zámková dlažba chodníků září novotou, ale nesmíte se na ni dívat brzy ráno po východu slunce a večer těsně před západem. Stíny odhalí nejen nerovnosti u nové dlažby nevídané, ale i zajímavé vybouleniny před některými vchody do domů (pravděpodobně pro ulehčení vstupu na schod). Pozoruhodné je i nové umístění místního rozhlasu a to jen v horní části ulice, zato však hned 2 reprohnízda pouze ob jeden sloup veřejného osvětlení (akusticky velmi pozoruhodné řešení). No a konečně se dostáváme k tomu hlavnímu a to jest: k řešení parkování. V projektu je avizováno 58 parkovacích míst, ale ať počítáte od shora dolů nebo naopak, víc než 44 jich prostě nenajdete (záleží na velikosti momentálně zaparkovaných aut). Soudruzi možná připočetli i místa u vjezdů do garáží, ale tam se přece parkovat nesmí. V zajímavém článku ve Zpravodaji 2/2020 jsme se dočetli zajímavosti o názorech a spolupráci místních obyvatel při plánování akce. Stručně řečeno: Čistí a Tříbarevně Nezávislí se na všechny připomínky občanů vysrali a tak Jungmanka přišla nejméně o 20 parkovacích míst, což z hlediska budoucnosti je teda šeredně hodně. V článku zaujme ještě vyjádření soudružky starostky ohledně problémů s místy pro invalidy (zhruba ve smyslu: no bóže, tak si je udělejte jinde). Nic ve zlým, soudružko, ale až se jednou budeš starat o postižené či staré rodiče, uvidíš, že každej metr se počítá a snad tě ty slepičí názory přejdou.

Ale zpět k parkování. Na jednom místě, kdy by se pohodlně vešlo dalších 5 aut je uprostřed porostu vytvořeno pouze jedno jediné místo a těžko uvěřit, že nevzniklo jen kvůli někomu známému. Pozoruhodný je i záliv pro jeden a půl auta. Ano čtete dobře – jeden a půl. Kdyby se záliv o metr zmenšil, aspoň by byla větší sousedící zelená plocha. Naopak, kdyby se o metr zvětšil, bylo by tam místo pro auta dvě. Ale my, duševně Čistí, jsme zjevně chtěli jeden a půl, i když je známo, že půlkou auta jezdí málokdo. Dokonce ani půlpáni ne! Na Jungmance však máme i podnikatele, kteří potřebují z dílny transportovat hotové výrobky a naložit do dodávky. A proto jsme jim tam místo parkování vytvořili trávník, aby to k autu měli co nejdál. Protože my, Čistí, podnikatele přece podporujeme! Bohužel se na čistě zpotvořené parkování nepodařilo zjistit názor občana, který v ulici nejen bydlí, ale je to i současný zastupitel Čistých Šlapanic, jehož rodina vlastní nejméně tři auta a ani s jedním neparkuje ve své garáži, ale zabírá místo veřejné. Vtipné!

A jako poslední perličku připomeňme vybudování a zároveň zrušení sběrného místa pro tříděný odpad. Blízko vyústění ulice Jungmannovy do Čechovy bylo v roce 2015 vybudováno sběrné hnízdo. V místě naprosto nevhodném a nebezpečném (občan vyhazující odpad byl tělem ve frekventované vozovce a ještě v zatáčce – viz Zrcadlo 20. června 2015). Jaké bylo překvapení, když se při dokončovacích pracích Jungmanky začalo budovat i nové místo pro kontejnery a, ty vole teď se podrž, zase přesně v onom nebezpečném místě. Vzápětí po vybudování však místo zase bylo zrušeno a již vydlážděný prostor zase zanikl. Aby se tam objevila cedule, že místo bylo zrušeno a občane naser si a odvážej bordel do sběrného dvora. To je aspoň plánování, co? Během jediného týdne se něco zbuduje a zase zruší! Ty vole, to nevymyslíš!!! Je to škoda, neboť nové vyústění Jungmanky mohlo být využito i k celkové komplexní úpravě těchto míst a kromě sběrného bodu tam díky menší terénní úpravě ještě mohl vzniknout i tolik potřebný přechod pro chodce, který za stávajících podmínek nelze vytvořit. A tak ať si lidi jdoucí z trolejbusu do Pardálova a zpět zase naserou. Hlavně ať žijí Čisté Šlapanice, hurááááááááááááááá .....

 

Vtip měsíce ...                                                                   29. června 2020

Přestavte si, že víte úplný hovno o platné legislativě a tak se klidně pustíte do akcí, které vaši pitomost ještě více zviditelní! Čest práci!

 

Humor nade vše ...                                                          23. června 2020

  

Soudružka nejČistější starostka se nezapomněla pochlubit skutečností, že v krajském finále jakési soutěže Zlatý erb zvítězil tzv. Projektový web vesnice Šlapanice. Úžasná práce, úžasný výsledek! A jak to vypadá v praxi?

Namátkou si najděme třeba údaje o projektu rekonstrukce ulice Jungmannova. Ač rekonstrukce skončila posledním dubnem, dle vítězného Projektového webu se tam i po dalších 2 měsících stále pracuje.

A nebo úžasný projekt Městský park! Ač dostavba např. nového altánu (=pódium) byla slibovaná již na jaro 2019 (!!!), nyní se v projektech nedozvíte nic víc, než že právě (červen 2020) probíhá projektová dokumentace (první info viz Zrcadlo 22. června 2019).

Rekonstrukci ulice Komenského slibovaly Čisté soudružky na rok 2019. Samozřejmě kde nic tu nic, leč ve velebených projektech se dočteme, že k zahájení dojde nejdříve v roce 2022 (kurva, to je aspoň konkrétní termín, že?).

Úsměvné jsou i informace o cyklostezce. Napřed se rok staví a hned po kolaudaci prý dojde k majetkovému vypořádání pozemků na kterých byla postavena. Není něco obráceně?

Vypadá to tedy, že vítězný projekt projektového webu je vlastně úplně na hovno!

 

Hádanka pro chytré děti ...                                              21. června 2020

Milé děti! V dnešní hádance máte odpovědět na jednoduchou otázku: postihuje Vesnická policie i náklaďáky beze studu parkujících na chodnících vybudovanými Čistými Šlapanicemi. Svoji odpověď s textem "NE" posílejte na emailovou adresu soudružky předsedkyně Národního výboru. Z těchto odpovědí bude vylosován vítěz. Hlavní cenou je privilegium, které opravňuje vítěze donést na příští zastupitelstvo pytlík zrní a beztrestně rozdělit dle svého uvážení. Odpověď "ANO" neposílejte nikam, ukázalo by se, jak jste blbé!

 

Zákeřné Šlapanice ...                                                        14. června 2020

Stalo se zvyklostí, že papír snese všechno. A tak tu na jedné straně máme velkohubé chvástání soudružky starostky a jejího Jelimana o tom, jak jim jde o bezpečnost občanů. Na straně druhé je pak praxe. Když už soudružky a soudruzi z vedení obce nedokázali prosadit občanům přechod pro chodce a to i v místě, kudy denně prochází stovky občanů od Pardálova na trolejbus a zpět (ulice Čechova u Rudého Armějce), tak jim to přecházení v nepřehledném místě (ale jinudy nelze) ještě "vylepšili" tím, že zde nechali vyrůst keře a tím místo ještě více znepřehlednili. Pravda, někdy před rokem na to upozornil nějaký občan ve Zpravodaji. To pak rychle zavrčely křovinořezy a místo upravili. Ale od té doby opět prd. A to, prosím, zde soudužka starostka pravidelně pleje trávník a nechává o sobě psát oslavné články. Vedení města šlo už tak daleko, že schválně nechává zarůst i dopravní značky a to z toho důvodu, aby je řidiči nespatřili a nenechali se rozptylovat při řízení. Z přiložených obrázků vyplývá, že Čistí soudruzi vše důležité schovávají za keře. Jsou totiž zřejmě zákeřní! A tak se v těch Šlapanicích máme! Hovna dělají pro občany hovno! Jak jinak ...

 

Rekordní Šlapanice ...                                                        9. června 2020

Ve Šlapanicích, ač duševně malých, se přece jen pokusili o světovost, ba přímo o pokus do zápisu v knize rekordů. A stačilo málo. Na jednu z nejmenších křižovatek vesnice – křížení ulic Sušilova a Těsnohlídkova - se podařilo umístit, nastojte – 14 dopravních značek !!!!! Samozřejmě to nebylo jednoduché, ale pod záštitou šlapanického génia a největšího nezávislého Jelimana tříbarevného se věc podařila! Huráááá! Početné veřejnosti se však výsledek nelíbí a požaduje přidat nejméně dalších 8 značek v každém směru, aby se pidikřižovatka konečně zpřehlednila.

 

Šlapanická železniční zastávka...                                   3. června 2020

... po pouhém roce provozu!

To je náááádhera!!!!!

 

Pod rouškou noci nenosíme roušky...                             30. května 2020

Rozhodnutím vlády od 25. května neplatí nařízení o povinném nošení roušek na otevřených prostranstvích (za určených podmínek). Týká se to celé republiky, ovšem s jedinou výjimkou, kterou jsou - nastojte - Šlapanice! Zdejší soudružka starostka totiž dne 18.3.2020 vyhlásila (zbytečné) krizové opatření č. 1/2020 o povinnosti nosit roušky "při pohybu na území Šlapanic". Jenže je nyní jaksi zapomněla zrušit! Takže občané, bez roušky jedině pod rouškou noci, jinak stále platí sankce! Čest čisté a poctivé práci pro lid a dva keře!

 

Lidové zvyky a obyčeje ...                                                 25. května 2020

Poslední dvě zasedání zastupitelstva (prosinec 2019 a únor 2020) připomínaly známý seriál z první poloviny 80. let minulého století a to „Pohřby sovětských státníků“. V našem případě šlo o pravidelné výměny lidoveckých zastupitelů. Na každém zasedání totiž došlo k rezignaci a obměně zastupitelů z lidu. Nebudeme se tu pídit o důvodech, to je věcí každého jedince. To oč tu jde je poskytnutí informací o těchto změnách chlapců z lidu svým voličům. Bohužel lidově webové stránky k dnešnímu dni (tj. skoro půl roku po změnách) neuvádějí vůbec nic, naopak v první linii jsou stále uváděni ti, kteří z postu zastupitele rezignovali. A jako obvykle lidovci vtipkují. Např. tím, že kliknutím na odkaz o letošním Medovém dni se neustále vracíte na stránku ze které klikáte. Na lidovém xichtoknihovém médiu nenajdete už vůbec nic (tedy kromě čerstvé poplašné zprávy převzaté z nejbulvárnějšího média Seznam/Novinky).

Soudruzi lidoví tak opět dávají najevo svoji letitou ideu: volte nás vy burani a o víc se nezajímejte. Ale jedna informace se přece jen objevila a sic ve Šlapanickém zpravodaji 1/2020 v článku „O výměně zastupitelů“. Článek je ale bohužel napsán v připitomělé napodobenině Haškova Švejka, takže pokud nejste zasvěceni, dozvíte se úplný hovno!

A tak největší lidovou novinkou a zároveň nejlepším vtipem se stal tento obrázek:

  Snad vás nejebne!!!

 

Občané nezoufejte ...                                                       19. května 2020

..... otevření cyklostezky lemované bordelem se neodvratně blíží a nastane již každým měsícem! Pokud se vám termín megastavby - pouhopouhý rok - nezdá, určitě za to může přinejmenším minulé (a možná i předminulé) vedení města!

 

Jednou jóóó, podruhý néé...                                           12. května 2020

Ještě se vraťme k poslednímu zasedání zastupitelstva (12.2.2020). V diskuzi zastupitelů zazněla informace, že Městská policie pokutuje automobilisty stojící před Orlovnou a na jiných podobných místech nikoliv. Na což soudružka starostka odpoví, že Městská policie postupuje všude stejně. Hahahahahahaha .... No humornější slova už by asi nikdo nečekal. Soudružka totiž opět perlí. MP bohužel nějak postupuje jen tam, kde je to nejjednodušší. Jak jinak si vysvětlit, že když vám v dopravně obtížném místě např. přivezou ledničku a na chvilku omezí provoz, tak MP zasáhne. Nikoliv tím že by chvilku řídila dopravu a situaci všem usnadnila, ale tím, že onomu řidiči udělí pokutu. Na druhé straně si okatě „nevšimne“ aut vládních prominentů bez oprávnění parkujících na místech pro invalidy. A prej že MP postupuje všude stejně, nééé, to byl fakt dobrej vtip, soudružko! Jako další příklad uveďme soudružku asistentku prevence kriminality (dříve Pomocná stráž Veřejné bezpečnosti). Ta roky sice pomáhala převádět děcka jdoucí do školy silnici na Masarykově náměstí, než soudruzi konečně přišli na to, že nikoliv po přechodu pro chodce, ale 7 m od něj (po žlutých kostičkách jako přechod se toliko tvářících)!!!!! Holt je to o inteligenci. A protože vrchním velitelem MP i Pomocné stráže VB je starostka, tak je jasný, že to lepší nebude. Jen by aspoň nemusela tak kecat ...

 

Kdo je kdo?...                                                                 6. května 2020

V těch Šlapanicích se ale dějí zajímavé věci! V průběhu roku 2019 zde dokonce došlo k převtělení. Nevěříte? Čtěte!

Vezměme si např. zápis ze zasedání zastupitelstva z 18. září 2019. Na straně první najdeme seznam přítomných zastupitelů a mezi nimi i jméno K. Migdauová. Ovšem hned např. na straně 10 je seznam zastupitelů, kteří se zúčastnili rozpravy a hlasování a tam, neuvěříte, není jméno Migdauová, nýbrž nějaký p. Migdau. Ano, zázrak se stal! Během onoho zasedání došlo k převtělení! A od té doby se už v žádném zápise jméno původní zastupitelky nevyskytuje. Hmmm ...    Jestli si dotyčná změnila jméno nebo pohlaví je jen a jen její (nebo jeho) věc a každému je po tom samozřejmě prd. Ale tady se jedná o úřední zápis a ten nějaké vysvětlení či dodatek vyžaduje. Neboť žádný p. Migdau nebyl do zastupitelstva zvolen, nesložil slib zastupitele a tudíž ani nemůže hlasovat. Čili všechna hlasování od září 2019 ať už v Radě či Zastupitelstvu jsou neplatná! Ale my jsme svatí a čistí, tak kdo by se zaobíral nějakou legislativou ...

 

Je 1. máj, je lásky čas ...                                               1. května 2020

... a sračky ze skládky tečou zas ...

Vzhledem k pandemii se trošku pozapomnělo na „všední“ šlapanické problémy. Vraťme se tedy k poslednímu zasedání zastupitelstva (12.2.2020). Mj. se zde očekávaly nějaké informace o pokutách za nesprávné chování na skládce udělených v minulých třech letech od ČIŽP a vedením města zatajených. Také se očekávalo, že někdo z vedení města převezme zodpovědnost za tyto ekologické průsery. Hahaha, nebuďme naivní. Soudruh tříbarevný nezávislý Jeliman, do jehož gesce průsery patří, v podstatě konstatoval, že se až tak nic nestalo, nikdo za nic nemůže, na Radě vše probírali a prostě pohoda. Jenže v zápisech Rady se NIC takového nevyskytuje, takže buď Jeliman jednoznačně lže, nebo zápisy z Rady jsou neúplné! Tak jako tak, v pořádku to jistě není. Ostatně pro zářný příklad nemusíme chodit daleko. Celá výše popisovaná realita je v oficiálním zápise zastupitelstva shrnuta do jediné, lakonické, věty: Rozvinula se rozsáhlá debata ohledně problematiky skládky do níž se zapojili .... (ti a ti). Prostě jasné a transparentní informace, z nichž se ale nic nedozvíte, čili tradičně v duchu inteligence a myšlení Čistých Šlapanic.

 

Pieta? Ne, jako obvykle ...                                               28. dubna 2020

Od roku 2017, kdy Čisté Šlapanice + Závislenezávislí z pietního aktu u příležitosti osvobození Šlapanic v r. 1945 udělali totální frašku (den před aktem zabalili Rudého armějce do černého plastu a tomu se klaněli) není obřadu, aby se ve fraškách pokračovalo. A letos, soudě nejenom podle prasátka u nohou sochy, šlo už vyloženě o prasárnu! Tak čest práci, prasata! 

 

Zemědělci nesmí na pole!!!                                            21. dubna 2020

Není dne, aby šlapanická vládnoucí klika občany nerozesmála. Dalším z humorných provolání je zde:

 

Jde o printscreen webových stránek města, kde se doslova píše, že „zemědělská technika zde nemá co dělat“. Rozumějte – na poli a na příjezdových komunikacích!!!!!!

Ale od začátku: už jsme si tu několikrát řekli (naposledy 1. dubna 2020), že umístit ceduli oslavující EU k přejezdu na Tuřance je naprostá blbost, neboť zemědělci se zde s těžkou technikou nemohou stočit a nutně dojde k poškození cedule. Jak řečeno, tak se i stalo. Jenže co na to debilně zelení liberálové? No představte si, oni nám tu jezdí zemědělci, po polňačce, no to je hrůza!!!!!! A kudyma by se, ty liberální hovňousku, asi měli na pole (mezi Hraničkami a letištěm) dostat? Zadem po Nádražce to nejde, neboť tuto ulici Čistí s Nezávislýma zkurvili tak, že se tudy obtížně projíždí i osobním autem. Po Švehlové taky nic, moc úzká. Takže jediná možnost je po Tuřance, ostatně k tomuto účelu polňačka sloužila od nepaměti. Jenže co se nestalo? K vládnutí ve Šlapanicích se dostala zelená sebranka propagující jen keříky a bicykly. A tak milou Tuřanku zaasfaltovali, aby se jim tu lépe jezdilo. A na ostatní se, jak už mají ve zvyku, sobecky vysrali. Tak ještě jednou, kudyma by se měli zemědělci dostat na pole než že použijí polňačku? Pravda, mohli by si taky vytvořit novou cestu podél původní Tuřanky, jenže to by přišli o cennou půdu. Což zelené mozky z Čistých Šlapanic zřejmě chtějí. Už dost na tom, že před dvěma léty čistí soudruzi přepůlili lán u letiště remízkem. Ten by se, pravda, určitě hodil, ale na svažitých lánech k zadržování vody a nikoliv na rovině. Čistí soudruzi dosáhli jen toho, že zemědělci musí tento rozpůlený lán obdělávat na dvakrát, remízek různě objíždět, nakonec čím víc spálené nafty a zplodin, tím lépe, tím Čistěji, že?

Záhadou také je, proč se liberální zelený soudruh zmiňuje i o tom, že věří, že cyklostezka bude sloužit především občanům. A komu teda ještě, ty vole? Asi těm zemědělcům, že?

Tak až, ty čistej vypatlanej cyklosobče, zase bude budeš na městském webu šířit hovadiny že zemědělci nesmí s technikou na pole, uvědom si, že něco žrát musíš! A asfaltem, bicyklem a tibetskou vlajkou se nenažereš! Fakt ne!!!

 

  

Pandemie po půlpánovsku!!!                                             15. dubna 2020

Svět počátkem roku 2020 postihla nepříjemná záležitost v podobě nového viru a tím pádem zdravotního ohrožení. A jak se s tím vypořádali v Půlpánově? Osobitě, jako vždy (řazeno chronologicky):

O případném nebezpečí mluví vláda ČR od konce února. Nejprve zazní jen prosby o omezení setkávání a pohybu občanů. Kvůli zhoršující se situaci následně vláda zavádí povinnou karanténu pro všechny, kteří se vrací ze zahraničí od soboty 7.3. 00:00 hodin. A tady se do už do boje pouští i Šlapanice. Více než týden na to, JIŽ v neděli 15.3.2020 se rozezní slavný městský výstražný systém s tímto provoláním: Krizový štáb města Šlapanice doporučuje občanům, aby omezili vzájemné setkávání. Zde musíme ocenit to úžasné a pohotové prohlášení, když už celý týden před ním nemelou všechna možná média o ničem jiném.

Ve středu 18.3. dopoledne se vláda ČR usnáší o dalším postupu, najmě o povinném používání roušek na veřejnosti. V tu chvíli se zdejší soudružka starostka stává papežtější než papež a vydává „Krizové opatření“ ve kterém se dočtete, že „každá osoba je povinna při pohybu na území města Šlapanice zakrýt si ústa a nos .... „ A zde si povšimněte půlpánovsky geniální formulace tohoto úkonu, zvláště sousloví „pohyb na území města“. Z čehož logicky vyplývá, že pokud na území města stojíte, opatření se vás netýká. A ve stejném duchu: pokud se pohybujete na území města, čili i v bytech a domech, tak jen s rouškou. K vysvětlení termínu je pak použit odkaz na různé vyhlášky, abyste se složitě dozvěděli, co to ten „pohyb“ vlastně je. Oč jednodušeji a výstižněji se vyjádřil předseda vlády, který není zrovna vytříbeným rétorem. Řekl jasně: .... při pobytu na veřejnosti. Ach jak jednoduché a výstižné. Krizové opatření dle soudružky starostky vstoupilo v platnost ve středu 18.3. ve 13 hodin! Čímž předběhla vládu ČR o celých 11 hodin, neboť ta toto opatření uvedla v platnost až od čtvrtka 19.3. 00:00 hodin. A co se stane, když Šlapanice předběhnou republiku o 11 hodin? Hovno! Ti co byli doma nevycházeli a ti co byli v práci a domů se vraceli až navečer pochopitelně nemohli nijak reagovat. Takže stejně se opatření začalo dodržovat až od druhého dne, tj. od chvíle vyhlášené vládou, navíc vládní vyhlášení zneplatnilo to místní. Takže co? Hovno a politicko lidumilské body!

Ovšem pak se v dědině rozjela iniciativa. Např. soudruzi z ouřadu s nasazením života roznesli po schránkách cenné informace typu „pokud NEpotřebujete pomoci, kontaktujte nás na lince ...“ (viz Zrcadlo 20. března 2020). Posléze se rozjelo i chvályhodné šití roušek. Občané se aktuálně dozvídali, že „roušky byly rozneseny seniorům“, jen jaksi nebylo řečeno kterým, když zhruba 2/3 seniorů o ničem neví. Pravděpodobně se tedy dostalo na ty, kteří o to požádali, ale tato podmínka ve slavnostním prohlášení jaksi chyběla. Nojo, když ono „roušky byly rozneseny seniorům“ zní tak hezky. Po pár dnech k národu provolává i sama soudružka starostka. Objektivně řečeno, byla to slova kupodivu věcná. Bohužel byla zveřejněna pouze na městském facebooku, který sleduje minimum občanů. Proč ne i na webu města je záhadou. Jak už jsme si tu v lednu v souvislosti s průserem na skládce řekli, městský facebook ke škodě věci v poslední době ovládlo sdružení šlapanických slepic. A nejinak tomu je i v době koronaviru. A tak seriózní a potřebné informace z města občas přeruší rozsáhlá debata slepic o tom, že lidi neuklízejí psí hovna. Prostě rozkošné! Půvabně debilní je i neustálé xichtoknihové upozorňování na to, že pokud chcete informace z města, stáhněte si nějakou aplikaci a bude IN. Škoda že nějací blbečci tím znemožňují dostupnost informací i těm, kteří si na aplikace nehrají (čili hlavně seniorům). A přitom by stačilo, aby tytéž informace (např. hlášení místního vesnického rozhlasu) byly zveřejněny např. na webu města. Jenže informační zmatek je klasickou prioritou současných soudruhů a soudružek vládnoucích ve Šlapanicích, holt něco zveřejníme na FB, něco na webu, něco ve zpravodaji a něco vůbec. Toto jednoduché pravidlo ctí transparentní Čisté Šlapanice a spol..

Ani umělecká fronta nezůstala pozadu a tak se muzicíruje i před domkem s pečovatelskou službou. Pěkné. A ve stejném duchu se natočí i video na asociální sítě. Kulturní počin jistě zajímavý. Ale není jasné, proč video raději nevznikne někde na dvorku a proč se kvůli tomu musí pošlapat kilometr pole a to ve vegetační době! Což už tak kulturní zrovna není.

Před 14 dny měl vyjít Šlapanický zpravodaj. Nevyšel. Šlapaničtí sice o nic nepřišli, ale nějaké vysvětlení či omluva by se čekat dala. Jenže na to ale ten „slušný“ Znečištěný vládnoucí spolek nemá!!!

PS1: A ještě jedna dobrá zpráva: soudě dle zbarvení roušek které nosí některé čisté soudružky lze usoudit, že na jejich výrobu byla použita i ta nepotřebná tibetská vlajka.

PS2: slyšitelnost (a tím pádem účinnost) městského výstražného systému si můžete poslechnout ZDE. Prostě výstražný systém na hov...

 

Stále vpřed!!!                                                                 7. dubna 2020

Je již všeobecně známo, že Šlapanice jsou proti ostatnímu světu stále vpřed, skoro jako kamandír gerój, gerój Čapájev ... Nedávno se jednoznačně ukázal jejich postoj k EU a hle, máme tu další inovaci. Šlapanice totiž zcela progresivně blokově čistí i ulice, které jsou momentálně v rekonstrukci (Jungmannova). A je zcela v duchu tradice neoznačit takovou činnost přenosnou dopravní značkou. Mnohdy nestihnou termín, tentokrát se však ani nikdo nenamáhal značky umístit vůbec. Blokové čištění na probíhající stavbě však bylo avizováno sdělovacími prostředky, městským výstražným systémem, infostokou, ba i xichtoknihou. Čest kvalitní práci patří soudruhům z tiskového oddělení, kteří neopomenou žertovat kdykoliv, natož v aprílovém období.

Na výčtu ulic zaujme i ulice Štefanikova. Ano, s krátkým "a" uprostřed, ač Milda Rastislav se jmenoval Štefánik a nikoliv Štefanik a všude po republice se ulice s jeho jménem jmenují s dlouhým "á". Ale je možné, že ve Šlapanicích se tato ulice nejmenuje po jednom ze zakladatelů státu, ale zřejmě po Štefanovi, pilotovi práškujícího Čmeláka z Vesničky mé, střediskové .....

 

Odchod z EU začali ve Šlapanicích?                             1. dubna 2020

Při budování cyklostezky někdo vymyslel a schválil vztyčení obrovské cedule s textem velebící EU na Tuřance u železničního přejezdu. Proč právě zde, kde je případných čtenářů takových textů minimum, nikdo neví. Horší však je, že megacedule byla umístěna velmi "šikovně", zjevně se záměrem překážet zejména zemědělcům, kteří se zde potřebují stočit s těžkou technikou na železniční přejezd. Zrcadlo na tento problém upozornilo už 5. října 2019 s tím, že životnost cedule bude do prvních žní, kdy je zde frekvence zemědělské techniky velká. Což se ale ukázalo jako nepravdivé. Jak vidno z obrázku, cedule nepřežila už první jarní práce koncem března 2020. Ale ve Šlapanicích můžete na nesmysly upozorňovat jak chcete, pokud nejste člen vládnoucí strany Čisté Šlapanice a patřičně nevelebíte jejich hlavní  Čistou soudružku, tak se blbosti budou dít dál. Čistá hlavní soudružka dokonce nedávno tvrdila (FB města), že cyklostezce chybí už pouhá finální vrstva asfaltu a již bude hotová (po roce!!!!). Soudružka poněkud kecala, protože leckde není ještě položena ani vrstva základní. Ona totiž vůbec neví, co se v dědině děje ... A tak chudák cedule dopadla tak jak musela. A čistým bordelářům je to jedno, v souladu s jejich intelektem. A nebo fakt začali brojit proti EU ...???

 

Bezpečnostní novinky!                                                  26. března 2020

Při rekonstrukci ulice Jungmannova bylo použito několik novinek v oblasti bezpečnosti. Zatímco v zaostalých vesnicích stále ještě staví protipožární stěny, ve Šlapanicích už staví stěny protipožárnické, v případě nouze zamezující vjezdu jakékoliv záchranné jednotky (sanitka, hasiči). Jé, to bylo řečí, že Sušilka se kvůli záchranářům musí zjednosměrnit! Zabezpečení Jungmanky v nouzových případech ale nikoho nezajímá!

 

Lepší to nebude!                                                          20. března 2020

Pokud nepotřebujete pomoc, kontaktujte nás, pomůžeme vám!!!

No to je zase výplod! To se fakt nikdo nestydí takové hovadiny roznášet do baráků? Jako prdel dobrý, ale na srandu asi není vhodná doba, soudruzi! A vymyslela to sama soudružka nejčiščí a nebo duchaplný a inteligentní tiskový tým????

 

Myš, která (opět) řvala                                               12. března 2020

Parafrází názvu známého filmu se vraťme k 10. březnu. Šlapaničtí půlpáni si tradičně myslí, že pupek světa je ve Šlapanicích a vše poměřují maximálně středoevropským okem. Zjevně netuší, že ve světě za Hraničkama existují i zcela jiné, mnohem početnější etnické populace s jinou kulturou, historicky dohledatelnou v době, kdy na území Šlapanic lovili Kopčem s Veverčákem mamuty. A tak se i letos nevzdělanci rozhodli demonstrovat absolutní nepochopení zcela jiné kultury a její respektování. Tibetskými vlajkami samozřejmě mávají v teple domova, na to aby je rozbalili v Beijingu na náměstí Nebeského klidu jsou příliš posraní. Budiž ale řečeno, že ne všichni ve Šlapanicích jsou padlí na hlavu a tak se letos při schvalování tohoto nesmyslu zastupitelstvem objevil i protinávrh – vyjmout tento bod z programu. Zatím neprošel. Leč povšimněme si zápisu z hlasování na únorovém zastupitelstvu k tomuto bodu. Pro vyjmutí tohoto bodu bylo 10 zastupitelů a proti 8, leč výsledek = protinávrh neprošel! Takový zápis zní docela komicky, že? Kdyby k tomu bylo aspoň vysvětlení (toho se dopídíte až v jednacím řádu, že vítězí většina z celkového počtu zastupitelů a nikoliv ze zrovna přítomných, což je jistě nesmírně „demokratické“).

A tak se můžeme těšit zase na příští rok, kdy kdejaká přiteplená cykloaktivistka (a samozřejmě veganka) zase začne blbnout. Výsledkem může být i založení uličních výborů, které budou kontrolovat, kteří občané vyvěšují sovětské, pardon, tibetské vlajky a kteří ne!

No a v době pandemie myš sice zařvala, ale kdo by si toho všiml ....

 

Dementi a jejich dementi!                                               5. března 2020

Šlapanický zpravodaj č. 1/2020 opět perlí debilovinami. Ty vážnější jako třeba hlouposti o skládce si necháme na jindy, dneska nabídneme jen takový letmý pohled.

Na titulní stránku ŠZ se tradičně umísťují fotografie související buď s událostmi probíhajícími v tomto období nebo navozující atmosféru daného ročního období. To je však již minulostí. Na titulní straně zpravodaje vznikajícího v lednu se objevil krásný pohled na pučící jaro v květnu. Óh, jak stylové!!!!

Další vtip najdeme v informacích o projektech města, kde se dozvíme, že „v současné době rekonstrukce Jungmanky neprobíhá z důvodu nevhodného počasí“. Jaká je pravda? Práce na rekonstrukci byly na vánoční svátky a po nich probíhajících školení pracovníků zastaveny 18. prosince 2019 a opět zahájeny 20. ledna. Čili v době vydání tohoto zpravodaje (kolem 8. února) se tam už tři týdny zase rekonstruovalo. Jenom nějakému debilovi nedošlo, že když je uzávěrka ŠZ 10. ledna, že o měsíc později - v době vydání - bude všechno jinak. A nikdo z "bystrého a inteligentního" tiskového teamu tu hovadinu nezachytí.

Na téže straně najdeme i kuriózní zprávu o tom, že na ulici Nádražní letos vzniknou 2 přechody pro chodce v ceně 39 miliónů!!!! Ano, čtete dobře: 39 miliónů! To je neuvěřitelně levné a zřejmě proto taková cena u vedení města zvítězila. Na toto téma se ozvali občané na městském FB, kde jim bylo sděleno, že se jedná o chybu a správná cena je, a teď se podržte, 3,2 miliónu. Čili nejednalo se o pouhou (a snad i přehlédnutelnou) chybu v umístění desetinné čárky! To číslo je prostě úplně jiné! Nicméně i tak je částka závratná, leč soudruzi to vysvětlili tím, že v ceně jsou středové sloupky, rozšíření vozovky a další skutečnosti. A zase – čtete dobře: na nové přechody se musí umístit středové sloupky, ale protože by se tím vozovka zúžila, tak se napřed musí rozšířit. Ostatně, v Kocourkově to dělají zrovna tak!

Z uvedeného je vcelku jasné, že tiskový tým úřadu se nenechá jen tak vyprovokovat a dál bude šířit krávoviny a svoji šlompáckou práci veřejně. A dál uvidíme - jestli se v příštím čísle někdo omluví a dementi vydají své dementi!

Čest práci, soudruzi!

 

Pochvala starostce!                                                          27. února 2020

Šlapanice mají městský fejsbůk. Šlapanice mají i starostku. A ta furt visí na tom fejsbůku a kontroluje veškeré korespondence. A to je moc dobře, neboť občané se okamžitě dozvědí ten "správný" pohled na věci obecní a taky jak se pod jejím vedením máme krásně (pokud tedy soudružka neuhne z konverzace nebo ji přímo neukončí když dojde na lámání chleba). No zrovinka před pár dny na fejsbůku vzplála diskuze ohledně zdlouhavé stavby cyklostezky v lokalitě Tuřanka. A tady se starostka ukázala jako vnímavá osoba vyjadřující se k věci jasně. A jasně napsala, že délka výstavby této megastavby (1 rok) je podle ní v pořádku (viz printscreen FB)! Och, ještě že tak! No představte si, kdybychom na jejím místě měli nějakou slepici, která by požadovala ten proužek cestičky mít hotový třeba už za 2 měsíce!!!!!!!!

 

V rachejtlích je konečně jasno!                                        20. února 2020

Občanům se na vědomost dává, že si už nemůžó póštět rachétle jak by chceli. Podle nové vehlášky si můžó vodpalovat jenom rachétle z kategorie F1 a kdyby třeba sósed vodpaloval rachétle kategorie F2, nebo eště hůř F3, tak musíte volat městský policajty. Je vám to jasný, vy pitomí občani?

PS. Eště že střílení si ze slepic a hlupáků bez rozlišení kategorií je povoleno furt!

 

Transparentnost ...                                                     12. února 2020

Spolek Čisté Šlapanice se rád holedbá svojí transparentností, což  v poslední době dokázal dokonalou (= žádnou) informovaností ohledně průserů na skládce.

A čím větší transparentnost, tím lépe! Z přiložené vizualizace je jasné, že pro obec Šlapanice by byla absolutně nejpřijatelnější 100% transparentnost Čistých Šlapanic!

 

Shrnutá skládka ...                                                     7. února 2020

Tedy ne že by skládka už byla konečně zahrnutá. Jen si tu shrneme dění kolem ní za poslední měsíc.

Začátkem ledna se v celostátních sdělovacích prostředcích objevuje zpráva, že Šlapanice v r. 2019 obdrželi zhruba čtvrtmiliónovou pokutu za nedodržení technologií na skládce. A teprve v této souvislosti vyplyne, že to nebyla jediná pokuta a že další řádově stotisícové pokuty se platily už od roku 2017. Navzdory tomu, že se vládnoucí hnutí „tzv. Čisté Šlapanice“, holedbají svojí transparentností, se tyto skutečnosti podařilo dokonale zatajit. Žádost o vysvětlení najmě posledních pokut roku 2019 (jasný důvod pokut a odpovědná osoba) podávají opozičníci i občané např. na FB. Zde je slíbeno jakýmsi „Městem“, že občané vše najdou v obsáhlé zprávě zhruba za měsíc (tývole, už?). A opravdu, "již" 28. ledna, tedy fakt skoro za měsíc, se na městském webu skutečně objevuje ona zpráva. Na první pohled profesionálně zmáknutá, to nemohl psát žádný nýmand. A protože je profesionální, tak profesionálně odvádí pozornost od meritu věci. Čtenář se tu dozví skoro všechno, jen o těch pokutách z roku 2019 hovno! Prostě se zde o nich „objektivně“ zcela mlčí. I občan se opět ozve. Je mu vysvětleno, že další podrobnosti se dozví zase na jiném místě za pár dní. V termínu se opravdu objeví zase další dílčí informace, z nezávisle čistých to holt leze jak z chlupaté deky. Ale to hlavní opět chybí (jasný důvod pokuty a odpovědná osoba). Z celé popsané akce si občan odnáší jediný pocit. Vládnoucí „transparentní“ třída (= Čistí a Nezávislí) prostě mlží a mlží a mlžit nepřestane! Tobě se, blbý občane, přece nebudeme zpovídat, máme dost práce s tím, abychom tradičně obvinili všechny před námi.

Tak uvidíme, jak se jim to na příštím zastupitelstvu povede (12.2.2020). Na jeho programu totiž takovou prkotinu v podobě velkých pokut díky neschopnosti vedení nenajdete, zato se bude řešit mnohem závažnější vyvěšování tibetské vlajky.

Čest práci, soudruzi!

 

A co ve Zpravodaji nebylo ...                                             5. února 2020

Šlapanický zpravodaj č. 6/2019 přinesl spousty hovadin, jak už psáno v příspěvku níže. Ale zajímavější je, co v něm občané vůbec nenašli, ač by měli.

Od 1. ledna 2020 mají obce povinnost "celoročně zajistit oddělené soustřeďování olejů a tuků". Česky řečeno, někdy v dědině by měl být speciální kontyš na sběr olejů. Ale tuto informaci nám slavný Zpravodaj jaksi nepřinesl.

To je furt řečí o ekologii a ač se současná vládnoucí třída ekologií ohání kde může, výsledkem je zase  ... hovno! Prostě žádná informace!

Ať žijí znečištěné Čisté Šlapanice a jejich pohůnek!

 

Ajajaj a zase ten Zprávoday ...                                   31. ledna 2020

Šlapanický zpravodaj č. 6/2019

Mýlil by se každý, kdo byl přesvědčen, že nejhumornější texty ve Šlapanickém zpravodaji již byly publikovány. Dosud vítězila ta hovadina o pečlivé starostce plející trávník u Rudého Armějce, zatímco jí ČIŽP udělovala pokutu za sračky na skládce (4/2019) a hned po ní článek o sekání a nesekání trávy (5/2019). Tam zase poněkud pomatená autorka si zjevně přečetla nějakých 8 článků na dané téma na internetu, vše smíchala dohromady a bez ohledu na realitu a souvislosti vyplodila cosi šíleného, kde  dokonce dává Prahu za vzor sekání trávy. Fakt dobrýýýý! A takové vzory se snaží poslední vydání ŠZ (6/2019) nejen dohnat, ale i předehnat.

Hned na straně 4 se dočteme o investiční akci stavby cyklostezky „Šlapanice – Slatina“. Všimněte si publikovaného zahájení – říjen 2016 -  a dokončení – červenec, srpen 2020!!!!! No není to nádhera. Když pomineme papírovou přípravu, vlastní stavba začala už v červenci 2019 a furt hovno!!!! Chápete to? Kousíček asfaltové nudle mezi Slatinou a Šlapkami už trvá 7 měsíců!!! A do letních prázdnin je ještě času, jéje. A přitom tam nikdo nepracuje, jen se do míst zakazuje vstup. Už 7 měsíců. Docela drzé. Ale někdo na úřadě to přece schválil ...

Na téže straně se píše o rekonstrukci ulice Jungmannova i s výčtem prací. Jenže – sotva pár let staré veřejné osvětlení se tu mění za nové, leč ostatní inženýrské sítě (plyn, voda a elektřina) zůstávají původní prastaré. To je teda rekonstrukce jak sviňa. Pouhá kosmetická úprava s křivou dlažbou už nyní, nic víc.

Perličky ze strany 5 jsou v podobném duchu. Rekonstrukce ulice Komenského byla slibována na rok 2019, ale jak vidno, do konce volebního období žádný zázrak nečekejme.

Dále se dozvíme další hovno o plánované zastávce Seniorbusu u Penny. Obchod stojí od roku 2018, v témže roce byla díky debilnímu zjednosměrnění zrušena zastávka Seniorbusu na Sušilové a hle: v roce 2019 a 2020 se projednává projektová dokumentace ke zřízení zastávek. Úžasný to úspěch této socialistické čtyřletky!!!! Soudruzi svazáci z Čistých a Nezávislých Šlapanic stále hrdě vpřed!!!

Strana 7 přináší další z blábolů neuvěřitelné postavičky – Nezávislého 3barevného místostarosty. V jeho článku zaujmou především informace o novém zobousměrnění části ulice Sušilova. Neuvěřitelný pokrok – po dvou letech zkurvení dopravy částečný návrat do původního stavu. A to není vše. Taky prý bude zobousměrněna ulice Nerudova mezi Sušilovou a Nad Zámkem. Jenže ty vole, pardon, soudruhu, ten úsek nikdy jednosměrný ani nebyl (pouze pár metrů mezi Nad Zámkem a Kollárovou). Z toho vyplývá, že soudruh místostarosta vůbec situaci nezná a od stolu píše naprosté bláboly. Ale co byste po něm ještě chtěli? Kvalitní práci? Hahahahahaha ....

Na straně 8 najdeme další z povedených kalendářů svozu odpadu. A opět, jako pokaždé, chyba. Tentokrát chybí jen legenda co je co - barevné označení. Pravda, žlutá barva plastu by se dala odvodit z textu pod tabulkou, jenže tam je plast místo žluté označen oranžově!

Strana 9 přináší blábol v podobě vize (přesná citace): Šlapanice – město, kde je radost žít. Šlapanice jsou klidným a přátelským městem plným zeleně, bez průmyslové zóny, s přirozeným koncepčním rozvo­jem, moderním školstvím, udržitelnou dopravou a důrazem na pospolitost občanů.

No není to radost? Máme vizi! A v ní naplánovanou radost žití, přátelské město s důrazem na pospolitost občanů. Škoda, že „čisté“ vedení města k tomu zatím přispívá jen zatajováním vypouštění zakázaných sraček ze skládky do kanalizace ....

Na straně 34 najdeme zveřejnění rozkolu ve spolku Čisté Šlapanice, aneb Obrácení Ferdyše Pištory. Ale že to trvalo. Leč strana následující je mnohem lepší. Neboť přináší okamžitou reakci soudružky starostky na neposlušné kůzlátko. Ano, téže starostky, která přesně tuto praxi tak odsuzovala u svého předchůdce Ješitného Jardy. Inu, morálka Čistých ...

Strana 38 přináší neuvěřitelnou hovadinu o šlapanickém občanovi, který objel hranice republiky vlakem a to za pouhý (tyvole) týden. A příprava mu prý trvala 14 dní (místo očekávaných 2 hodin). Nutno podotknout, že Phileas Fogg objel celý svět za 79 dní a bez přípravy už v 19. století. Leč v duchu onoho článku lze očekávat, že v příštím čísle bude reportáž o šlapanickém občanu, který obešel Šlapanice za pouhý den a jen se čtyřdenní přípravou. Za neuvěřitelnou prdel a parodii se článku uděluje pochvala!!!! Protože vážně to přece nikdo nemohl myslet!!!!  

A ještě třešnička na dort. Přílohou ŠZ 6/2019 byla i „Vánoční vystřihovánka na okno“. Dokonce i s návodem, kde se doslova říká: šedé plochy odstřihněte a odstraňte! Chacha... dobrý vtip. Už jen to, že tato vystřihovánka není vytištěna na samolepce. Čili to co vám zbude po odstranění šedých ploch je pár obláčků a baráčků úplně k ničemu, protože se vše rozpadne. Nehledě na to, jak budete odstraňovat šedé plochy např. z přiloženého městského znaku. A tady už se nebojme být konkrétní. Autorem vystřihovánky musel být naprostý debil. A navíc ekologické prase. Neboť jde o naprosto zbytečný vyhozený papír. Ať žijí ekologické Čisté Šlapanice. Hurááááá!

 

Blackout aneb gdyž nende pród ...                                   28. ledna 2020

     

U nás ve Šlapanicích máme takou zvláštnost. Zavedli nám nový výstražný systém (po česky prostě normální městský rozhlas). Bezdrátový, to aby dráty nehyzdily dědinu. Na druhé straně tu máme předvánoční žárovkovou výzdobu pověšenou cikcak po stromech. A ta, aby se prý nemusela každý rok po vánocích demontovat a pak na vánoce zase věšet, je instalována celoročně. Jó na estetickou stránku si prostě Čisté a Nezávislé Šlapanice potrpí.

V neděli 26.1.2020 před polednem postihl dědinu výpadek elektrického proudu. V zimě a před nedělním obědem, no prostě nepříjemnost. S vařením, s topením. A tak by jistě nebylo od věci informovat občany o stavu věcí a zejména o tom, jak asi dlouho výpadek potrvá. A jak jinak to občanům oznámit než pomocí nového výstražného systému. Jenže ... ticho, tichúčko po pěšině. Reproduktorová hnízda jsou napájena z baterií, ale ke spuštění musí přijít nějaký impuls. Nepřišel. Dyť přeci nešel pród ..... ! A teď si to představte v situaci obecného ohrožení!

Vedení města opět ukázalo svoji neschopnost. A ten opěvovaný výstražný systém? Zkrátka obojí na hovno ...

 

Pane Chocholoušek, pane Chocholoušek...                   22. ledna 2020

... doktore přijeďte, starostka se nám zbláznila ... do čista!!!!

     

Kdo sleduje dění v dědině, nestačí se divit. V případě pokut v akci "Skládka" vedení města stále odmítá svůj podíl na porušení technologické kázně a špatné údržbě a tradičně háže vinu na všechny ostatní. Ale to, co si starostka dovolila v diskuzi na FB "kádéú", už přesáhlo všechny meze. Doslova zde píše, že: "všichni kolegové ze současné opozice včetně KDU skládku zakládali a také po celou dobu provozovali a byli tak přímo u zrodu problému"! To je teda hustý!!!! Soudružka si jen nevšimla, že v době schvalování skládky někteří zastupitelé ze současné opozice ještě vodili kačera. Soudružka vůbec nebere na vědomí, že existují zápisy ze zasedání zastupitelstva i z počátku devadesátých let a ze kterých je jasné kdo a jak hlasoval, hlasoval-li vůbec, že soudružko? A soudruh "Nezávislý 3barevný chvost" prý o pokutách neinformoval proto, že předpokládal, že všem subjektům v zastupitelstvu je stav skládky a její problémy dostatečně známy .... TVL, to je výživa, co?

Ale to je přece jedno. Vždyť všichni jsou vinni, jen já jsem svatá! Halóóó, pane Chocholoušek - to už je pro vás ......!!!!!

 

Dvě stavby ...                                                                 17. ledna 2020

Ve Šlapanicích v současné době probíhají dvě zajímavé stavby. Podívejme se na ně podrobněji.

Po několika odsunech termínů (první byl rok 2016) na začátku září 2019 konečně začala rekonstrukce ulice Jungmannova. No vlastně rekonstrukce je silné slovo, neboť ve skutečně jde o polorekonstrukci, většina inženýrských sítí se totiž nevyměňuje, což se jistě stane časovanou pumou a první rozkopání kvůli nějaké havárii sítí se dá očekávat záhy po kolaudaci. Kdo nekope do nového, jako by nežil. V předvánočním čase se na ulici vesele pracovalo bez nějakého většího omezení (kromě vjezdu aut) pohybu nejen pro obyvatele ulice, ale ani pro ostatní. Takže maminky s kočárky a dětmi z Brpolí vesele projížděly stavbou (žádný zákaz vstupu) a jiní občané tudy procházeli na železniční zastávku a zpět. Všem tuto situaci zpestřilo vedení obce, které ve snaze o větší bezpečnost ani přes upozornění nepřizpůsobilo dobu provozu veřejného osvětlení. Jak psáno loni (6. prosince 2019), veřejné osvětlení se ve Šlapanicích ráno vypíná tak, že nejprve nastane tma v centrální a nejfrekventovanější části (střední část Brněnské, Čechova a taky ona Jungmanka). A projít stavbou ve tmě teď v zimě je docela legrace. K dnešnímu dni je Jungmanka v půli cesty. Ovšem už nyní lze hodnotit kvalitu. Zámková dlažba na nových chodnících je obohacena o neskutečné prohlubně jak po 10tiletém provozu. Ale třeba to tak odborníci zkolaudují. No a ještě poslední poznámka: je tomu právě měsíc, co pracovní ruch na ulici Jungmannova utichl a nepracuje tam ani noha!!!! Hurááááá!

Druhou úžasnou stavbou je tzv. cyklostezka ze Slatiny po Tuřance do Šlapanic. Už nyní kandiduje na titul „Stavba století“. Stavba začala v letních měsících 2019 (podle ŠZ 6/2019 dokonce v roce 2016!!!!) s plánovaným dokončením 6 nebo 7/2020!!!! To je závratná rychlost! Pokud se divíme, že některé části dálnice se opravují neúměrně dlouho, co je to proti "megastavbě" šlapanické cyklosteztičky. Takový proužek cesty se dělá rok, ty vole, to je neskutečný!!!! Ale to není všechno. Na stavbě se tu a tam pohybuje toliko jeden člověk, který ale má nejvíc práce s vyháněním korzujících občanů. Neboť nastojte: po celou dobu této tzv. stavby je totiž na Tuřanku vstup zakázán!!!! I když se tam neděje nic, resp. děje se hovno! A teď to srovnejte s Jungmankou. Tam se korzuje stavbou normálně a na Tuřance se neděje nic a nesmíte tam rok (!!!) vstoupit. Samostatnou kapitolou je kvalita práce. Zemina navezená k zapravení asfaltu je plná bordelu a plastů a tam kde se jí nedostává, tak se použije kus dávno již zatravněného valu u Brpolí.

Pochvala za ten bordel, kvalitu a termíny patří Čistým a Nezávislým Šlapanicím. I když je docela možné, že za všechno přece mohou předchozí vedení města!!!

Pod vedením Čistých Šlapanic a Nezávislého 3barevného chvostu slunci vstříc!

 

Prohlášení vedení města ...                                               12. ledna 2020

... aneb naskládané vtipy o skládce ...

Šlapanicemi stále hýbe poměrně závažný průser vlády Čistých a Nezávislých. Média nikoliv městská ale celostátní uveřejnila informace o pokutách udělených Šlapanicím za porušení technologických opatření na skládce. A dalším překvapením pro všechny občany je, že se Čistým a Nezávislým podařilo tyto pokuty před občany přes veškerou proklamovanou „transparentnost“ zatajit a to dokonce po dobu více než dvou let z celkových pěti a půl vládnutí! Na toto téma se rozjela veselá diskuze, ale pozor, nikoliv na facebookových volně přístupných stránkách, ale jen na jakémsi polooficiálním profilu kam ale nemá přístup každý občan, takže není informován. Ale v podstatě o nic nepřijde, neboť značnou část přispěvatelek tohoto profilu zjevně tvoří diskutérky známého humoristického webu e-mimino přezdívaného „leghornky nám píší“. Jenže i z pera vzdělaných žen se tu o skládce dozvídáme neuvěřitelné informační bludy, např. že za skládkování  zakázaných látek a následném zamoření části města čpavkem v roce 2013 může politický subjekt, který v té době už 3 roky nebyl u vlády. Prostě masírování oveček a politická doktrína Čistých zde vyplavuje své plody. Nejzábavnější informace ale samozřejmě chrlí soudružka starostka ve stylu „my nic, to všechno ti před námi“. Ve svých větách „skládka je průšvih předchozích vedení města“ řeší vznik skládky, ale nikoliv současnou skutečnost, a to že se o skládku a poděděné problémy řádně nestarají ti, kteří to mají v kompetenci = firma patřící městu, kde odpovědnou osobou je Nezávislý 3barevný místostarosta! Ve výše zmíněných diskuzích ale uvede překvapivé přiznání: „...Skládku  řešíme dle možností. Ty jsou minimální a vysoce finančně náročné. A jasně, pokuty jsme dostali, nelze se jim prakticky vyhnout!!!“ Jenže fakta hovoří jinak. O skládku a zděděné problémy se museli starat i předchůdci této soudružky starostky. I za jejich vlády chodily kontroly inspekce životního prostředí, ale nikdy (!), a to slovo si zdůrazněme, nebyla udělena pokuta za nedodržení stanovených limitů a postupů. A hle, najednou v letech 2017, 2018 a 2019 dostanou Šlapanice už 5 pokut za výše uvedené. To není náhoda! To je jen další ukázka organizační neschopnosti současného vedení radnice s dnes už směšným přívlastkem Čisté Šlapanice (s Nezávislými). Protože ekologie není jen sázení keříků a pletí plevele! A že údržba skládky něco stojí? To je dost logické, protože známé ekonomické  pravidlo zní: buď budeme žít ekologicky nebo levně. Ale že zrovna Čisté Šlapanice (s Nezávislými) budou vypouštět do městské kanalizace zakázané sračky nečekal nikdo!

Vedení města oznámilo, že se k situaci vyjádří až skoro za měsíc!!!! Vypadá to tedy, že vedení má hodně dlouhé vedení. Nicméně prohlášení by mělo vypadat asi takto:

My, Čistí a Nezávislí, jsme svojí liknavostí a špatnou prací způsobili městu škodu 560 000,- Kč. Jelikož za pokuty skládky nese plnou odpovědnost Nezávislý místostarosta, rozhodl se, že se vzdává funkce místostarosty. Starostka Čistá se pokusí chyby napravit, pokud se jí to nepovede do roka a do dne, odstoupí!

Pokud ohlašované prohlášení vedení města bude jiné, bude se jednat o manipulaci s fakty, lži a snahu o setrvávání ve funkcích za každou cenu! A nejen to! Díky jejich přístupu se samozřejmě dají očekávat další pokuty (kdo je uhradí?) a navíc i další poškozování jména Šlapanice v médiích! Kdo z občanů Šlapanic stojí o to, aby např. Česká televize informovala o šlapanických ekobordelářích? 

A tak si ekosoudruzi zazpívejme tu naši, komunistickou: Teď už máme co jsme chtěli ...

 

Překvapení na skládce ...                                                7. ledna 2020

Parafrází názvu známého šíleného článku v ŠZ se znovu vraťme k tiskovým zprávám a vysílání ČT24 z 2. ledna 2020, kde bylo uvedeno, že šlapanické firmě provozující skládku byly za nesprávné a neekologické postupy napařeny dvě pokuty. Přeloženo do češtiny: šlapanická firma zcela patří Městu Šlapanice, čili pokutu zaplatí de facto Město Šlapanice. Ve zprávě ale byly publikovány další zajímavé okolnosti a sic, že další tři (!!!!!) pokuty již byly uděleny (a splaceny) v podstatě za totéž již v letech 2017 a 2018!!!! Zjevně se nikdo nepoučil a tak se Šlapanice „dopracovaly“ až k pokutám i v roce 2019! Otázka ale zní: jak je možné, že se šlapaničtí obyvatelé dozvídají o neekologickém hřešení a pokutách z let minulých nikoliv od svých představitelů, ale až z médií??? Vedení města se sice tváří ekologicky svatě (vedoucí hnutí se dokonce paradoxně zove „Čisté Šlapanice“), ale na druhé straně nechá vypouštět zakázané sračky až do místní kanalizace! No to se poser ...!!! Utajení průseru evidentně proběhlo v rámci projektu "transparentnost" Čistých Šlapanic!!! Hahahaha ...

Jak už zmíněno, postižená firma patří Městu. Čili někdo z vedení města je za ni odpovědný. A tím člověkem je Nezávisle 3barevný místostarosta. Ano, tentýž, který prokázal svoji neschopnost nejen při organizaci svozu odpadků, ale dokáže neskutečně zvorat kde co, např. dopravní značení ve městě (Sušilova, Nádražní) a ještě klidně přizná, že se v dědině nejprve instalují dopravní značky a až poté se nechávají schválit příslušnými orgány (viz 5. zasedání zastupitelstva 2019)! A nikomu z dalšího vedení Šlapanic to vůbec nevadí. No bodejť by jo. Největší ze starostek může mít po svém boku pochopitelně jen člověka, který její ambice nebude ohrožovat a bude tančit na zapískání. Ani Rada Města o pokutách nic neprozradila, což ale není nic překvapivého, vždyť připomíná hybrid, něco mezi stádem kejvalů a hřadem. Dokonce není genderově vyvážená, ani poté, co se z jedné radní stal chlap.

Na dotaz občana na FB města na dané téma se mu dostalo odpovědi, že soudruh Nezávislý 3barevný místostarosta se k věci hodlá vyjádřit do 31.1.2020! Čtete dobře – opravdu až za měsíc!!!!!!! Jde o drzost, nadřazenost a nebo úplnou debilitu??? Nejspíše o kombinaci. A copak se asi z vyjádření dozvíme? Určitě to bude popis objektivních důvodů, proč se městští vyznavači kultu ekologie chovají jak prasata a dostávají ohromující pokuty, pravděpodobně dojde i k personálním změnám v oné městské firmě a soudruh místostarosta bude sedět dál na svém postu!

V jakési diskuzi se k aktuálnímu problému vyjádřila alespoň soudružka starostka (odkaz zde). Ve svém projevu tradičně neopomněla zdůraznit, že všechno zlo způsobili její předchůdci. Ohledně vzniku skládky má částečnou pravdu, už v době zřízení skládky bylo každému jen mírně rozumnému člověku jasné, že jde o časovanou pumu. Jenže aktuální problém je zcela jinde. Občany totiž zajímá, jak to, že za její vlády se nedodržují technologické postupy tak, že je nutná perzekuce ze strany inspekce životního prostředí. A na rovinu: kontroly skládky od ČIŽP probíhaly za všech předchozích vlád a v podstatě bez problémů, ale jen za vlády Čistých a Nezávislých Šlapanic je situace tak vážná, že Šlapanice dostaly poměrně vysoké pokuty!!! To je jádro pudla, soudružko starostko!!!! Z toho totiž vyplývá, že se o skládku náležitě nestaráte a porušujete technologické postupy!!!! A pokud se váš spolek ještě k tomu jmenuje Čisté Šlapanice, pak už je to fakt prdel!!!!! A ještě rarita: soudružka starostka ve svém textu (viz odkaz výše) uvádí i odkaz na stránky Čistých Šlapanic k této problematice. Jenže se chlubí cizím peřím! Jde o zápis ze setkání zastupitelů z roku 2013, které ovšem iniciovala ODS a jejíž představitel je pod zprávou podepsán. A jedná se o téhož člověka, kterému soudružka nemůže přijít na jméno při každé příležitosti! (naposledy např. zde: http://ciste-slapanice.cz/2019/09/snadny-populismus-ods/#more-8919 ) To je morálka!!! Když se nám to hodí chválíme, když se nám to hodí očerňujeme. Soudružka je totiž fááákt charakter!

Ale není to poprvé, co se takzvaní ekologové s názvem „Čisté Šlapanice“ chovají navzdory svému názvu dosti nečistě. Vzpomeňme na bordel, který zanechali při sázení stromků přímo v chráněné přírodní památce, vzpomeňme zabordelený asfalt tzv. cyklostezky v blízkosti Černého splavu díky debilnímu technickému řešení, vánoční svátky zabordelené odpadky, atd., atd. A až někdy půjdete po Tuřance, všimněte si novinky: k úpravě nové cyklostezky (jejíž kousíček mezi Slatinou a Šlapanicemi se mimochodem staví už půl roku a furt není dokončeno) byla použita hlína s velkým obsahem bordelu, jak stavební sutě, různého odpadu, ale hlavně plná kousků modrého plastu (viz Zrcadlo 3. listopadu 2019). Ten v plné kráse dílo zdobí. Leč pozor – možná si nějaký aktivista tyto řádky přečte a upozorní na to současnou ekovládkyni Šlapanic, která bude bordel urgovat. A co se stane? Někdo vysbírá pár kousků igelitu z povrchu a zbytek co vidět není zůstane pod zemí na věky věkův. A podobně se stane s fenolem z Dehtochemy. Něco se vyveze a zbytek zazdí jak sarkofág v Černobylu. Na věčné časy! Ano, takto se chovají šlapaničtí pseudoekologové s názvem Čistí. Bordel kam se podíváš! Svatí ekologové a nebo prasata?

 

Čisté Šlapanice pokutovány za nečistotu ...                      2. ledna 2020

... aneb TO NEVYMYSLÍŠ ...

     

Vánoční fenolovou havárii v libozvučně nazvaném Cukrovárku se zatím podařilo ututlat, ale jak dnes uvedla ČT24 a další média (viz např. článek z webu Průmyslová ekologie), Šlapanice dostaly napařenou pokutu za nedodržování stanovených podmínek na skládce. A dokonce ne poprvé!!! Firma, která pokutu dostala, patří Městu Šlapanice, odpovědnou osobou je Nezávislý 3barevný místostarosta, leč i ten spadá pod vedoucí stranickou sílu podivně ekologického spolku Čisté Šlapanice.

Čili logicky shrnuto: Čisté Šlapanice pokutovány za nečistotu. Ty vole, to nevymyslíš. A tak dále volejme z plných ekoplic: Pod vedením Čistých Šlapanic a Nezávislého 3barevného chvostu slunci vstříc! Hurááááááá!

PS: Von teda sódruh místostarosta je totiž fakt inteligent a odborník. Vzpomeňme jak nedávno nechal namalovat dopravní značení na cizí komunikace. A fčíl zase vypóští bordel do kanálu.... Ten kluk se fakt povedl. A práce mu asi nevoní, když se snaží šplhat politicky jednoduchým překábatěním do momentálně populárního politického subjektu, samozřejmě jiného, než za který kandidoval. Prostě taková čistá duša!

 

Vánoční výzdoba ...                                                          1. ledna 2020

... aneb když ekologicky, tak ekologicky ...

     

Vedení města Šlapanice nechalo na vánoce 2019 vyzdobit obec originálním způsobem. Stačilo nevyvézt kontejnery s bordelem pouhý týden před svátky a bylo. K úklidu došlo až (!!!) na Boží hod v podvečer a to, teď se podržte, až po upozornění občanů (viz např. FB města). "Ekologické" vedení města totiž samo netuší, jaký byl na svátky v ulicích ponechán bordel! Což ale plně odpovídá jeho inteligenci!

O dalším bordelu - fenolové havárii v libozvučně nazvaném Cukrovárku - se zatím veřejně nepíše.

Shrnuto: takový bordel jako na vánoční svátky 2019 ještě v dědině nebyl. Pod vedením Čistých Šlapanic a Nezávislého 3barevného chvostu slunci vstříc!

 

 

pbart 2008       doporučené rozlišení 1024x768

 
                                     jedna, dvě, tři ....   [CNW:Counter]  ........

 

 

r